Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Esti fürdés után többet akar...

Esti fürdés után többet akar szopizni? Bővebben lent

Figyelt kérdés
ESte a fürdés után kb. 3 órát megy a tortúra,mivel a babám folyamatosan cicin lenne. Bealszik,lerakom,10 perc múlva üvölt...megint minden kezdődik elölről. Teljesen kikészül,úgy ordít:( Napközben nincs ezzel gond,kb. 20 percet szopizik. (van hogy 15-öt, van hogy 25-30-at is) De úgy érzem,este tényleg egyfolytában rajta lenne! Mit csináljak? 1hónapos
2011. márc. 16. 09:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Erre én is kíváncsi lennék, nekem is ezt csinálja, csakhogy nekem van, hogy nap közben is. Ha bealszik, leveszem, egy ideig kb. 5 percig csend, aztán ordít. Most még mérem áprilisig van mérlegünk bérelve, így tudom nézni, hogy mennyit eszik. S ha keveset, visszateszem. Volt, hogy nem volt elegendő tejem, fejtem, s úgy sem jött, csak 1 óra alatt 20-30ml, úgy hogy előtte 10-20ml-t szopizott. De van hogy elkezdtem fejni, s bőven van tejem. 10-20 perc alatt 60-80ml körül is kijön. Többnyire arra jöttem rá, hogy időjárás változásnál csinálja ezt. De néha máskor is, s van hogy egész nap normálisan szopizik. Amúgy a tiéd se mindig alussza végig a napot, mert nálunk pl. van hogy egész nap fent van, s üvölt, a cicin is. S van olyan hogy egész napot végig alussza, s cicin is szépen szopizik. Egy 6 és fél hetes baba anyukája
2011. márc. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Szia! Nálunk ugyen ez volt, mindíg csak este.tudom most sokan el fognak ítélni és kapok hideget meleget, de én adtam lefejt tejet még estére neki plusszba cumisüvegből.Egy ideig jobb lett de megint kezdte.Egyszer a párom elment 3 napra és hagytam sírni,Próbáltam már mindent ringatás,ének felveszem leteszem,de nem vált be.30 percig üvöltött első nap,aztán 25 és 20....4 napra 5 perc alatt elaludt egyedül:-)Azt gondoltam na ezt is megoldottam.De nem:-(((.4 hónap kellett hogy rájöjjek,hogy leteszem és anélkül hogy hozzá érnék,vagy látna susogok neki és arra alszik el.Próbáld meg ( a pótlást még mindíg kapja lefejt tejből estére.9 től 6ig alszik:-) 4 hónapos baba anyukája
2011. márc. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A fűrdőt úgy időzítsétek,hogy az utólsó és az utlsó előtti etetés között elteljen legalább 3 óra.Akkora már rendesen megéhezik,nem baj ha fürdi után amíg öltözteted sírdogál(na jó üvölt),az is fárasztja rendesen,ha akkor adol neki enni elfelejt,majd cirkuszkodni a cicin.Nálunk ez nagyon bevált.Mos 3 hós és 2 hónap alatt már bőven hozzászokott az esti rutinhoz,ráállt a gyomra is.
2011. márc. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi,hát látom mki próbálkozik ezzel-azzal.Az igazság az,tegnap már én is hagytam üvölteni,kimentem a szobából,mert már sírtam...aztán egszer csak bealudt 1/4 1-kor és reggelig aludt. Én eddig csak heti 1x mértem,de most ráállok kíváncsiságból,hogy megmérem evés elött és után. Lehet,hogy estére már nem tud annyit kiszopizni és az a baj? De akkor sztem nem aludna majdnem végig utána egy éjszakát. Vagy igen? Na,szóval találgatok,én már előre félek az estéktől:(
2011. márc. 16. 13:51
 5/11 xStefix ***** válasza:

Azért csinálja ezt, mert:

1: Estére mindenkinek kevesebb lesz egyszerre a teje, mert napközben másra is használunk energiát, nemcsak a tejtermelésre. (Bár ez az esti tej jóval zsírdúsabb, laktatóbb is, mint a nap eleji.)

2: A babád is kifárad ilyenkorra és nyilván többet szeretne szopizni (cumizni), mert ez nyugtatja őt meg, ez lazítja el.

3: Az alvásra bizonyos értelemben rá kell készülni, hangolódni, aminek nagyon jó módja a szopizás, mert álomba vezeti a babát.


Szóval, mindezek miatt az lenne a legjobb, ha (ugyanúgy, mint nappal is) hagynád a babádat a saját tempójában szopizni. Ha ez fél óra, akkor annyi, ha másfél, akkor annyi.

Persze ha nagyon elfáradsz közben, megpróbálhatsz lecsipkedni az időből, de én pl. sokszor azt tapasztaltam (pont az ilyen visszaébredések idején), hogy sokkal jobban járok, ha türelmesen kivárom, amíg rendesen elalszik. Ez természetesen idő és energia a te részedről is, de szerintem megéri, mert utána biztosan jobban alszik ő is és te is.

Ami nekünk még nagyon bevált az a fekve szoptatás; illetve mi mondjuk családi ágyaztunk is. Így sosem volt gond, ha elaludt a lányom szopi közben, nem kellett sosem mozgatni és így kisebb volt az esély, hogy (emiatt) megébred.


A mérlegelést és nagyon nem javaslom, pláne most elkezdeni, mert 99% a valószínűsége, hogy rossz következtetést fogsz belőle levonni és előbb-utóbb tápszerhez nyúlsz, mert azt hiszed, baj van... Pedig a fentiek alapján minden rendben, teljesen jól működik a babád. Csak neked is tudnod kell, miért van így.

2011. márc. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat! Hát nem tudom,engem nagyon lefáraszt a szopiztatás,nem tudom miért van így. Fél óra után már tökre kikészülök:( Remélem ettől még nem vagyok rossz anya, és tényleg nem szívesen veszem el tőle és nem szívesen adnék neki tápszert.
2011. márc. 16. 16:19
 7/11 anonim ***** válasza:
Az én babám is az esti fürdés után felébred ahogy megmozdítom. S ezért ő frdés,eszik,alszik egy órát és felkel,majd 11ig kukorékol.De akkor szopizik majd 1 órát.. Próbáld meg te is: mi kitoltuk 10re a füürdést,igy nem ébred meg.
2011. márc. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 xStefix ***** válasza:

Dehogy vagy rossz anya!

Nézd, nem én vagyok itt az egyetlen, aki már évek óta szoptat - gondolhatod, mi hány ilyen "hú de elegem van már belőle"-korszakon vagyunk túl. ;) De nem adtuk/adjuk el és mindig új erőt gyűjtünk. Tényleg időigényes munka, de szerintem nagyon megéri hosszabb távon! Egészségileg és érzelmileg is megtérül. Kitartás!

2011. márc. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én a kórházból való hazaérkezésünket követően folyamatosan mérem, mert minket csak úgy engedtek ki, ha a védőnőtől bérlünk mérleget. Sárgaság, szívprobléma, s tüdőér szűkület miatt lassabban eszik, mint a többi kisbaba, s elméletben a sárgaságos kisbabák keveset esznek s sokat alszanak. Na a miénkre ez nem jellemző. Igaz van, hogy 1-másfél órákat szopizik, s épphogy megvan a megfelelő mennyiség, de szépen gyarapodik a súlya. A mérlegelés engem meg megnyugtat, nem értem más miért írja azt hogy csak aggódni fogunk e végett. Épp az, hogy engem megnyugtat. Így mindig tudom mennyit evett nap végén ki tudom számolni, hogy meglett-e a kellő mennyiség, amit meg kellett volna ennie. Valamikor megvan, valamikor nincs, de nem aggódom míg a súlya gyarapszik. Annyiban jó minden nap mérni (én minden etetés előtt s után lemérem), mert ha sokkal kevesebbet evett, akkor próbálok több etetést beiktatni, de sosem erőltetem. Ha mondjuk 40-50 ml hiányzik a napi 500 ml mennyiésghez s alszik folyton befele, s azt veszem észre rajta, hogy jóllakott, akkor nem nyúzom azzal, hogy még meg kellene enni azt a 40-50ml-t. Nekünk már csak április elejéig van mérleg, utána én is ráállok arra, hogy legfeljebb heti 1x felviszem leméretni a védőnőhöz. Az tény, hogy lehet nehéz lesz átállnom, s épp azért fogok parázni, hogy eleget evett-e mert már nagyon rá szoktam a mérlegeléshez.

Amúgy én a méricskézések során rájöttem arra, ha már több mint egy órát sír cicin, miért van. Ha mondjuk nem eszik eleget, elkezdem fejni, s úgy sem jön. De ha a mérleg 1 óra után 50-60 ml-t mutat, s aztán még mindig sír, de 10 perc után is annyi a mérleg, akkor lefejem s úgy adom oda neki.

2011. márc. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 xStefix ***** válasza:

Előző anyuka: a te babádnál valóban indok van/lehet arra, hogy rendszeresen mérlegelj - de ez a ti helyzetetek, ami "nem szokványos".

És pont ezért nem hiszem, hogy mérvadó lenne abból a szempontból, hogy másoknak (akiknél nincs ilyen nehezítő tényező) is ugyanezt kellene tenniük.

Mindezt nem bántásnak írom ám, hidd el, csak jelezném, hogy a két szituáció mégcsak nem is hasonló, ezért nyilván a módszere sem lehet azonos.

2011. márc. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!