Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha már nem keményedik be,...

Ha már nem keményedik be, vagy feszül a mellem az azt jelenti hogy elapad a tejem?

Figyelt kérdés

Eddig rengeteg tejem volt, volt olyan hogy azon felül amit a kisfiam megevett még fél litert lefejtem. Most viszont azt vettem észre, hogy nem keményedik be a mellem a szoptatás idejére, sőt egyáltalán nem is feszül, teljesen laza. Két napig elég rosszul voltam és nem tudtam rendesen enni, lehet ez az oka?! De ettől függetlenül tud szopizni a kisfiam,és úgy tűnik jól is lakik. Viszont attól félek, hogy ez annak a jele, hogy lassacskán elapad a tejem! :(

4 hetes a babám!


2009. febr. 21. 22:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy te is írod, a kisfiadat jól lakik, szerintem elég egyértelműen jelezné is, ha nem így lenne, úgyhogy ezek szerint van elég tejed. Valószínűleg mostanra állt be a kereslet-kínálat, azaz pont annyi tejet termelsz, amennyire a babának szüksége van, ezért nem keményedik a melled (nincs túltermelés).

Amúgy nekem se keményedik már régóta, csak éjszaka, mikor hosszabbra nyúlik két etetés között a szünet, de eddig nem panaszkodott a drágám. Most múlt 5 hónapos, és csak anyatejes.

2009. febr. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod! Remélem minden rendben lesz! Azért a biztonság kedvéért tegnap elkezdtem inni a Laktoherb teát! :)
2009. febr. 22. 21:23
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem se aggódj, ha jóllakik, nem sir, gyarapodik, akkor nincs baj. Lehet beáll a tejtermelés, azért nem feszül a melled. Nekem 5 hós a lányom, este 8 kor szopik,majd valamikor hajnalban, és nekem már ennyi óra elteltével sem feszül már a mellem, pedig csak anyatejes a pici.

Igyál sok folyadékot, igyad a teát, ihatsz alkoholmentes sört is. Ne aggódj, az rosszabb.

2009. febr. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!