Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » "Puha" a cicim, nem keményedik...

"Puha" a cicim, nem keményedik már egyáltalán, van elég tejem? Zöld széklet elfogadható a szopis 4 hetes babámnál?

Figyelt kérdés
Sokszor elég nehezen értem meg mit szeretne szegénykém,mert szopizás után böfiztetésnél már rágja a kis öklét és sír. Azt gondoltam, hogy még éhes lehet, mert a cicim semennyire nem volt feszes, de hallottam, hogy szívja-nyeli, tehát biztosan evett. Megsajnáltam,rátettem a másik cicire,abból is evett, de annál a cicinél már húzta a lábát, nyögött, tehát értésemre adta elég látványosan, hogy fáj a pocija. Nagy nehezen tudott kakilni,de zöld volt a széklete és három napja minden széklete zöld színű. Arra gondoltam, hogy kihívom a gyerekorvost. Mit gondoltok?
2010. okt. 18. 07:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?kategoria=84&keres..


Nézd át ezek a zöld székletre vonatkoznak!

2010. okt. 18. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
2010. okt. 18. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A puha ciciről mi a véleményetek? Elég lehet a tej? A zöld kakiról vannak olyan válazok is, hogy a baba "éhezhet" is, attól is lehet ilyen a színe.
2010. okt. 18. 07:38
 4/15 anonim ***** válasza:
54%

Nekünk akkor volt zöld a széklet, amikor "túlette" magát, az orvos azt mondta, hogy az emésztetlen táplálék okozza ezt, tehát nem hinném, hogy kevés lenne a tejed, épp ellenkezőleg.

íha egyébként nem éhes a babád, akkor ne erőltesd a 2 cicis etetést, mert lehet, hogy a túl sok cukros előtejtől fáj a pocija. ípersze, ha sír az éhségtől az más kérdés!


A puha cici csak annyit jelent, hogy nincs különösebb túltermelés a melledben, de semmiképpen sem azt, hogy nem elég a tejed.

Nézd:

"„TÉVES AGGODALMAK”

Sok anya úgy gondolja, teje nem elegendő annak ellenére, hogy nincs problémája a tejképződéssel. Aggódnak azon jelek miatt, melyeknek más az oka, illetve nem ismerik fel azokat a tényezőket, amelyek egy szopós csecsemőre jellemzőek. Semmi gond nem lehet a tejtermeléssel, ha a csecsemő jól fejlődik, sok vizeletes és székletes pelenkája van, sőt még akkor sem, ha Ön a következőket tapasztalja:


Csecsemője nagyon gyakran szopik. Sok csecsemő gyakrabban igényli a szopást és az anya közelségét. Gondoljon arra, hogy a gyakori szoptatás biztosítja az elegendő tejmennyiséget, és nem a tej hiányának a jele.

Csecsemője éhesnek látszik a szoptatások után. Az anyatej gyorsabban emésztődik, mint a tápszer, nem terheli meg a csecsemő éretlen emésztőrendszerét, ily módon gyakrabban kell szoptatni, mint a mesterségesen táplált csecsemőket.

Csecsemője hirtelen gyakrabban, és/vagy hosszabb ideig szopik. Azok a csecsemők, akik újszülöttként aluszékonyak, sokszor hirtelen meggondolják magukat, és gyakrabban kezdenek szopni. A csecsemőkre jellemző, az ún. hirtelen növekedési szakasz (kéthetes, hathetes, három hónapos kor körül). Ezen időszakok alatt általában gyakrabban szopnak, hogy a szükségletnek megfelelően emelkedjen az anyatej mennyisége.

Csecsemője hirtelen kevesebb ideig szopik, akár csak öt-tíz percig mellenként. Sokkal könnyebben és gyorsabban képes kiszívni a tejet a mellből most, hogy már gyakorlottabbá vált a szopásban.

Csecsemője nyűgös. Sok csecsemőnek van minden nap egy nyűgös időszaka, körülbelül a nap ugyanazon időszakában. Néhány csecsemő az idő nagy részében nyűgös. A nyűgösségnek az éhségen túl több oka is lehet, de gyakran ez nem ismerhető fel. Ha úgy tűnik, hogy a szoptatás nem segít, próbálkozzon azzal, hogy bepólyázza egy könnyű takaróba, megváltoztatja a helyzetét, sétál vele vagy ringatja. Ne felejtse el, bármi legyen is a csecsemő nyűgösségének oka leggyakrabban a dajkálás nyújtotta biztonságérzetre vágyik.

A melléből csak kicsit, vagy egyáltalán nem csepeg a tej. A tejcsepegés nincs kapcsolatban a tejképződéssel. Valószínűleg azt fogja tapasztalni, hogy ha a tejképződés beindult, és a csecsemő igényeihez alkalmazkodik, akkor a szoptatások közötti tejcsepegés megszűnik.

A melle hirtelen puhának tűnik. Ez akkor következik be, ha a tejképződés a csecsemő igényéhez alakult, és a kezdeti túltelítődés alábbhagyott.

Soha nem érzi a „let-down” reflexet vagy a tejkilövellési reflex érzése nem olyan erős, mint régebben volt. Ez idővel bekövetkezik. Sok anya egyáltalán nem érzi, de felismerése megtanulható, ha megfigyeli a csecsemő szopását és nyelését. "

2010. okt. 18. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2010. okt. 18. 07:50
 6/15 anonim ***** válasza:
én is úgy tudom, hogy attól lehet zöld, ha nem emésztette meg rendesen a tejet.
2010. okt. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
41%
mi voltunk dokinál zöld székletel és azt mondta h atol van mert éhes , nekem azt tanácsolta h egyek sokat h zsiros legyen a tejcsim és az ököl rágás is éhséget jelent
2010. okt. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsótól is meg tőled is kérdezem, hogy hogyan gyarapodik a baba? Mert ha hízik folyamatosan, és kinézetre is jól táplált, semmi ok az aggodalomra.


Hihetetlen, hogy némelyik doki mennyire nem képes haladni az idővel!

2010. okt. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Hát nekem állandóan rágja a kezét, pedig az elmúlt egy hétben 400 grammot hízott majdnem, amikor leveszem a ciciről folyik ki a tej a szájából és a mellemből és nem kér már többet a másik ciciből, mégis ezerrel rágja az öklét. Biztos, hogy ez nem az éhség jele nálunk :D

(nekem is 4 hetes)

2010. okt. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 xStefix ***** válasza:
100%

Ha nem éhes, akkor először valószínűleg azért rágja, mert épp most fedezte fel a kezét, később pedig azért, mert megindulhatott a fogzás.

(Nekem is jóidőbe telt, míg megtanultam nem ráparázni a kézrágásra.. :)

2010. okt. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!