Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért keményedik újra, ez...

Miért keményedik újra, ez visszatérő dolog, lehet tenni ellene?

Figyelt kérdés
Mikor megtörtént a tejbelövellés ,kőkemény volt a mellem.3 napig járt segíteni a védőnő szétmasszírozni(kórház),majd mielőtt hazajöttünk,mégegyszer jól szétmasszírozta.Nem is volt gond,de egyszer csak elkezdett csökkenni a tej mennyisége(3.hét),majd ismét nekilendült,csakhogy olyan iszonyat kemény lesz 2-3 óránként a mellem ,hogy elviselhetetlen. Éjjel is,ilyen gyakran kelnem kell fejni,mert a babám alszik. Ez borzalom és így megy egy hete!!!!! Lehet ezzel valamit kezdeni,mit rontottam el? Mindent úgy csinálok ahogy eddig... Ja nem tudom számít-e,de fejek,mert a babám nem szopik. Mielőtt bárki lehurrog,36 hétre született és a kórházban javasolták,hogy 5-10 percre tegyem csak mellre,mert nagyon fárasztó neki,és nehogy utána ne egyen,és kissé hozzászokott az üveghez. A menet tov. is 15-20 perc szopi,utána üveg.
2010. máj. 11. 11:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Kár, hogy az üveghez is hozzászoktattad.


SAz én babám is 36 hétre született, és sajnos nem szopik egyáltalán. A csecsemősök szoktatták hozzá az üveghez, de nem ez a lényeg, hanem hogy 2-3 óránként eszik, így én is 2-3 óránként fejek, mintha szopna. Ez van, ezt kell szeretni.


Később kicsit jobb lesz majd, nem lesz annyira kőkemény, de arra ne számíts, hogy elég lesz naponta párszor fejni.

2010. máj. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
És ez a keményedés ilyen periódikus dolog? Mert mint írtam 3 hétig semmi,most meg olyan,mint az elején.
2010. máj. 11. 11:56
 3/12 anonim ***** válasza:

Mint mondtam, én 2-3 óránként fejek. Ha véletlenül elalszom, vagy a babám késve ébreszt, és túlmegyek a 3 órán, akkor szokott bekeményedni, akár kellemetlenül feszesre is.


Nem tudom, neked miért csak mostanában keményedik...

2010. máj. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Klassz.Most még be is lázasodtam.... ha nem tudom szétmasszírozni,akkor van ilyenkor valaki aki segít(orvos,védőnő...)?(merthogy nem bírom,iszonyúan fáj,ha csak hozzáérek...)
2010. máj. 11. 12:36
 5/12 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem begyulladt a melled.Nekem is így volt mint neked.Én véletlenül elaludtam és nem keltem fel kifejni magamat(2-3 óránként fejek)és bedurrant az egyik mellem.tiszta vörös volt és baromira fájt.Pár napig kínlódtunk a masszírozással(párom masszírozta, hát senkinek nem kívánom...)de alig javult, sőt belázasodtam. Végül doki lett belőle aki írt fel antibiotikumot, ami mellett lehet tejcsit adni a babának. Szép lassan hatott a gyógyszer, de mellette sajnos keményen masszírozni kellett. Azóta is minden fejést masszírozással kezdek és közben is masszírozok.Sajnos 2-3 óránként és már így megy 7 hete. Amíg lesz tejem addig ez így is fog folytatódni. Amúgy mindent jól csinálsz, nem hurroglak le, mert amit írtál azt átéltem én is és tudom miről van szól.A babám 36 hétre született, és ő is gyenge volt az elején a szopihoz. Mi sajnos csak cumis üvegezünk mert azóta sem sikerült rászoktatnom a cicire.
2010. máj. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
69%

előző vagyok.

Én először a kisfiam orvosát hívtam fel, hogy mi a teendő mert a nőgyógyász nem vette fel.A dokinénink mondta, hogy ki kell fejni vagy szoptatni és masszírozni.Ha pár nap múlva nem javul akkor irány a saját orvosom. A háziorvos írta fel az antib. mert attól féltem , hogy tályog keletkezik a göbökből annyira be volt keményedve. Sajnos borzasztóan fájdalmas a gyulladt mell masszírozása, de más lehetőség sajnos ilyenkor már nincs.

2010. máj. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Sajnos a csak fejéssel etetésnek ez lehet egy rossz mellékhatása, a mellgyulladás. Az első és legfontosabb, próbáld kifejni. Tudom, hogy rettentően fáj, nekem is volt 2x pedig szopott a babám, csak éjjel tovább aludt... Állj be egy forró zuhany alá, folyass a melledre olyan forró vizet,amilyet még el tudsz viselni, s fejj. Ha ismersz a környezetedben jó "fejőnőt", akkor érdemes segítségül hívni. Ha nm fejed ki, akkor sajnos antibiotikum lesz a vége. Én 39 fokos lázzal próbáltam fejni és szoptatni, 1-2 nap alatt rendbe is jöttem! Kitartás, menni fog, bár az eleje pokoli!
2010. máj. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Közben felhívtam a védőnőt,és azt mondta,amit ti is,hogy masszírozzam és fejjek+tegyem cicire a kisfiamat is pár percre,mert az is sokat számít.(hát teszem,bár nem ő nem szív akkora erővel ami ide kellene) Vettem be lázcsillapítót,és kínlódok a masszírral. Ááááá...szörnyű,de legalább már nem kemény.Viszont az egyik oldal ,meg az alja még mindig baromi érzékeny az érintésre,nemhogy a nyomásra... Na mindegy,remélem hamar megoldódik!!!!!!!!! Köszi a válaszokat,és kitartás nekünk! :)
2010. máj. 11. 14:33
 9/12 A kérdező kommentje:
Ide beszúrnék még annyit,hogy akkor mi itt mindannyian az igény szerinti táplálást alkalmazzuk a babáknál? Mert nekem most ,hogy így utánagondolok,akkor kezdődött a "buli",amikor bevezettem a Ford-módszert. Jelzem tök klasszul működik ,a babám partner ebben a napirendesdiben,de ha úgyis kelni kell 2 óránként,akkor semmi értelme csinálni..... :(
2010. máj. 11. 14:38
 10/12 anonim ***** válasza:
Igen. Első vagyok, és igény szerint etetem.
2010. máj. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!