Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem "káros" e a babának, ha...

Nem "káros" e a babának, ha egy anyuka 8 hónapos korában is még csak szoptatja babáját?

Figyelt kérdés
Sokan írják, hogy még csak anyatejes a babája, de már 8 hónapos. Közben meg azt lehet olvasni, hogy 6 hónapos kortól már nem elég egy babának csak az anyatej, a vitaminok és ásványi anyagok miatt. Erről mit gondoltok?
2011. márc. 16. 20:07
 1/8 anonim ***** válasza:
44%
De. Kizárólagos szoptatás csak 6 hónapig javasolt.
2011. márc. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
41%
Azt hogy semmi közöd hozzá. Nem minden baba egyforma, és nem mindenki működik tankönyv szerint. Van amelyik baba már 4 hónaposan kinézi a szádból a kaját, és 10 hónaposan azt eszi amit a felnőttek, van amelyik még 10 hónaposan sem akar elfogadni mást csak anyatejet. Ha megkínálja az anyuka akkor megtett mindent amit tehetett. Úgysem lehet erőszakkal megtömni. Semmi baja nem lesz a gyereknek.
2011. márc. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
Az én apukámat egy éves koráig kizárólag csak szoptatta a mama és tök egészséges baba volt.Miben volt akkor más a szoptatás,mint most?:D Amúgy én is 14 hónapos koráig szoptattam a kislányomat,de fél éves korában én is megkezdtem a hozzátáplálást.
2011. márc. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%

Amikor én voltam baba, már 3 hónapos kortól ajánlották a hozzátáplálást, most 6 hós kortól, csak idő kérdése, hogy kitaláljanak valami egészen mást... Én kicsit belefáradtam ezekbe a tuti és kötelező dolgokba. Az enyém három hónapos, és majd ha úgy látom, hogy kíván, kér más kaját, kapni fog. Ha 6 hósan, akkor adom. Ha egy éves korig szopizni akar, és megy, akkor szopizni fog és teszek rá, hogy kinek mi a tudományos véleménye.

Ismerősömnek éppen most ajánlotta a védőnő a Milupát, hogy mennyire kell adagolni, mert szükséges, aztán este volt a híradóban, hogy annyira mégsem jó...

2011. márc. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Érdekes, és tanulságos válaszokat kaptam, köszönöm.
2011. márc. 16. 23:32
 6/8 anonim ***** válasza:
82%
Az én lányom 8 hónapos, és nagyon nehezen megy a hozzátáplálás. 6 hónaposan elkezdtük, és még egy étkezést sem tudtunk kiváltani.Rendszeresen, minden nap kínálom, de egyszerűen pár kanálnál több nem kell neki, elfordítja a fejét, összeszorítja a száját, és sír. Nem erőltetem, mert azzal szerintem csak rosszat teszek. Hogy aggódóm-e, hogy ezen? Már nem,mert a védőnő és a doktornőnk is megnyugtatott, hogy még nem vagyunk elkésve semmivel. Viszont amikor itt az oldalon olvasgatom, hogy a vele egyidős babák már azt eszik amit a család, akkor azon viszont "aggódóm" mert az szerintem már a másik véglet....
2011. márc. 17. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 xStefix ***** válasza:
52%

NEM KÁROS!

Most hirtelen nem találom hozzá a szakmai cikket, de du. megkereshetem, ha érdekel.

2011. márc. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
21:54-es vagyok, kedves xStefix, engem érdekelne az a cikk.
2011. márc. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!