Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Vajon önzőség ha valaki nem...

Vajon önzőség ha valaki nem szoptatja mellből a babáját hanem a lefejt tejet üvegből adja?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm csinálja ezt, hogy napi 3x lefeji a tejet mert akkor nem kell neki 3 óránként etetni, tud pihenni, aludni, elmenni valahová és a férje vagy az anyukája bármikor meg tudja etetni a babát (éjjel is)helyette. Őszintén szólva szerintem ez nagyon önző dolog de érdekel a véleményetek. A baba most 9 hetes egyébként de ezt így csinálják már kb. 3hetes korától.
2011. júl. 24. 13:51
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
37%
Önző is és lusta. Ki hogy van vele. Az egyetlen pozitívum ebben, hogy legalább a lefejt tejet adja és nem a tápszert.
2011. júl. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Igen, igen attól tényleg jobb. :)
2011. júl. 24. 13:55
 3/21 anonim ***** válasza:
68%

Nem feltétlenül önző. Hol van az megírva, hogy a baba születése után az anyuka megszűnik ember lenni, nem alhat végig egy éjszakát, és egy lépést sem tehet a gyereke nélkül?


Az sokkal önzőbb, amikor korábban kicsászározzák a gyereket, hogy az anyuka hasán ne repedjen meg a bőr, vagy amikor nem szoptat, hogy ne ereszkedjen meg a melle.

2011. júl. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
64%
Nem hiszem,hogy önző lenne.Fejni is elég macerás dolog,és lényeg,hogy van tej,és azt kapja a baba.Szerintem nem baj,ha az anyuka is szeretne néha pihenni,vagy aludni,esetleg kiszabadulni a négy fal közül,és kikapcsolódni.
2011. júl. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
71%

az nem világos,hogy soha nem szoptatja?hanem mindig csak üvegből adja? mert az nagyon macerás szerintem..!

lehet,hogy nem szeret szoptatni.legalábbis az egyik ismerősőm ezért csinálta ezt,de aztán pár nap után beleunt az állandó fejésbe és tápszeres lett a baba pedig rengeteg teje volt!

egyébként én is szoktam lefejni,hogy ha el kell mennem valahova,akkor más is megtudja etetni.

2011. júl. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Nem, nem szoptat egyáltalán. 3x lefeji egy nap, van elektromos mellszívója.
2011. júl. 24. 14:17
 7/21 A kérdező kommentje:
Különben programozott császárja volt, mert nem bírja a fájdalmat és azt hitte, hogy az nem fog fájni annyira. Első babája.
2011. júl. 24. 14:19
 8/21 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem mindenki azt és úgy csinál a gyerekével ahogy akar. Semmi közöd hozzá és nincs jogod elitélni. Minden ember önző, csak nem ugyanabban. Amíg a gyereknek nincs semmi baja addig azt csinál amit akar.
2011. júl. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Jaj, ne húzd fel magad én nem ítélem el csak önzőnek tartom, ennyi. Persze azt csinál amit akar egyértelmű, nem is mondtam neki egy rossz szót sem. Már régóta ismerem, tudja mindenki, hogy lustácska meg gyerekes viselkedésű, így szeretjük. Az anyósa is azt mondta amikor tervezték a babát, hogy "gyereknek gyerek". :)
2011. júl. 24. 14:28
 10/21 anonim ***** válasza:
58%

Az lehet,hogy nincs közünk hozzá, de azért véleményt lehet mondani.

Azt azért jobb,ha tudja az ismerősöd, hogy a lefejt tej nem ugyanaz,mint a friss. Lehűtés és felmelegítés után (ha jól csinálja mindkettőt - jó hűtő, lassan max. 40 fokosra melegítés - sem ugyanolyan szuper, mint a frissen kiszívott, nem beszélve arról, hogy jobban és többet ki tud szívni a baba, tehát a mellbántalmak ellen is jobban tenné, ha szoptatna. Ez is jobb,mint a semmi, de mint mondtam,csak akkor ha jól csinálja. Ha nem megfelelő a hűtő, nem elég sterilek az edények és gyorsan magasabb hőfokra melegít, akkor már az az anyatej károsodott.

Ezt mind meg kell fontolni.

Önzőség abból a szempontból, hogy a baba megfelelő állkapocs épüléséhez a szoptatás lenne a legjobb.

Az is más lenne,ha néha csinálná, én is megteszem néha,ha el kell mennem valahová.

2011. júl. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!