Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Gyermekágyi vérzés ideje?...

Gyermekágyi vérzés ideje? Szoptatós melltartó?

Figyelt kérdés

Érdeklődnék, kinek meddig tartott a vérzése a szülés után. Én két és fél hete szültem, nagyon kevéske még van, de tisztaságit nem tudok úgy betenni, hogy ne mozduljon el, így marad a betét- ez meg már kényelmetlen. Baj lenne, ha tampont használnék? Természetes úton szültem.

A másik, hogy lehet szopis melltartó helyett normált használni már ebben a korban? Alul merevítős.

Köszi a válaszokat :)


2009. febr. 23. 12:32
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
én majdnem 7hétig véreztem!használhatsz bármijen melltartot ha nem kényelmetlen!én egy hétig hordtam szoptatósat!
2009. febr. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Nekem 7 hétig tartott a vérzés. Ne használj tampont! És ne használj merevítős melltartót, mert a mell szöveteinek nem tesz jót, ha szoptatsz, mellgyulladást is okozhat. A "már ebben a korban" kitételt nem is értem...
2009. febr. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Tampont semmiképp sem ajánlott még ilyenkor használni! Biztosan találsz olyan betétet, ami vékony és így kényelmesebb. A vérzés mindenkinél eltérő ideig tart. Nekem most kb. 2 hétig volt eleinte erősebb, aztán már csak nagyon gyenge, de a 3. héten már valószínűleg nagyon erősnek éreztem magam, többet dolgoztam és újra erősebb lett. A merevítős melltartó azért nem a legjobb ötlet, mert nyomhatja a tejmirigyeket a merevítő és akár be is gyulladhatnak. Még egy kis türelem, szerintem.
2009. febr. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én szülés után 4 hétig véreztem,a vége felé már a tisztasági is elég volt.Világéletembe tampont használtam (irtózom a betéttől) ,de 2 1/2 héttel a szülés után semmi pénzért nem dugtam volna fel tampont.De ez én vagyok,amúgy szerintem a fertőzések elkerülése miatt (még valamennyire nyitva van a méhszájad)még nem kéne tampont használnod.

A szoptatós melltartó szerintem sokkal praktikusabb(főleg,ha szoptatsz),mint a sima merevítős.


3 és fél hónapos kiscsaj anyukája

2009. febr. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Én kb1,5 hónapig véreztem,de csak nagyon kicsit!Sajnos tampont nem lehet használni! legalább a 6hetes kontrollig biztos nem!Még nem záródott össze rendesen a méhszáj és könnyen elkaphatsz valami fertőzést!!

Ha szoptatsz akkor szerintem sokkal kényelmesebb a szoptatós melltartó,mert azt csak lecsatolod és már ehet is a babód!Meg én úgy jártam hogy szopi után felvettem egy sima melltartót és amikor feltellett a mellem tejjel mindig kicsúszott belőle!:)

3hós a lányom és csak keveset szopizik,mert kevés a tejem,de én csak szoptatós melltartót használok még itthon is!!!

2009. febr. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én szülés után kb, 2 hétig véreztem, aztán szülés után 7 héttel megjött rendesen, azóta is rendszeres. Ne használj tampont, majd ha megjön a menses, akkor is a 2. nál. Lehet nem ragad a bugyibaa betét, nekem is vannak olyan állitolag pamut bugyijaim, amiben mozog a betét. Keress olyat, amibe beleragad rendesen.

Szoptatós melltartóról, én néha ma is hordom, meg sportmelltartót hordok, mert mikor gyűlik bele a tej, nekem nagyon kényelmetlen volt a merevitős melltartó, és tényleg elszorithatja a cicit. Szerintem egy pár hétig várj vele.

De Te dönötd el, Te érzed, mi a kényelmes.

2009. febr. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
83%
5 hétig véreztem. Nekem abszolut nem jött be a szopis melltartó. Nagy is a cicim és nem tartott semmit. Nekem is a sportmelltartó jött be.
2009. febr. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a carefree tisztasági betéte, nekem az nagyon bevált, az egész hátulja ragasztós, soha nem mozdult még el, és pamutos a teteje, szóval nem irritál, nem izzad bele a nunim, olyan mintha semmi sem lenne ott!
2009. febr. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!