Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ez normális? Kislányom 5 kg,...

Ez normális? Kislányom 5 kg, napi ötször eszik (igény szerint etetem), tehát elvileg egy szopira kb 150 ml kellene ennie, ehelyett kb 130-140 a maximum.

Figyelt kérdés
Volt eddig. Két napja - úgy hogy két kaja közt megvan a 4 órája, és már inkább én rakom rá, nem is ő kéri - egy kajára 80-100-at eszik egy mellből és vagy bealszik vagy vigyorog. Amikor megpróbálom áttenni a másik cicire, akkor elkezdi megfeszíteni magát, oda sem tudom fordítani, és ha nagyon erőltetem,akkor elkezd sírni, de mint akit nyúznak...:( próbáltam hamarabb etetni, de akkor ugyanezt csinálta... mondjuk hízik, meg van pisis pelus bőven, de ezt akkor is keveslem. Mondjuk soha nem ette meg az"előírt" mennyiséget... mi lehet vele?
2009. febr. 23. 14:36
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem konzultálj az orvosoddal, mert biztosat ő tud mondani. nekem még nincs gyerekem így csak annyit tudok mondani, hogy velem is ez volt a probléma amikor kicsi voltam. Semmi pénzért nem voltam hajlandó szopni. Anyukám nagyon sokat is bosszankodott e miatt. Az orvos azt mondta, hogy nincs semmi baj, egyszerűen csak lusta voltam szopni :)


Detti 22/L

2009. febr. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A 150 ml/testsúlykilogram csak hozzávetőleges érték, amit az ÁTLAGOS babák enni SZOKTAK. Semmi baj nem lesz, ha átmenetileg kevesebbet eszik. Azt figyeld, hogy továbbra is van-e elég pisis pelus, és hogy fekve nincs-e behúzódva a kutacsa. Ha ezek rendben vannak és jókedvű a babád, akkor az azt jelenti, hgoy elég neki annyi tej. Ha éhes lesz, úgyis szól :)
2009. febr. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mi is aggódtunk ilyenen, aztán rájöttünk hogy eszik a baba, amennyit kell neki, tudja ő ezt :). Ha nem sír, akkor elég volt. Csak pár hétig méregettünk, aztán már nem, és mostmár 20 hónapos, gyönyörű és okos kislányom van :D
2009. febr. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A babák tudják legjobban, hogy mennyi tejcsire van szükségük. Egy szopós babát nem lehet "megtömni", ha ő nem kéri, szerintem ne erőltesd. Figyeld, hogy a hangulata nem változik-e, a pelusok meglegyenek... Azt meg, hogy "előírt mennyiség", szerintem felejtsd el! A babák nem olvasnak gyermekgondozási szakkönyveket:)) Mennyi idős a pici? Én a méregetést a helyedben abbahagynám, mert csak fölöslegesen stresszeled magad miatta. Nekem 4 gyerekem van, de soha sem volt mérlegem. Ha nagyon kíváncsi vagy, hogy mennyit nőtt egy héten, akkor heti 1x bőven elég lemérni. nagycsaládos
2009. febr. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is megijedtem mikor elkezdte ezt csinálni a lányom.Szóltam a védőnőnek,és mondta,hogy hagyjam,amig ő kéri,mert többet bírnak egy szopival,és ha erőltettem nekem is ezt csinálta,nem tudtam etetni,de ha megvártam mig elkezdte keresni a cicit,akkor meg jól teli ette magát.Egy órával többet bírt ki egy szopival,és ha a megszokott időben akartam etetni még nem volt éhes,de én belenyomtam egy keveset,azzal megint bírta egy darabig(vagyis én)megint megtömtem szegényt mikor nem kért.Hagyni kell.Ő tudja a legjobban mikor mennyi tejcire van szüksége.Nagyon okosak.BÍZZ BENNE AZ A LEG FONTOSABB!!!

Minden jót.

Egy 5 hós manó anyuja

2009. febr. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én 5 hós kisfiam sem ette meg soha az "előírt" mennyiséget. Volt, amikor drasztikusan keveset evett, mégis 40 dekát hízott azon a héten. A dokinéni szerint Őneki ennyi elég. Nagyon szépen hízik és nígyot is nőtt. 7650 gramm és 72 centi.

2009. febr. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!