Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 6 hetes babátok mennyit és...

6 hetes babátok mennyit és hányszor szokott szopizni egy nap? Igény szerint szoptattok vagy 2-3 óránként?

Figyelt kérdés
2011. márc. 22. 10:46
 1/7 anonim ***** válasza:
igény szerint, átlagban 9 szer 1 nap.
2011. márc. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ja, nem mértem mert rájöttem nincs értelme, csak magamat idegesítem vele. annyit evett amennyivel jól lakott.
2011. márc. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igény szerint, általában 2,5-3,5 óránként zopizott a lányom, általában napi 8-10x, de megesett, hogy többször is. Ébreszteni nemkellett, nem volt sárga. Soha nem mértem itthon, hogy mennyit evett egy szopi alkalmával. Ha kibír minimum 2 órát az etetések között, akkor nincs gond :)
2011. márc. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2 -3 óránként néha óránként. Most próbálom nyújtani az eések közötti időt egy kis mecsek teával, mert azt mondta a doki hogy darabos a széklete és túl van etetve.
2011. márc. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

5 hetesek vagyunk, napi 8-10x szopizik, általában 2,5-3 óránként. Gyakrabban nem rakom mellre mert hasfájós és a folytonos evés-emésztés ördögi kör és még jobban fáj neki a hasa. Általában 2-2-5 óra kell mire megemészti az előző adag tejecskét.

Van, hogy éjszaka alszik egyhuzamban 6 órát, akkor nem ébresztem fel, de a reggeli szopinál bepótolja a kiesést:)

2011. márc. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én babám most lépett be a 7. hétbe. Védőnő szerint igény szerinti szoptatást folytatok. Hát nem tudom ez az-e, de 3 óránként szoptatom, s néha ha éhes 2,5 óra elteltével szoptatm vagy csúszik az evés, ha pl. főzök, max fél órát. Napi 6-7szer szopik. Nem tudom másnak hogy jön ki a 8-10 szopi. Nálunk úgy működik, hogy hajnal 3 körül (néha 2 vagy 4, de általában a 3 óra az, mikor többször felkel), majd 6 és 7 között kelt. S mondjuk ha 7kor kelt, akkor 10, majd 13 óra, s így tovább este 8-ig. Akkor van az utolsó etetés. egy időben 22kor felkeltettük, de mindenhol azt olvastam, fürdés után egy evés, s hajnalig nem adnak enni a babának. Kb 2 hete álltunk erre át. A napi mennyiség változó. 500ml-t kellene ennie, valamikor megvan, de valamikor csak 400 van meg. Időjárástól is függ, s nem mindig u.annyi a tejem, van hogy éhes marad szegénykém, s köv. szopiig nem is termelődik tej
2011. márc. 22. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Itt mindenki gyakrabban szoptat, mint én:) Én is igény szerint, de 3-4 óránként, most vagyunk 7 hetesek. Mostmár pár napja nem keltem éjszaka, magától felkel hajnali 3-4-kor. De így is megeszik egy nap 600-900, de akár 1000 grammot is, és szépen gyarapodik a súlya. Ha nyűgős és gyakrabban kér, akkor is megszoptatom, viszont így nem termelődik annyi tej a következő etetésre, de így meg megdolgozik a hátsó tejért:)
2011. márc. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!