Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit csináljak hogy tudjon...

Mit csináljak hogy tudjon kakilni 8 hetes babám?

Figyelt kérdés

Sajnos nem tud kakilni, mindig segiteni kell neki 4-5 nap után mert annyira szenved. Nyomja szegény, de valamiért nem jön ki, igy szoktam neki segiteni kuppal, vagy lázmérövel. (utána már megy neki)Kap infacolt, és felváltva espumisan cseppeket is. Sokat pukizik is, na meg tornáztatva is van sokat.(poci fájos)

Ja! Teát, meg ilyesmit nem is fogad el, csak cicit.

Tudom hogy az is normális babáknál hogy 6 napig nem kakilnak, de itt azzal van a probléma hogy nem jön ki, és nagyon erölködik fáj neki, és nagyon sajnálom, mert igy aludni sem tud. :(((

Azt mondták nekem hogy 3 hos kortol majd a gyümi segiteni fog ezen a problémán, de mivel csak anyatejes igy a hozzátáplálás még nagyon is ráérne.... mit csináljak hogy jobb legyen neki? Tapasztalatok? Segitsetek légyszi...!!

Köszönöm!


2009. febr. 24. 10:49
 1/3 anonim ***** válasza:

szia

ne keseredj el, az en babam is igy volt par hetig, de javult a dolog idovel(most lassan 10 hetes). tudom, hogy mindenhol azt irjak, hogy normalis ha 6-7 napig nincs szeklate az anyatejes babanak, de szerintem ez csak akkor igaz, ha nem kinlodik. az enyem nagyon kinlodott, enni sem tudott mert nem urult lent es igy etvagytalan volt, csak nyoszorgott es kinlodott. orvos vagyok es tudomasom szerint a babaknak jo ha 2-3 naponkent van szekletuk, jo erre odafigyelni, nyugodtan segithetsz neki glicerin kuppal vagy lazmerovel, mert ha kiurul sokkal jobb lesz a kozerzete, butasag hogy fuggoseget okoz es nem tud majd magatol kakilni, mert nem okoz es amugy is az a lenyeg, hogy meg tudjon konnyebbulni a pocka. viszont jo lenne ha megprobalnal kamilla teat adni neki mert az lagyitja a szekletet, legalabb par kiskanallal, nem cumival, ha anyatejes.sok sikert

2009. febr. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ, meg fogom probálni a kamilla teát kiskanállal. Abbol szépen elfogadja, csak nem izlik neki. :) Igen valoban sokkal jobban érzi magát, ha kiürült! Csak sajnálom hogy segiteni kell neki:((
2009. febr. 24. 11:35
 3/3 anonim ***** válasza:
elozo valaszolo vagyok...meg eszembe jutott, h a kamilla teat cukor nelkul adom en ha a tied nem fogadna el ugy akkor fozzel bele glukoz port edesiteni, patikaban kimeroset lehet vasarolni, mert konyebben emesztheto neki mint a haztartasi cukor(kb 5 percig fozd a vizben a glukozt,zard el a gazt aztan dobd bele a kamilla filtert)
2009. febr. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!