Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 hetes babócámnak adhatok...

1 hetes babócámnak adhatok glicerines kúpot, hogy tudjon kakilni?

Figyelt kérdés
Már az 5. napja nincs kaki, és egy picit nyafisabb már a baba is. Az első két napon is csak a születési magzati bélsár jött. Azóta semmi, pedig eszik rendesen. Köszi előre is a kedves válaszokat!
2011. márc. 12. 15:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
Nem csoda, hogy nyűgösebb, ha 5. napja nincs széklete, bár a babáknál előfordul, hogy napokig nincs széklet... ártani nem tudsz a kúppal, maximum abban, hogy ha hozzászokik, nem indúl meg az önnálló bélmozgás... szerintem hívd fel a védőnőt!
2011. márc. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mit eszik, ha csak anyatejes, lehet, hogy még olyan sok hasznosul abból a kevés anyatejből, hogy csak a napokban lesz széklete.
2011. márc. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem kérdezd meg azért az orvostól! Biztos rákérdez majd, hogy a szelek azért jönnek-e, nehogy bélcsavarodás, vagy valami más legyen. Én 5 hetesen akartam adni és a gyógyszertában azt mondták, nagyon erős lesz neki. Laevolac-ot ajánlottak helyette. Most 3 hósan is csak felet mertünk beadni.
2011. márc. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
62%

Szia, nekem azt mondta az orvos és a védőnő, hogy ebben a korban ha 6-8 napig sincs széklete az sem gond, mert az anyatej szinte teljesen hasznosul a szervezetében, így nincs, amit kakiljon.

Egy jó tanács neked a jövőre nézve: NE! gyógyszerezd a gyerekedet csak úgy, mindig kérdezz meg előtte orvost! Egy életre tönkreteheted! - majdnem nekem is sikerült, mert azt hittem x dolog a baja, tünetileg nem is volt gond a gyógyszerrel, csakhogy a tüneteit enyhítettem és nem a betegségét. Mindig kérdezz először orvost!

2011. márc. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ha csak nyafis, és nem szenved, akkor ne adj neki!

Nálunk is volt, hogy csak a 6.-7. napon volt. kaka. Mikor nagyon szenvedett, akkor adtam neki kúpot, mert sem a Laevolac, sem a lázmérőzés nem segített. Nem szokott hozzá a kúphoz!!

A doki egyébként azt mondta, hogy az én babám ilyen, mindent hasznosít, amit megeszik.

Ja, és ha eszik rendesen, akkor sztem nincs gond.

Én onnan tudtam, hogy kaki gondok vannak/lesznek, hogy nem evett annyit.

Habár minden baba más, nem törvényszerű, hogy nálatok is így lesz.

2011. márc. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nekem mindkét gyerekem ilyen volt- 5hetes korukig csak kúppal tudtak kakilni... :-( Utána egyik napról a másikra ment nekik. A 2grammos gyerekkúpot hosszába félbevágtam- valamikor elnegyedeltem - és amikor hallottam, hogy már erőlködne és kakilna, akkor nyomtam be a kis fenekükbe. kb 15perc mulva tele volt a pelenka.

Nyugotan add neki- kakiljon legalább egyszer minden nap!

A dokid sem fog nagyon mást mondani- szerintem.

Egyébként nem szokik rá a kúpra, egyszerűen még nem tudja, hogy kell csinálni!

sok sikert, majd írd meg, mi van a bébiddel!

2011. márc. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.Az az igazság, hogy nem anyatejes a baba,hanem főleg tápszeres. Sajna még nem indult meg az anyatej,csak egy nagyon minimális mennyiségben. Így pótolni kényszerülünk az anyatejet tápszerrel. A tápszert is tudják a babák teljes mértékben hasznosítani??? Az is úgymond jelentkezhet csak pisi formában? Mert kaki továbbra sincsen,és ma 8 napos babucink...

Nem különösebben hisztizik, jókat alszik (kb 3,5-4 óra) és jó az étvágya.(60ml tápszer simán lecsúszik neki:-)

A mi védőnőnk a Laevolacot és Espumisant ajánlotta,állítólag 100% hogy az egyik bejön.Most megyek a gyógyszertárba, hátha...

2011. márc. 13. 11:59
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
De hát ez nagyonsok, 8 nap, ha tápszeres is,nem szabad ennyi ideig várni vele!Az én fiamnak a laevolac vált be, ő csak anyatejes volt, de ilyen pici korban nem tudom,adhatod-e?Szerintem sürgősen vidd orvoshoz!!
2011. márc. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

ÉN gyorsan adnék egy kúpot - hosszába félbevágva a babának!! Tápis babának jó, ha naponta van széklete. Sajna az én gyerekem is ilyen volt, tápis is volt, és kb két hónapos koráig én is kúpoztam őt. Naponta volt egy kaka- de mindig hallottam az erőlködést, és akkor kapta. A glicerinek kúp nem gyógyszer, szimplán mechanikai hatása van-nem szívódik fel, nálunk két hónap után megszűnt a probléma.


EGy ismerősömnek a gyereke is így járt, hogy több napig nem volt kaki, végül úgy belesült a gyerekbe a kaka, hogy a doki piszkálta ki kézzel belőle.... bocsánat, ha undorító voltam- de így volt.

2011. márc. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az utolsó előtti hozzászólótól kérdezném, hogy a laevolac-ból mennyit adtatok a bébinek? Nekünk is ezt ajánlotta a védőnő,vettünk is egyet, de nem merjük az előírtat adni neki, szerintem sok. Köszi a választ
2011. márc. 13. 20:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!