Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Reggelre feszül és fáj picit...

Reggelre feszül és fáj picit a mellem. Estére löttyedt lesz. Akkor miért csak reggelre fáj a mellem, ha termelődik a tej?

Figyelt kérdés

Ha folyamatosan termelődik, akkor miért csak reggelre feszül és fájdogál?


Most is.

Vagy el vannak záródva a tejcsatornák?


2011. márc. 25. 09:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Szopik éjjel is a babád? Ugyannannyi idő telik el akkor is a szopik között?

Különben lehet, hogy csupán az okozza a bizsergést, hogy reggelre eleve mindenkinek több a teje, hisz ekkorra hígabb, de jóval több termelődik.

Nem fog a szoptatás végéig fájni, bizseregni a melled, nyugi! Attól még rendesen fog termelődni a tej. Miután beállt a kereslet-kínálat, a babád szabályozza a mennyiséget és nem a hormonok.

2011. márc. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

hát este 10kor majd hajnali 4 kor szopik. Utána reggel 7-8 között. Estére meg úgy érzem kevesebb lesz neki is.


Akkor nyűgösebb is.

2011. márc. 25. 10:04
 3/6 anonim ***** válasza:

Éjjel nem szopiztatsz olyan gyakran, és ráadásul megindul a tejtermelődés is. Éjjel több termelődik alapban.

Nekem is ugyanez volt, reggelre bedurrant cici, estére meg szinte semmit nem éreztem. Tej attól függetlenül volt mindíg annyi ami elég volt a lányomnak, mert míg reggel első alkalommal szopizott mondjuk 200g-ot (ötóra alvás után), addíg este jó ha megvolt a 60,g (egyóra alvás után)

2011. márc. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálam is így van. Éjszaka főleg feszül a mellem, ha kelünk, mert van, hogy 3-4 órát is alszunk az evések között és bizony van, hogy többet eszik meg egy alkalommal, mint 200 gramm. Aztán egész nap kér enni elég gyakran és olyankor örülök, ha 40-60-at megeszik... Változó. A lényeg, hogy gyarapodik a súlya.
2011. márc. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nálam is ez a helyzet, hogy reggel eszik sokat, aztán fokozatosan kevesebbeket. Ilyenkor én is megszoktam őrülni!

De már nem akarom folyamatosan méregetni.

2011. márc. 25. 12:01
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem is kell. Csak magadat idegesíted vele.

A lányom első hónapban heti fél kilót hízott, én meg folyton azon görcsöltem, hogy éhenhal, mert reggel 200 grammot szopott, este meg utolsónak valamikor csak huszat. Meg tudtam volna őrülni.Aztán gyerekorvos mondta, hogy vigyem vissza mérleget, ne idegesítsem magam, mert felesleges. A baba szépen hízik, nől, fejlődik, akkor mi a fenének idegelem magam a grammokon.Megfogadtam a tanácsát, és onnantól nem mértem.Eszik amennyi kell neki. :)

2011. márc. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!