Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Estére nem indul be a tejleadó...

Estére nem indul be a tejleadó reflexem. Szegény babám 20 percig sírt, mire elindult. A szívem szakadt le. Megéri?

Figyelt kérdés
A tejem elég, mert szépen gyarapszik, 1 hét múlva lesz 4 hónapos, és 6500 g. De úgy érzem, nem éri meg minden este ez a szenvedés, pár korty anyatejért. Ti mit tennétek? Tápszer estére? Vagy mit tehetek, hogy hamarabb elinduljon a tej? Segítsetek kérlek, mert annyira sajnálom a picikémet!
2009. febr. 24. 20:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Megéri :)

Próbáld ki, hogy miközben az egyik cicidet szopizza, a másik bimbódhoz érints hozzá egy nagyon meleg (de nem forró) vagy hideg vizes vattapamacsot.

Esetleg húnyd be a szemed és relaxálj, bár ez ilyenkor nagyon nehéz :(

Sokaknak bejön, ha szexre gondolnak a szopi elején, néha nekem is, mert olyankor is ugyanaz az oxitocin termelődik, ami a tejleadást csinálja.


Egyébként az én 7 hósommal is ez a baj, sokszor csapkodja a fejét és sirdogál, de végül 3-4 percen belül mindig sikerül.


A reflexet a stressz gátolja a legjobban, próbálj megnyugodni :)

2009. febr. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld etetés előtt pár perccel maadnak megindítani, fejéssel, vagy lehet kapni kitűnő fejő berendezéseket, így mire a picurka szájához kerül a hami, műr könnyebb dolga lesz.

A védőnőt is felhívhatod, ők többet tudnak erről az egészről, hogy mi lehet a gond.

2009. febr. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A tejleadó reflex elmaradása már attól is lehet hogy nagyon aggódsz az este miatt, nyugtalan feszült vagy.

Lazíts egy kicsit. Estére minenkinek kevesebb a teje, de sokkal kalóriadúsabb, és délután estefele a babák is gyakrabban szopiznak. Amikor elkezded a szoptatást fektetés előtt tegyél a cicijeidre meleg borogatást, majd tedd rá a babádat, ha rövidesen nem indul meg a tej, akkor egyszerűen tedd át a másik oldalra. És ne aggódj!!! Minél feszültebb vagy annál jobban gátlódik a reflex. Az esti szopi alkalmával többször is cserélhetsz mellet, így több az inger és meglátod megjön a tej is.

Este sokszor én is két mellből szoptatok,ha igényli a fiam, de már 10 hónapja szoptatok.

Sok sikert!! És ne idegeskedj!!

2009. febr. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nagyon aranyosak vagytok!!! Én már minden megpróbáltam, ide-oda raktam a cicin, előtte fejtem, masszíroztam, morzsoltam a bimbóm... de a meleg vattapamacsot még nem, hátha az segíteni fog!!! Remélem ezeket a rossz élményeket hamar elfelejti a picurka....
2009. febr. 24. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!