Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért van az, hogy nagyon...

Miért van az, hogy nagyon nehezen indul meg a tejleadó reflexem mellszívó hatására, pedig sok tej van a mellemben? Van valami praktika, amivel könnyen megindítható?

Figyelt kérdés
Ha a gyerkőcöm elkezd szopni,szinte azonnal beindul a tejem,viszont a mellszívóval elég nehezen,vagyis beindul de egyszer csak már nem jön semmi szinte 10 percig,utána újra beindul,majd újra,néha elég sokat szórakozok mire nagyjából leszívja a mellszívó(Avent elektromos),de még így is marad,amit csak kézzel tudok lefejni.Van erre valami megoldás,hogy zökkenőmentesebben menyjen?Anyatejleadó vagyok,úgyhogy elég sokat fejek,de néha már unom,hogy kissé nehézkesen jön le.Viszont van olyan is,mikor 20 perc alatt 4 decit lefejek minden gond nélkül,úgyhogy nem értem ezt a reflex dolgot.Mivel lehet segíteni a beindulását?
2010. okt. 24. 12:41
 1/6 anonim ***** válasza:
A választ nem tudom de nekem ugyanígy van. A gyerekem 5-7 perc alatt 170-180-akat evett belőle, mellszívóval pedig a töredéke se jött le nekem sose, pedig ott volt a tej...
2010. okt. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Milyen mellszívód van? Lehet, az nem a legjobb, hiába Avent, meg ki tudja milyen márkájú, én sokat kipróbáltam, ami bevált egy noname olcsó vacak.
2010. okt. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Először Medelát próbáltam,az egyáltalán nem volt jó,most Avent van,de azért nem dobálnám ki a pénzt még további 5 melszívóra....
2010. okt. 24. 14:29
 4/6 anonim ***** válasza:

maszturbálás, vagy férjed általi kényeztetés- orgazmus is beindíthatja

Egyébként komolyra véve a szót, én úgy fejtem, hogy egy mellből szopizott a kisfiam a másik kezemmel fejtem és így pont ugyanannyit lefejtem, amit a kisfiam megevett.

Van aki azt javasolja, nézz közben tévét és akkor el tudsz lazulni, aztán van az a módszer, hogy ülj oda a babádhoz és a látványa beindíthatja.

2010. okt. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A mellszívó teljesen másképpen működik, mint a baba. Alapjában véve a baba látványa, sírása és vele való kapcsolat is beindíthatja a tejleadó reflexet, ezek mind hiányoznak egy fejésnél. Ilyenkor célszerű a babát magad mellé venni, ő rá nézni, gondolni, ez segíthet a tejleadó reflex beindításában.

Van, akinek a fejésre sosem indul be a teje, nálam pl sosem volt gond.

Ajánlanám, mielőtt fejsz, hogy lazíts!

Olvasd el:

[link]

Itt hasznos tanácsokat kaphatsz arról, hogyan segítsd elő a tejleadó reflexet!

2010. nov. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Előzővel teljesen egyetértek.


Szintén anyatejleadó, szintén Avent elektromos. Csak akkor jön a tej, ha maximálisan el vagyok lazuélva, nyugodt vagyok, a babámra gondolok, őt nézem, vagy babás dolgokat olvasok a neten. Még azon se szabad izgulnom, hogy mennyi tej lesz.


Szoktad közben, fejés közben masszírozni? Mert én igen. Észrevettem, hogy ha gépi fejés közben kézzel is a bimbó felé "simítom" a tejet, akkor hamarabb beindul a reflex, gyorsabban jön a tej. Ez a hátsó tej teljes kifejésében is segít: amikor már a szívó nem szív, a masszírozással még 50-100 mili hátsó tej lejön.

2010. nov. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!