Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért fogy el estére mindig a...

Miért fogy el estére mindig a tejem?

Figyelt kérdés
Mit tehetnék ellene? Iszom szoptatós teát. Napi 2x. Homeoós bogyót is szedtem,de most nem merek,nehogy apasztani kezdje.
2011. márc. 26. 22:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Sajnos ez a legtöbb anyukával így van, egész egyszerűen a nap különböző szakaszaiban másképp termelődik, általában estére kevesebb. Nekem anno mindig kellett idő, míg "újratöltődött".:) Sokan esküsznek mindenféle csodamódszerre, de az én tapasztalatom szerint egyéni adottság, hogy mennyi tejed van. A fejés sokaknak bevált, de nekem akkor is volt egy kapacitásom, aminél több akkor sem volt, ha a fejem tetejére álltam. Ha gyakrabban tettem mellre, akkor is csak kisebb mennyiséget tudtam produkálni. Ettől még ki lehet próbálni sok mindent, mennyi idős a Pici?
2011. márc. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. 5 hetes.
2011. márc. 26. 23:22
 3/11 anonim ***** válasza:

A szopi teából legalább 4-5 filterrel igyál meg és még az mellett is igyál sok folyadékot,vagy levest.

Nekem is kevesebb,ha nem iszom elég teát.Ez van,de legalább orvosolható:)

2011. márc. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az én babám 12 hetes. Szinte az első héttől, úgy működünk, hogy egész nap elég neki a tejem, de az esti utolsó szopinál már kevés. Akkor kap kiegészítésnek 50-100 milli tápszert és alszik hajnalig vagy reggelig. Engem is nagyon bánt, hogy kell a kiegészítés, de mindent kipróbáltam, de nem sikerült megnövelni az esti mennyiséget. Remélem kapunk itt valami tuti ötletet!
2011. márc. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

nekem is kevesebb estére,mert pár hete egyszerűen nem nyugtatja meg az esti szopi,éhes marad.és érzem is,hogy nem tudott annyit enni,mert kevesebb a tejem.ezért azt szoktam csinálni,hogy a lefejt tejet adom oda neki,azt villámgyorsan megissza,majd alszik.de 2 napja valahogy már nem kell neki,úgy néz ki most eleget tud szopizni,mert nem éhes utána.

6 hetes a pici


A homeós bogyóknak lehet apasztó hatása??szedtem az urticát,most a ricinust szedem,nekem még használ

2011. márc. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 xStefix ***** válasza:

Semmi különleges trükkje nincs a dolognak, mindössze este is igény szerint kell szoptatni - ami a kisebb mennyiség miatt gyakrabb szoptatást jelent.

Azért van ilyenkor kevesebb tej, mert napközben másra használjuk fel az energiát, nemcsak a tejtermelésre. (A nappali aktivitás mellett csökken a tejtermelő hormonszint.) Ezt kompenzálandó, az esti tej zsír- és kalóriadúsabb, kevesebbel is beéri a baba. Plusz, ő is pont ilyenkorra fog elfáradni, nyűgösködni, ezért valószínűleg gyakrabban is szeretne szopizni. - Szépen összevág mindez.


Nem szükséges sem tápszert, sem lefejt tejet adni, ha valaki így tud szoptatni ebben az időszakban.

Mindkettő megbontja a természetes egyensúlyt és hosszabb távon is bezavarhat a szopiba...

2011. márc. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

szia STEFIX újra:)

ha nem adom oda neki a lefejt tejet szenved,mert ilyenkor este már lustább és nem szívja ki,viszont éhes marad.ma is fejtem neki,mert szopi közbe nagyon szenvedett,rúgkapálózott,éreztem,hogy nem jön neki tejcsi,majd lefejtem onnan 30at,megkapta cumisüvegből

2011. márc. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 xStefix ***** válasza:
Szia. :) Hát, te tudod, de tudd azt is, hogy ennek is megvannak a "veszélyei"...
2011. márc. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

tudom,cumizavar,de mit csináljak ha még éhes?kiskanállal nagyon szenvedett,mondhatni kifolyatta a szájából:S

nem tudom mi a megoldás:(

2011. márc. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
az én babám 2 hónapos elmúlt, szinte a kezdetektől felváltva kapta mellből és cumisüvegből. Cumizavarnak semmi jele, azonnal rákap a mellemre is és a cumira is... Ennyit erről.
2011. ápr. 22. 11:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!