Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit kezdek majd a lefagyasztot...

Mit kezdek majd a lefagyasztott anyatejjel?

Figyelt kérdés
Most 2 hónaposak vagyunk, s ma megpróbáltam üvegből adni neki egy adag tejcsit, mivel októberben, novemberben suliba kell mennem 1-1 nap, s nem biztos hogy pont akkor kiengednek, amikor ő éhes lesz. S sajnos nem fogadja el cumisüvegből. Most sem tudom mi lesz majd a megoldás, de mi lesz így a lefejt tejjel.
2011. szept. 16. 22:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, a lefejt tej fagyasztóban eláll sokáig. Ha nem fogja elfogadni, akkor később eszik, de ha nagyon éhes lesz, úgyis rájön, hogy abból is kaja jön. 2 nap nem a világ, nem lesz semmi gond.
2011. szept. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
3%
a védőnő nem viszi el rászoruló anyának?? egy anya ne járjon suliba!
2011. szept. 16. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%

Persze, egy anya haljon meg! Ne éljen, sőt kösse fel magát!

Anyám,hogy utálom én az ilyen megnyilvánulásokat!

Kérdező! Várj még egy kicsit, lehet,hogy elfogadja. És valóban fagyasztva eláll sokáig!

2011. szept. 17. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
nyugi, fél évig el áll a fagyóban. De sajnos sok baba van, amelyik nem fogadja el a fagyós tejet. Kisfiam csak ímmel-ámmal ette meg. Milyen a cumisüveg cumija? Vannak trükkök ilyen szempontból. Azt hiszem a Mam-nak van mellbimbó alakú cumija.
2011. szept. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%

Utolsó! Megmondanád, hogy a babának mi baja lesz attól, hogy 1-1 nap más vigyáz rá? Belehal? Persze, ne járjon suliba az anya, Isten őrizz, ha majd letelik a 3 éve és nincs munkája, inkább álljon sorba segélyért, nem?


Ha a cumisüveget nem fogadja el, próbáld meg a régi fajta kávés pohárból! Nekem régen a védőnő mondta, nem igazáén akartam elhinni neki, de abból meg tudta inni.


Én meg osztálytalálkozóra megyek, és én is így próbálom majd, hogy megetessék, ha nem adj Isten, késő este felébredne.


Én meg angolra járok, januártól fősulit szeretném újra elkezdeni, sőt az előző diplomám is gyes mellett lett meg. Na, lehet mondani.


Ha megoldják, hogy vigyázzanak a babára, akkor inkább ilyenkor tanuljon, mint munka mellett. Mire letelik a gyes, szerezhet olyan végzettséget, amivel eltud helyezkedni. Ilyen egy előrelátó anyuka. Te meg ne irigykedj!

2011. szept. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
5%

kedves utolsó! egy előrelátó anya gyerekvállalás előtt tanul és munkát szerez...

a bűnödet ne kovácsold erénnyé

a gyerekvállalás elkötelezettség, a gyerekedet nem rendelheted alá a saját ambícióidnak, ha azt hiszed jó kérdezd meg majd a gyerekedet ha felnőtt, hogy jó volt-e hogy sose látott...

2011. szept. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
88%

Utolsó, neked is csak a szád jár, és azt hiszed, értelmes dolgokat mondasz....

1. Miért írod, hogy sose lát a gyerek? Látszik, hogy jó régen voltál iskola közelben, felsőoktatásban talán még kevésbé. Levelezőn havi 1-2 nap. amit bent kell lenni.

2. Megkérdeztem tőle, 10 éves már a nagy, semmi hátránya abból, hogy kiskorában eljártam mellette főiskolásra, ennek köszönhető, hogy nagyon jó munkahelyem van, ahova várnak vissza, tgyáson vagyok, az is jó, nem kell nemet mondanom a gyereknek, ha kell valami.

3. Bár várnak vissza a munkahelyemre, de a mai világban sosem lehet tudni... Ezen az alapon megcsinálok egy mesterszakot, amivel -és a mostani végzettségemmel -el tudok helyezkedni, ha úgy adódna. Nekem is kényelmesebb lenne itthon, nem pedig bejárni és vizsgaidőszakban tanulni, de előrelátónak kell lennem 2 gyerek miatt, meg magam miatt is. Havi 1-2 nap alatt az ember kikapacsol kicsit, azért ennyire szükség van a 3 év alatt is.


3. Élethosszig tartó tanulásról hallottál már?


Bocsi, kedves kérdező, de az ilyenek felhúznak.

Továbbra is a kávés poharat ajánlom, ha a cumisüveg nem válik be. Csináld úgy, mintha itatnád, de csak piciket engedj a szájába. Hátha beválik! És jó tanulást kívánok!


Egy bűnös anya, aki tanulni mer.....

2011. szept. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
79%

Sőt, bűneimet fokozandó: még a közigazgatási szakvizsgát is le szeretném tenni tavasszal. Ha visszamegyek dolgozni, mindenképp le kellene tennem, mert ha nem, oda a munkahelyem. Én inkább most, itthon, amíg van időm, nem pedig majd munka mellett, amikor délután a gyerekkel lehetek.

Tudom, én bűnöm....

2011. szept. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem próbáld meg kicsit később a cumisüveget, 1 hónap alatt is sokat változnak a babák. Vagy az megoldás, hogy szólsz, hogy kimehess megszopiztatni, biztos megértik. A fiam 3 hónapos volt, mikor vizsgáztam, a férjem kint sétált vele babakocsiban, ha éhes lett volna, ki tudjak menni megszopiztatni. Nem volt gond, fél órával hamarabb befejeztem a vizsgát, bár akkor a cseppem még aludt. Vagy próbáld meg tényleg a poharat, bár ez azon is múlik, hogy aki vigyáz majd rá, meg tudja-e etetni belőle.

Amúgy a lányom 7 hónapos volt, mikor elkezdtem suliba járni (mérlegképes könyvelő), a fiam mellett pedig egy másik felsőfokú tanfolyamot fejeztem be (bár suliba mellette nem jártam, mert nagyon pici volt, csak 3-szor voltam vizsgán). Mégis mind a két gyerekem él és virul, semmi bajuk nem lett abból, hogy én tanultam. Arra ne is hallgass, hogy aki anya, az ne tanuljon, ez nagyon buta hozzáállás.

Kitartás a sulihoz, és ne aggódj, biztos nem lesz gond :))

2011. szept. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Próbáljátok meg kispohárból adni neki a lefejt tejet! Ha takaróba burkoljátok, akkor nem kalimpál közben, úgy egyszerűbb. Így nem lesz cumizavaros.

Arra is van esély, h akkor nem sokat fog enni, és utána éjjel bepótolja.

Fagyasztott anyatej legalább fél évig eláll a fagyasztóban. (ha felengedés után fura szaga van, az lehet attól, hogy a benne lévő enzimek elkezdték lebontani, főleg ha fejés és fagyasztás között sok idő telet el) Felhasználható hozzátáplálásnál ételkészítéshez tehéntej helyett. Ha már fura a szaga akkor a fürdővizedbe, mint Kleopátrának, tényleg nagyon jó! (ha lenne esetleg időd hosszabb fürdőre)

2011. szept. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!