Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hasfájással 2 hónaposan mit...

Hasfájással 2 hónaposan mit tudnék kezdeni? Nagyon el vagyok keseredve.

Figyelt kérdés
Mit tudnék még tenni?- az amúgy teljesen nyugodt 8 hetes szoptatott babámra van, hogy rájön a hasfájás, tekeri magát, szenved, pukik, büfik is jönnek- ma éjjel pl. sehogy sem lehetett megnyugtatni, a szívem megszakad. Amint elaludt, jöttek megint a görcsök, és mindig kezdődött előlröl- ilyenkor a vergődésében a cumiját is kiköpi, az meg még tetézi a nyugtalanságát. Mit csináljak??- infacol, gripe water, édeskömény tea nem segít..Ja, és vigyázok, hogy ne egyek puffasztó ételeket. Köszönöm előre is a tanácsokat!
2011. márc. 30. 09:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekünk sem segyített semmi amit felsoroltál, egyszer egy ügyeletes kihívott doktornő (nagyon súlyos kólikánk volt) tanácsolta, hogy vegyünk szélcsövet. Gyógyszertárban lehet kapni, párszáz Ft, egy kis gumicső. A vékonyabb végét kell kívül bekenni popsikenőccsel, de el ne dugítsa a krém! Finoman mozgatva ki be húzogatva le kell szépen csapolni a gázt amíg csak jön (ez hallatszik). Nekünk ez volt a megváltás.
2011. márc. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

sajnos nem igazán tudsz mit tenni...el fog múlni..a szélcső tényleg segíthet, de sajna nincsenek csodaszerek.Én az elején jó pár hétig jóformán csak 2*1,5 órákat aludtam éjjelente, annyit fent volt a fiam.hajnal 4től gyakorlatilag nem is aludt, úgy fájt a pocija...én is nagyon sajnáltam, sokszor sírtam vele együtt.

Nekünk az édeskömény valamennyire segített,de csak úgy, ha én ittam, így a tejen keresztül megkapta.

Ki fogja nőni, nekünk a 3.hónap után múlt el teljesen mindenféle hasfájás.


Ja még annyi eszembe jutott, hogy ha mohón eszik, akkor 5-10 percenként vedd le a melledről és büfiztesd meg.Nekem a doki mondta, persze fiam nagyon kivolt mert levettem, de akkorákat büfizett, hogy nemigaz:)

2011. márc. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem az vált be, hogy magamra kötöttem hordozókendőben, és a hasam egyszerre nyomta (finoman) és melegítette az ő kis pociját.
2011. márc. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A szélcső tényleg jó, mi is ezt használjuk. A kisfiam sokmindentől hasfájós és espumisan cseppet adok neki, ha olyan ételt eszek, ami bizonytalan. Próbálom a 3 órás etetést betartani, jól megbüfiztetni, levegőre vinni, de így is esténként sokszor bújós, ölelésre vágyik és estefelé hasfájós. Ilyenkor jön a szélcső és akkor csak úgy ragyog a kis arca utána. Szoktam adni probiotikumot és calcimuskot, mert most náthás és az is görcsöt, nyákot okoz a hasában:) Ez az időszak így megy, de majd elmúlik a hozzátáplálás időszakában:) Kitartás!
2011. márc. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Papaverines cseppet próbáltad?Doki írja fel és 200ft.
2011. márc. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

hasmasszázs


ha írsz privit elküldöm emailben a gyakorlatokat

2011. márc. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ma megvettem a szélcsövet, most próbáltuk ki, mert 2 órája csak üvölt megint, jött vele kaki bőven, 1 pillanatra ragyogott a pofija, és abbahagyta, de azóta újra rázendített, már teljesen tanácstalan vagyok..:-((
2011. márc. 30. 20:48
 8/11 anonim ***** válasza:
Cicin sem nyugszik meg?Van papaverines kanalas (görcsoldó, nyugtató fájdalomcsillapító),de max estére ajánlott, mert kiüti a babát.
2011. márc. 31. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mi is nagyon hasfájósak voltunk. papaverin vált be nálunk is.
2011. márc. 31. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat is, s továbbra is szívesen veszem, ha új tippeket tudnátok adni. Próbáltam a masszázst még, ideig-óráig tényleg jó volt, de ha abbahagytam, újra üvöltött- a szélcsövezés jött be eddig legjobban, és megpróbálom a dokival feliratni a papaverinest. Köszönöm, és ha tudtok még valamit írjatok!!
2011. ápr. 1. 14:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!