Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért van az, hogy a mai kor...

Miért van az, hogy a mai kor anyukáinak ilyen nehezen megy a szoptatás? MIért nem elég a tej sok esetben?

Figyelt kérdés
Én 1 éves koráig szoptattam a lányomat, 3-szor hoztam vissza a tejmennyiséget, fel sem merült, hogy elfogyhat, végül ő tagadott meg. Kíváncsi lennék, hogy akinél vagy aki ismerősénél kevés volt a tej netán el is apadt, mi miatt történt, mit mondtak oknak?
2009. febr. 26. 12:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem azért nincs tejük a mamáknak, mert ráparáznak, túlságosan tökéletesek akarnak lenni.

Engem nem érdekelt ez a szoptatás-dolog, úgy voltam vele, ha lesz tejem, az jó lenne, de ha mégse, az se baj, tápszeres babákkal sincs semmi baj.

Szerintem a hozzáállásom miatt, hogy soha nem paráztam ezen, rengeteg tejem van, el tudnék látni vagy 3 babát.

Hogy honnan van ennyi tejem, fogalmam sincs, mert alig van étvágyam, folyamatosan fogyok, mióta megszültem.

Üdv, 3 hónapos édesanya.

2009. febr. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%

Nekem a lánom elmúlt egy éves de még szoptatom.

Ez a ke´rdés már egint egy kicsit provokáló leht....


-Van aki elkezd die´tázni azért kevesebb a tej,vagy el is apad..-Van akinek sajna genetika.Hiába akar nm tud soptatni :(

van akinek gyógyszert kell szednie.nem szoptathat és elapad a tej.

-E`s van aki egyszerüen úgy gondolja hoy keve´s e´s elkezd tápszert adni....Ès így tovább.

Sok sok oka lehet.

Ès te miért csak 1 e´ves koraíg szoptattad a lányodat????

2009. febr. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
szia! én 3,5 hós koráig bírtam csak szoptatni. anyukám azt mondta, hogy szopi közben nem szabad inni, pedig akkor voltam midig a legszomjasabb, amúgy, meg eszembe sem jutott, hogy igyak, mert alapból nem vagyok egy nagy ivós...:S még msot sem tudom pontosan, hogy lehet e szopi közben inni, vagy sem...Mikor észrevettem, hogy fogy a mennyiség, próbáltam homeós bogyókkal, teával, inni is próbálkoztam, de nem ment...:( Addig volt lényegében tejem, amíg volt dinnyénk. Azt szerettem, de az őseim mindig kiakadtak, ha vittem haza egyet. Jó, tudom, szezon volt, hajtás, ők is ingerlékenyebbek voltak, én meg a szívemre vettem...Lehet, hoyg én tehetek róla, mert mindenért megsértődtem. Manóm hatalmas nagy baba volt, nagy igénykkel. eszméletlen sokat evett, de nem tudtam sokáig etetni. anyukám sem bírt sem engem sem a tesóimat szoptatni (pedig 5-en vgyunk testvérek) csak 3-4 hós korunkig. És megviselt pár dolog. kiderült, 6 hetes rákszűrésen, hogy HPV fertőzött vagyok, felmerült a műtét kérdése is. lelkileg nagyon paffon voltam. Most, hogy már nem szoptatok, már mást imunerősítőket is szedhetek. a Celadam segített, végre már HPV P2-es lett az eredmnyem, némi javulás is látható. Ha felépülök szeretnék még eg kistesót a manóm mellé.:) remélem majd tudom szopizttni, most már tapasztaltabb vagyok, és mára már biztosan máképpen csinálnám.
2009. febr. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezen már én is sokat gondolkodtam. Ha rendesen működne a kereslet-kínálat elve, nem lennének olyan anyukák, akik akárhogy kínlódnak, egy bizonyos mennyiségnél többet nem tudnak produkálni, ha megfeszülnek sem, illetve pl. olyan anyukák, akik már nem szoptatnának, de egyszerűen nem bírják elapasztani, csak hosszú hetek, hónapok alatt. Vagy hallani olyat, hogy reggelre sodronyig átáztatják az ágyat.

Arra tudok gondolni, hogy évről évre egyre több a női hormon az ivóvízben a sok fogamzásgátló miatt. És ezt semmilyen tisztítási eljárás sem tudja kivonni. Szerintem ez lehet az egyik oka, és már az sem állja meg a helyét, hogy az anyukák 90%-a tudna szoptatni.


Nekem nehéz szülésem volt, a babámnak rövid a nyelvféke, nem akarta hosszú hetekig elfogadni a mellem, a tejcsatornáim is elég szűkek lehetnek, hónapokig pokolian fájt a szoptatás, nem volt aki megmondja, mit csinálok rosszul. Sok ok, amik önmagukban is sikertelenséget okozhatnak. Mióta szedem a Motiliumot nincs baj a tej mennyiségével, ezek szerint nekem is hormonális probléma okozhatta a sikertelenséget.

2009. febr. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én az első fiamat csak 6 hétig tudtam szoptatni mert a védőnőnk nem volt a helyzet magaslatán, sem a kellő információ nem volt elérhető sehol!Majdnem egy évig volt miatta lelkiismeret furdalásom!Mindenhol azt mondták gyenge a tejem meg nem akar szopni a baba, nem ment a fejés sem, mert egy szar pumpás chicco melszívóm volt amitől a kezem majd le szakadt mindig, tej meg alig jött.

A másodiknál már kiderült hogy nem a tejem minőségével meg a babám szopási készségével volt a baj, hanem a tejem mennyiségével.Annyi termelődött(fejés nélkül is) hogy szegénynek mindig csak a hígabb előtej jutott míg a tartalmasabb sűrűbb tejig el sem jutott szegénykém. A második bébim elött elköltöztünk így másik tapasztaltabb értelmesebb védőnőhöz kerültem, valamint rengeteget olvastam a neten a szoptatásról,problémákról és beszereztem egy avent kézi és egy medella gépi(béreltem)mellszívót.Ez itt nem a reklám helye volt!!!Az eredmény magáért beszél mert második kisfiam 11hónapos koráig szinte csak anyatejet kapott és sajnos ő szokott le rólam, valamint mellette a nagyobb is kapott naponta 2* 250ml-t és tejadó anya is lettem és 10 hónap alatt 63150ml. anyatejet adtam más nélkülöző babáknak.

Ez a legnagyobb baj hogy kevés az igazán hozzáértő szakember!Pedig a mamáknak néha csak egy kis segítség kellenne és rengeteg bíztatás.

2009. febr. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

nekem igazán be sem indult a tejem... nem tudom miért. indított szülésem volt a 41. héten és hiába csüngött a kicsim az első naptól fogva, csak csipp-csöpp sikerült.

pedig roomig in-ben voltunk, volt hogy 3 órán át cicizett a kicsim, vedeltem a vizet, szedtem homeos bogyót, a szoptatási tanácsadó megnézett és szerinte is jó volt a szopi technikánk (ja, a létező összes testhelyzetből). fejtem is amikor a kicsi végre aludt.

nem diétáztam, sőt híztam is. otthon pl. két hétig csak ágyban voltunk a babámmal és csak cici, csak cici...

nem hízott semmit, csak 20, 30, 40 grammokat tudott szopni (jah másfél óra alatt). amikor elkezdett fogyni, a doki felírta a tápszert... 3 hónapos koráig tudtam még neki anyatejet adni, az utolsó cseppig. a második menstruációmnál teljesen elapadt.

iszonyú kudarcként éltem meg, a melleimet elkezdtem utálni (hasztalannak éreztem őket), aggódtam a kicsim egészségéért.

ma már így-úgy feldolgoztam, de jobb lenne, ha tudnám az okot. sokat babusgatom a kicsimet, így pótlom a szopi meghittségét. hát, az én történetem ennyi...

2009. febr. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Pont 3 hós volt a lányom, mikor megjött a mensim, a tejem meg aznap elapadt: éjjel még jóllakott, reggel cicizik, szív veszettül, reklamál, kínlódik...nézem: egy csepp nem sok, anniy se jött!

Két és fél hónapig kűzdöttem érte, hogy visszajöjjön, sajnos eredménytelenül, pedig úgy érzem, mindent megtettem ,amit csak lehetett, segített a védőnő, egy tanácsadó, a gyerekorvosunk, szedtem more milket, homeo-bogyót, teákat, gyógyfüveket, használtam a szoptanít-készüléket és ettemettemettem és ittamittamittam és még ennél is többet fejtem és próbáltam ciciztetni a lányomat. Persze ő a 3.nap végére besokallt és feladta a hiábavaló kűzdelmet (néhány napig nem raktam cicire mert már attól üvölteni kezdett ha meglátott melltartó nélkül)...

Még szerencse, hogy korábban annyit fejtem és ezért a fagyasztóban lévő tejem kitartott 2 hétig, de ezután nem sikerült lefejt női tejet szerezni, tehát ő összesen csak 3,5 hós koráig volt kizárólag anyatejes.

Most 5 hós, tápizik, és már egy csomó gyümit meg zöldséget is bevezettünk nála.


Fogalmam sincs, miért ment el a tejem, így, egyik napról a másikra, és hogy miért nem sikerült visszahoznom.

Nagyon rossz érzés, mert ugyan az eszem tudja , hogy a lelkiismeretem tiszta lehet, mert én mindent megpróbáltam - de a szívem azért még fáj.

2009. febr. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tartom helytállónak azt a megállapítást, h' ma kevesebben szoptatnak, mint régen. Legalább is ezt szűrtem le, amikor várandósan, most meg kisbabásan boldog-boldogtalan megbeszéli velem ezt a kérdést, és elmondják, h' náluk három generációra visszamenőleg hogy volt. Az viszont világosan kiderül, h' milyen elképesztő ostobaságokat tudnak anyáink, nagyanyáink átörökíteni, a legnagyobb jóindulattal. Vizes tejtől kezdve a háromóránkénti szoptatás erőltetéséig. Tehát ne értse félre senki, nem hibáztatom őket, és tény, h' az ember szívesebben hallgat a saját anyjára, mint az idegen védőnőre, vagy egyéb szakemberre, de tényleg sokszor a sikertelenség hátterében a tévhitek és rossz tanácsok szövevénye áll. Ha én hallgattam volna rájuk, nem szoptatnék még mindig (hat hónapos a babám).
2009. febr. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

12,46-os! Bocsánat, abszolút nem provokáló kérdésnek akartam írni! TÉNYLEG kíváncsi vagyok, hogy mik az okok. Miért megy el a tej?

Ott van egyébként a kérdésem alatt, hogy miért csak 1 éves koráig szopizott a lányom. Megtagadott. Volt még tejem, de sírt, ordított, kiköpte, nem kérte, 1 hét után feladtam, nem kínáltam többet, bár rosszul esett, de ha így akarta.. hát legyen.


Nos a többiek válaszából nem derül ki továbbra sem, hogy mit mondanak, miért fogy el a tej. Mondjuk voltak jó indokok, ezekről én is hallottam, s el is hiszem, szóval tévedés ne essék, nem hibáztatom azokat,akik nem szoptatnak, ha önhibájukon kívül történik ez.


Nem tudom hány órási írta azt hogy régen mekkora hülyeségeket csináltak. Ezzel tényleg egyetértek. De azt csinálták, amit mondtak nekik, amit hallottak. Kíváncsi leszek, majd az én lányom hogy szoptat, mi lesz akkor az irányadó.

2009. febr. 26. 13:57
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
az én véleményem: emberek szervezete válogatja.
2009. febr. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!