Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Vagytok/voltatok hasonló...

Vagytok/voltatok hasonló helyzetben? A kezdetektől kevés a tejem. Részletek lent.

Figyelt kérdés

A belövellés óta kb. 20 ml tejem van etetésenként (3 óránként). Közte kb. 10-20 ml-t tudok fejni. Hasonló cipőben járók tapasztalata érdekelne, a szakirodalom és a hozzáértők véleménye elég megoszló a kérdésben.

Van aki szerint, ha kitartó vagyok, egyszer elhagyhatjuk a tápszert, van aki szerint ez már nem fog javulni az igyekezetem ellenére sem. Hol az igazság?

Olyan Anyukák válasza érdekelne, akiknek szintén már az eleje óta nem volt tejük, tehát nem azé, akinek csak átmenetileg lett kevesebb.


2011. ápr. 4. 12:02
 1/7 anonim ***** válasza:
sajnos nálam is ennyi volt a mennyiség, egyszer sikerült 60 ml-t kipréselni a két mellből, akkor annak úgy örültem, mint majom a farkának. Hozzá kell tegyem, hogy aznap már a 7. liter folyadéknál tartottam, hogy hátha az segít, így lett 60 ml, de azt vettem észre, hogy annak nagy része víz, kékes színű, csak a tetején volt egy vékony réteg értékelhető tej, zsíros rész sehol. Minden létező dolgot kipróbáltam, bogyókat, teákat, ráolvasást, sok pihenést, gyakori fejést, állandó mellre tételt, elvileg tejszaporító ételeket, more milket, semmi hatása nem volt egyiknek sem. Aztán ez a kevés is elapadt magától, az első gyereknél 3 hónap alatt, a másodiknál 2 hónap alatt.
2011. ápr. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon nehezen, kb. 1 hét után indult be a tejem, de addigra a fiam nem akarta elfogadni a cicit, túl türelmetlen hozzá. Szorgalmasan fejek, cumisüvegből kapja. Ha jó vagyok, sikerül 150 ml-t kifejni, de a gyereknek olyan étvágya van, hogy nem elég. Muszáj a tápszer is.

Én is szedem a homeós bogyikat, teát, minden francot, de nem hiszem, hogy sokáig tudok majd neki tejet adni.

A gyerekorvos mondta nekem, sokszor a legnagyobb erőfeszítés mellett sem lesz elég a tej, más meg semmit sem tesz, mégis "tejcsárda".

Tudjuk, hogy az anyatej mennyire jó, mennyire fontos, de ha nincs, hát nincs. A lényeg, hogy egészségesen, szépen gyarapodjon a baba, nem kell túráztatnia magát az ember lányának, mert egy frusztrált, ideges, önbizalomhiányos mama rosszabb, mint a tejhiány. Nem ettől lesz valaki jó anya. :)

2011. ápr. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nallunk is hasonlo volt sajnos. En a kisfiam 5 honapos koraig huztam ki ugy, hogy 3 honapos koratol mar csak este meg reggel szoptattam. Igy ejjel eleg tej termelodott es reggel csak azt kapott es este szinten. En is mindent kiprobaltam, fejtem (kezi es elekromos fejovel is), orankent tettem cicire a kisfiam de volt olyan, hogy felorankent mert szegenyem ki sem birt egy orat, igy ezzel sem volt gond. Az elso heten mindent szegeny ferjem csinalt mert en csak fekudtem a gyerek mellett es azonnal tettem cicire ahogy sirt. De ez sem segitett. Tehat pihentem sokat megsem. Ettem en mar minden felet, rantott levest, komenymag levest, teakat ittam, sima vizet, sok gyumolcsot, szenhidratot (hiztam is 3 kilot szules utan emiatt) megsem lett egy cseppel sem tobb. Igy en szoptattam es utanna potoltam neki tapszerrel. Mikro 3 honapos volt akkor kezdtem atterni a csak reggeli meg esti szopira, a tobbi tapszer volt. Hogy oszinte legyek erre mar belefaradtam az egeszbe es ezert dontottem igy. Arra gondoltam, hogy azert masbol is kene alljon ez az anyasag nem csak abbol, hogy ezen aggodjak. 5 honapos kora korul mar annyira padt a tejem, hogy csak reggelente szopizott a kisfiam mert ejjel elkezdett ebredni. Tehat este mar nem volt eleg neki. Majd lassan a reggeli szopit is potolnom kellett es elapadt nemsokara. Nekem egyebkent edesanyam is hasonlo cipoben jart annak idejen mindket gyerekevel, ugyhogy lehet nallunk genetika is. :(
2011. ápr. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát nem szeretnélek elkeseríteni, de nálam is hasonló a helyzet. Most 6 hetes a fiam, a reggeli és a délelőtti szopira elég a tejcsim, a többit pótólni kell. Napközben 30-50 ml-t szopizik, utána tápszer. Eleinte több volt az anyatej alkalmankénti aránya most a tápszer nyer :(. Naponta kb 120 ml-t tudok lefejni, azt megkapja este. Én is mindent kipróbáltam ,teák tömkelege, homeos bogyó, igényszerinti-, és 3 órás szopi, szopik utáni fejés, 77553311 fejés, bő folyadék stb...Igaz több a tejem mint az elején volt, de az igény növekedésével sajna nem tart lépést. Így marad a mérés-szopi-mérés-pótlás-kínlódás, hogy vajon miért sír? Nekem is mondták, hogy majd beindul...hát nem! Ez van. Anyukámnak sem volt elég a teje. Én nem idegeskedek ezen, amennyi van, azt neki adom, de emiatt én sem leszek idegroncs. Az óránkénti mellrerakás meg szerintem sem a mamának, sem a babának nem jó. Tejem meg nem lett tőle több. Csak többször szopizott kevesebbet, közte 10 perc alvással. Ja, és rászokott a cumizásra a cicivel, mivel nem jön belőle több tej, így már nem is szívja olyan erősen, viszont megnyugtatja. Ördögi kör...
2011. ápr. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nálam is ez volt. Én nem adtam tápot, azt vallottam, hogy hát így sem fog éhenhalni..., de mondjuk úgy, hogy csont és bőr lett, szóval 8 hetesen tápoztunk is, és onnantól is stagnált a helyzet (végig 50 mili lett a tejem). Végül fél éves koráig szopizott és onnantól ő választotta le magát... addigra már nem is bántam.

Én is minden trükköt kipróbáltam, nem jött be... Szóval szerintem tápot elhagyni nem fogtok, de attól még amíg neked és a babádnak van kedve, simán szoptathatsz.

Persze sokan nem fogják elhinni (akik nem is tudják, milyen szar, hogy alig van tejed), meg mit összeszenvedsz, de ne izgasson. Van ilyen és nem ezen múlik ez az anyaság témakör. Én babám is imád engem, a férjem, szeret enni, nyugodt, eddig nem jött ki rajta hogy hülyegyerek lenne vagy nagyon beteges, pedig rettegtem a táptól.

2011. ápr. 5. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszaitokat. sajnos sejtettem, hogy ez lesz a helyzet, pedig van köztetek akinek azért picit több teje volt, mint nekem és mégse... :(

az a rossz, hogy mikor már kezdek belenyugodni, akkor mindig jön valaki okoskodni, nagyon frusztrál. próbálom meg se hallani, de akkor is ott motoszkál bennem. persze aki nem volt ilyen helyzetben az nem tudhatja milyen. próbáltam utánaérdeklődni, hogy kaphatunk-e tejet, de sajnos kevesen adnak le és az elmegy a súlyosabb esetekre, így mi már nem vagyunk rá jogosultak.

most egy kicsit azért megnyugodtam, ameddig van addig örülök neki. abból a kicsiből megkapja az immunerősítőt, a tápszerből meg minden mást és bízom benne, hogy még tudjuk ezt tartani pár hónapig. mást úgyse tehetünk.

2011. ápr. 5. 09:12
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem még a tiédtől is kevesebb volt és sajna nem is lett több. 1,5 hónapig húztam igy hogy párszor naponta azt a keveset megkapta (ez ilyen 30-40 kortyi volt neki éjjelente, nem tudom ez mennyi lehetett, és ez napközben még kevesebb volt). Aztán már a cici sem kellett és el is apadt. Még azóta is gyötör a bűntudat, pedig 9 hós. :(

Próbálkozz, add neki ami van és ne agyalj rajta úgy mint én, mert akkor még rosszabb lesz. Tápival is boldog bébik nőnek fel. Csak nekünk rossz a lelkiismeretfurdalás.

2011. ápr. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!