Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Csak én vagyok ilyen gyámoltal...

Csak én vagyok ilyen gyámoltalan tejapasztással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam nőgyógyásznál,mert 16 hónapos a kisfiam s el kell apasztani,mivel rengeteg tejem van 25 liter havonta.

Anyatejleadó vagyok már egy éve.Szülés óta persze még nem is jött meg.Felírta az orvos a bromocriptin reggel és este fél tablettát kell beszedni s 3-4 nap múlva viszont 2-szer 1 tablettát.

Én nagyon rosszakat olvastam erről a gyógyszerről,hogy mindenki milyen rosszul volt tőle.Sajnos más gyógyszer nem apasztja el a tejet azt mondta az orvosom.

Már a sírógörcs kerülget,mert már előre félek,hogy rosszul leszek,még be se vettem,de már azt érzem,hogy hánynom kell.

Voltak már más gyógyszertől is rosszulléteim,majndnem ájulás, s szerintem ezért félek ennyire.

2 dobozt írt fel az orvosom,s mondta,hogy csökkentsem a fejések számát és borogassak.Mennyi idő alatt apad el a tej?S mennyi szem gyógyszer van egy dobozba?

Írjatok már egy kis bátorítást is!Ne csak a rosszakat!


2011. ápr. 7. 08:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én szedtem Bromót magas prolaktinra, semmi bajom nem volt tőle. De más tényleg nem fogja elapasztani a tejed. Váltsd ki és szedd be ha el akarod apasztani, és csak akkor fejj ha nagyon feszül.
2011. ápr. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
42%

Ha már nem fogsz fejni éls nem adzs le tejet, akkor csökeni fog a mennyisége.

Annyi lesz, hogy még tudj szoptatni, feltéve, ha akarsz

Én tuti nem szednék be mindeféle xar "hormongyógyszert"


2 éve szoptatok

2011. ápr. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Az első válaszolótól kérdezném,hogy mennyi ideig szedted s milyen adagban?

Emelted idővel te is az adagot?

Kénytelen leszek elkezdeni,mert más választásom nincs!

Nem hízok meg tőle???

Nem ismerem a hormongyógyszereket,mert ilyen problémám még nem volt.

2011. ápr. 7. 08:28
 4/14 anonim ***** válasza:
10%

Még a második gyerekem előtt szedtem több hónapon át, de nem emlékszem mekkora adagban. Nem tördeltem az biztos, szóval valszeg 1x1 vagy 2x1 lehetett az adagom (ennek 4 éve, nem emlékszem pontosan).

Ez a "szar hormongyógyszer" nem káros, viszont az egyetlen igazán hatásos szer.

Az adagot meg azért kell növelned, hogy lassan szokj hozzá, ne legyenek mellékhatások.

2011. ápr. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
42%
Akkor sem értem, miért kell erőszakkal elapasztani, elapad az magától, ha nem fejsz, vagy már nem szoptatsz.
2011. ápr. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

16 hónapja csak fejek,mivel a kisfiam nem fogadta el a cicit.Így az elektromos mellszívó mellett döntöttem,de attól,meg úgy megindult s a mai napig ugyanannyi van,mint az elején,talán még több is.A mellbimbóm rettenetesen fáj.Szerintem a sok szívástól.S mondta az orvos,hogy még a mell is teljesen le fog nyúlni.

Azt akkor még műtétre is mehetek.Csak akkor ijedtem meg,mikor mondta,hogy hétvégén kezdjem el szedni,mikor a férjem is otthon van.

Ezért félek a mellékhatástól!

2011. ápr. 7. 08:45
 7/14 A kérdező kommentje:
S utánna akkor rendesen meg is fog jönni?
2011. ápr. 7. 08:48
 8/14 anonim ***** válasza:
Én is szedtem, még mielőtt terhes lettem, és nem volt tőle semmi bajom, sőt! Fogytam, a bőröm rendbejött, de nekem hormonproblémáim voltak, lehet, hogy olyankor másképp hat. Próbálj meg homepátiás bogyót szedni, hátha segít az is, és ha nem, még akkor is ráérsz ezzel!
2011. ápr. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

A homeopátiás bogyó azt mondta az orvos nekem semmit se ér!Biztosan a nagyfokú tejtermelés miatt.

Szombaton elkezdem szedni s akkor majd meglátom,hogy bírom!

Muszáj vagyok elkezdeni,mert most is iszonyatosan fáj a mellbimbóm.

2011. ápr. 7. 11:43
 10/14 anonim ***** válasza:
Szia! Én pont most szedem apasztásra, és egyáltalán nem vészes. Nyugodtan szedd be!
2011. ápr. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!