Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Aki fekve szoptat, nem büfiztet?

Aki fekve szoptat, nem büfiztet?

Figyelt kérdés
Megpróbálnám, de félek, hogy ha nem büfizik, akkor bukni fog fekve és nem kap levegőt.
2011. ápr. 7. 22:09
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Volt,amikor fekve szoptattam. Amikor befejezte a szopást,felültem és büfiztettem. Utána betettem az ágyába. soha nem aludt velem.
2011. ápr. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én végig fekve szoptattam a kisfiam és mindig büfiztünk utána, fel sem merült bennem, hogy ne büfiztessem (mondta volna a védőnő, hogy nem kell, meg sehol nem is olvastam ilyesmit). Mindenképpen büfiztesd, akárhogy szoptok!

Jó babázást!

2011. ápr. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is végig fekve szoptattam, és mindig büfiztettem.
2011. ápr. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
... csak sok helyen olvastam, hogy fekve szoptatnak és úgy alszanak el...
2011. ápr. 7. 23:23
 5/7 anonim ***** válasza:

Fekve szopizunk 8 hónapja. Egyik oldal - büfi - másik oldal - büfi. Nem volt bukós vagy hasfájós. Előfordult hosszú szopik végén, hogy bealudtunk, de olyankor mindig figyeltem előtte, hogy oldalt fekve legyen (kispárnát tettem a hátam mögé), ne háton - így kifolyik a szájából.

De amíg nagyon pici volt, általában kiderült, hogy nem lehet elbliccelni a büfizést, mert sírva felébred rá. Úgyhogy nagy nyügi esetén lett csak végül cicin alvás, büfi után desszertnek :) És nagyon jó ám szopi után összebújva aludni (bár becsszó nem ez volt az általános):)

2011. ápr. 8. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 xStefix ***** válasza:

Én sokáig szoptattam fekve, kb. 3 hónapos kortól fél éves kor utánig szinte minden alkalommal.

Én nem böfiztettem a lányomat, de nem is kellett, mi egyébként se voltunk bukósak. De arra én is mindig figyeltem, hogy oldalt feküdjön és kipárnáztam a hátát. Alvás közben pedig többször ránéztem.


Fekve szoptatásnál miután elalszik a baba, sokkal kevesebbet mozog (pláne, ha békén is hagyják), így a lenyelt levegő sem hoz fel (annyi) tejet, mint más esetekben, amikor ébren marad szopi után, vagy alszik, de közben mozgatva van.


Kérdező, neked azt tudom javaslom, hogy nyugodtan próbáld ki, ha gondolod. Ha ti sem szoktatok sokat bukni, akkor lehet, hogy nektek is simán menne így. De még úgyis tehetsz egy-két próbát, ha egyébként szoktatok. Abszolút a babától függ, hogy mi lesz. Próba-szerencse, tudod.

De persze a "biztonsági intézkedéseket" (oldalfekvés, kitámasztás, ellenőrzések) minden körülmények között érdemes betartani!

2011. ápr. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az én fiam nem volt egy bukós de még büfizős típus sem, és rendre cicin aludt el, nem keltettem fel ezért, nem volt gond belőle.

De a barátnőménél más a helyzet.

Gyereke válogatja szerintem.

2011. ápr. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!