Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Titeket is zavar, ha a család...

Titeket is zavar, ha a család nem ismeri el a módszereiteket?

Figyelt kérdés

Nekem kicsit rosszul esik. Mostanában nem kritizálnak már, de látom a kuncogó pillantásokat. Soha nem néztem az órát, akkor evett a Fiam, amikor éhes volt. Az elején cikiztek, hogy nem fog rendet tanulni, fájni fog a hasa, egy babának 3 óránként kell ennie, stb. Szokásos őrültségek.( Már ha a baba igénye más.)

Ugyanez a sírni hagyással. Én soha nem hagytam sírni, azzal riogattak, hogy soha nem fog egyedül aludni. Mindig én altatom, szépen elalszik a kiságyban már. Csomó példát tudnék hozni, amikor bejött a módszerem és nekik nem volt igazuk. (és ez tényleg nem nagyképűség.)

A fiam nagyon vidám, mozgékony, kiegyensúlyozott baba. Nem fél senkitől, szépen hízik, stb.

De pl tegnap mikor nálunk voltak a rokonok, egy óra múlva megint elvittem szopizni a fiam. Erre kérdezik utána: "Miért eteted, ha nem éhes? Csak pár percet voltatok bent."

Erre én:"nem kért sokat, sztem csak szomjas volt".

Erre nevetés tört ki, hogy ez milyen butaság. Elmagyaráztam, hogy néha szomjas is a baba, ilyenkor csak a hígabb első tejet szívja, de csak somolyogva bólogattak rám, mint aki egy komplett idióta.

Közben mindenki állati büszke az unokára, hogy milyen kis stramm, kiegyensúlyozott baba.

Csak engem bánt, hogy nagyon igyekszem, mégsem kapok egy dícsérő szót sem. Pedig úgy érzem nem vagyok rossz anya, sokat foglalkozom a fiammal.


Tudom, ez az egész nem számít, amit gondolnak. De néha jól esne 1-2 kedves szó, vagy ha nem is, talán, hogy ne nevessenek ki.


Van más is ilyen helyzetben?


2011. ápr. 9. 11:31
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti vagyok. Nehezen, én is felhúzom magam mindig. HIába jártatom a szám, még rosszabb. Most pl. pár napja próbáljuk leszoktatni cumiról, mert cumizavaros lett, s beszéltem apóssal, hogy ahelyett, hogy szájába nyomja a cumit, inkább beszéljen neki. De nem azt mondtam, hogy minden egyes sírásánál. Én azt hittem u.úgy fog bejönni, mikor hosszabb időt vagyok a konyhában. Most após állt át arra, ha a wc-re is megyek, s elkezd sírni a baba, egyből rohan, ha bent vagyok s valami mást csinálok akkor is bejön. Mi úgy akarjuk nevelni a gyerekünket, hogy órák hosszat semmiképp se hagynánk sírni, de ha épp valamit csinálok, nem akarjuk egyből, minden sírásnál felvenni, felkapatni. Após meg épphogy nyöszörög, jön. S szegénykém így még aludni se tud. Már 2 napja nem aludt. Ma akarunk vele beszélni, ha néha sír, nem azért hagyjuk, mert nem érünk annyira rá, de mivel nem altatjuk, így kicsit hagyjuk sírni, elfárad, s később jobban alszik. lEGALÁBBIS NEKÜNK EZ A FELFOGÁSUNK ERRŐL, HOGY NEM MINDEN SÍRÁSNÁL EGYBŐL UGRANÁNK, PERSZE NEM HAGYJUK ÓRÁKATSÍRNI, NE ÉRTSETEK FÉLRE, DE VAN, HOGY Ő IS DOLGOZIK, S HA OLYAT FŐZÖK, AMINÉL OTT KELL LENNEM VÉGIG A GÁZNÁL, NEM TUDOK EGYBŐL BEROHANNI, S HA RÁSZOKTATJA, NEKÜNK LESZ KÉSŐBB NEHEZEBB. BOCS, DE VÉLETLENÜL BENYOMÓDOTT A CAPS LOCK, ÁTÍRNI MEG MÁR NEM AKARTAM, LASSAN ETETÉS.
2011. ápr. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 xStefix ***** válasza:

Értelek.

Hát, részben egyetértek, de csak részben. Apósod viselkedését nem tudom ennyiből megítélni, de szerintem sem annyira jó, ha sírni hagyjátok. Tudom, elhiszem, hogy nem sokáig, nem is végletekben gondolkodom én sem; de gondolj csak bele, a babád még nem ismeri az idő fogalmát. Neki olyakor-olykor a 2 perc is legalább annyira "ijesztő", "fájdalmas" lehet, mint a fél óra. Persze nyilván a több idő még rosszabb - de a kevés sem jó sajnos. Szerintem ez nem egészen így működik...

Tudom, sokan nem értenek ezzel egyet, de én legtöbbször azt látom, hogy inkább azért, mert félnek. Te is írod, nem akarjátok így elkapatni. Eléggé általános ez a vélemény - szerintem épp azért, mert sokan egyáltalán nem is próbálják ki az azonnali reagálást, csak azokból az esetekből vonják le a következtetést, hogy ez nagyon hátrányos módszer, ahol pont rosszul jött össze a dolog. Mert nyilván ezt a módszert is "el lehet rontani" és utána ezek az esetek lesznek a "leglátványosabbak"... Pedig nagyon sok minden van aközött, hogy ésszel de rögtön reagálsz a babád jelzéseire, és aközött, hogy okkal-ok nélkül minden nyekkenésre ugrasz és tényleg elkényezteted. - Utóbbi tényleg nem előnyös, ezzel egyetértek, apósnak sem kellene ezzel zavarni a babátokat (mert ez tényleg lehet zavaró, sőt). A piciknek is szükségük lehet néha arra, hogy magukban legyenek, vagy egyszerűen csak hagyjuk őket nézelődni, pihenni, elaludni stb.

De azt sem tartom jónak, hogy hagyjátok néha sírni, mondván, utána jobbat alszik. Nem mondom, hogy ez katasztrófa lesz a babátoknak, de nem hiszem, hogy akár érzelmileg, akár értelmileg előnyös a számára. Egyébként is, ha ismered a babád jelzéseit (gondolom, így van), jól el tudod azt dönteni, mikor van valóban szüksége rád. Az 1-2 nyekkentés, nyiffantás még tényleg nem ok arra, hogy mindig eldobd a fakanalat, de ha már sír (akkor is, ha csak kicsit, de ez már "rendes" sírás), arra szerintem igenis reagálni kell és hamar. Tudd, hogy neki jelenleg még ez a leghatékonyabb kommunikációs eszköze - ha nem reagálsz rá megfelelően, az olyan, mintha nem hallanád/hallgatnád meg, amit mondani akar. Ez pedig nyilvánvalóan nem jó.


Nem tudom, pontosan hogyan zajlik nálatok az élet és egyébként sem akarlak téged kritizálni, remélem, tudod! :) De ha elfogadsz egy javaslatot, gondolkodj el ezeken a dolgokon, hátha van benne olyasmi, ami akár a javatokra is válhat. Ha gondolod, beszélhetünk erről itt is vagy privátban, ha érdekel valami. Én úgy gondolom, hogy mielőtt eldönteném, mit nem választok, megpróbálom megismerni, hogy az valóban miről is szól; hátha menet közben kiderülne még valami fontos. Úgy érzem, a te/ti elgondolásotokban is van/lehet még pár olyan részlet, ami talán nem annyira "tiszta", egyértelmű, esetleg téves közfelfogásból táplálkozik. Nem győzködni akarlak mindezzel, csupán egy lehetőség, amivel élhetsz, ha szeretnél. :)

Én kötődően nevelem a 3 éves lányomat és mindig igyekszem azonnal reagálni a jelzéseire, úgyhogy első kézből (is) tudom, miről beszélek.

2011. ápr. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Írtam privit, de azt még jóval ez előtt a komentet előtt. Igazából a cumizavar érdekelt abban a levelemben. Láttam, több kérdezőnél reagáltál ezzel kapcsolatos válaszaidban. Hát nem azt mondom, hogy ha nagyon sír, nem foglalkozunk vele. De engem az zavar, ha kicsit sír, akkor nem akarok egyből rohanni, de ha már nagyon akkor igen. Csak após az állandóan bejön. S nem vagyok az a mell mutogatós, hogy após előtt szoptassak, s nálunk a kicsi sír a cicin, s nem akarom, hogy arra is bejöjjön, mert már akkor is jön, ha bent vagyok, s épphogy elkezdett sírni, s én meg mást csinálok. Persze ha a közelében vagyok, s elkezd sírni, akkor vele foglalkozok, de ha konyhában, nem tudok egyből jönni, s azt sem tartom jó ötletnek, ha após folyton itt lóg.
2011. ápr. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
És ha majd kezdődik a hozzátáplálás, akkor jönnek aztán az igazi "segítőkész" rokonok! Az én lányom 8 hónapos, de folyamatosan kapom, hogy miért nem adok még neki tehéntejet, tojást, miért nem jó neki az a krpmlipüré, amit mi eszünk, stb. Ne hagyd magad, a Te babád, Te döntöd el mit, és hogyan csinálsz! Én kerek perec megmondom, hogy ezt nem eheti, és ugyan látom a rosszalló tekinteteteket, de nem érdekel ( na jó, néha azért dühöngök itthon a férjemek...:) )!
2011. ápr. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!