Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Zavar (na) titeket, ha az...

Zavar (na) titeket, ha az egész család ott lenne, amikor születik a gyereketek?

Figyelt kérdés

Első kisfiam érkezésekor férjem bent volt a szülésnél, és az egész család kint várt a folyosón. Most azt szeretném, hogy csak a férjem legyen ott a nagy pillanatkor, de szerinte a családtagokat nagyon megsértenénk, ha megkérnénk őket, hogy inkább maradjanak otthon.

Engem viszont pár éve nagyon zavart, hogy ahogy besétálok a műtőbe az anyósomat látom utoljára a külvilágból, és ahogy kitolnak, ismét csak őt először, meg ott rögtön "körberajong" az egész család, amikor a saját gondolataimba merülnék. Vagy a gondolat, hogy vajúdni lássanak, elborzaszt (az elsőnél ez legalább kimaradt, mert programozott császárom volt). Szeretem őket, meg örülök, ha jönnek később látogatni, de... Ti hogy álltok a kérdéshez?


2011. aug. 8. 15:05
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
74%

Az, hogy ki van a folyóson őszintén le se kakilom!:) Nyilván a szülőszobára a férjemen kívül senkit nem engednék be, de a folyóson állhatnak,ha akarnak.

Én most fogok szülni, nekem pl. a barátnőim ott lesznek a folyóson. Közölték,hogy jönnek, ha akarom, ha nem!:) De bent nyilván csak a férjem lesz!

2011. aug. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
72%

Hát, ha anyósomat látnám közben idegbajt kapnék, de örülnék, ha a saját szüleim tesóim ott lennének, én élném.

Mikor szültem akkor is poén volt a dolog addig amíg a kórházba nem értünk...oké ott már féltem. De szerintem erőt adnának ahhoz, hogy könnyebben viseljem a dolgot. Egyedül ez az előnye (lenne) az otthonszülésnek...(aminek nagyon nem vagyok híve)

2011. aug. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
100%
Én is rosszul viselném... azt hiszem... Egy elég meghitt pillanatról van szó, nem is beszélve arról, hogy a te szülésed, a ti gyereketek, így szerintem nyugodtam megmondhatod nekik te magad, hogy jobban szeretnéd ezt a pillanatot magatoknak. Szerintem meg fogják érteni, ha amúgy is jóban vagytok.
2011. aug. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek veled.

Én tartózkodó ember vagyok egyébként is, nekem is szörnyű lenne, tolakodás, és kellemetlen, ha így kellene szülnöm.

Mindenkinek megvannak a határai, amit a rokonság is tartson tiszteletben.

"Elborzasztó", igen.

Semmi méltóság, semmi intimitás.

Én megértelek, ugyanígy gondolom.

2011. aug. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 A kérdező kommentje:

Érdekes, hogy a saját anyukám meg mondjuk bátyám engem sem zavarna. De a férjem rokonai borzasztóan, nem tudom megmagyarázni, miért... Még a barátnőim is, valahogy furcsa lenne.

Bennem van a hiba?:)

2011. aug. 8. 15:14
 6/43 anonim ***** válasza:

Engem is zavart,de csak azért,mert úgy gondoltam 10000 dolguk van,én meg ki tudja mikorra bírom megszülni,főleg,hogy első volt.De milyen dolguk lett volna,első unoka volt mindkét helyen.

A másodikkal mázlim volt,éjszaka született és a mamák vigyáztak otthon a tesóra,aki 2 éves se volt még :-)


Ahogy érzed,tényleg elég "csatakos" olyankor az ember,nem biztos,hogy szeretném,hogy úgy lássanak.Ezt neked kell tudni,de ha "nagy olasz" család vagytok,akkor ez ezzel jár,hogy 40-en vannak a folyosón.

2011. aug. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
63%

Három gyerekem van. Az elsőnél épphogy beért a család, olyan gyorsan szültem. Pedig csak a boltba ugrottak ki. Nekem nagyon jó volt, hogy utána kicsit együtt tudtunk lenni. Nagyon megható pillanatok voltak, ráadásul apukám szülinapja 1 nappal korábban volt.

Másodjára szintén ott volt a család, mire beértek, megszültem. Hozták az akkor 2 éves kislányomat is.

A férjem mind a kétszer benn volt, nagyon jó volt az is.

Most harmadjára (február) a két nagyobb gyerkőcre vigyáztak anyukámék, a férjemmel kettesben mentünk a kórházba. Influenzajárvány miatt teljes látogatási tilalom volt, a férjem be se jöhetett a szülésre, a kislányunkat meg se mutatták neki. 6 napig voltunk a kórházban, addig csak fényképről látta a picurt. Látogatót is alig-alig lehetett fogadni. Kb. 5-10 percre. Nekem nagyon hiányzott, hogy ott lehessen a családom, meg normálisan meg tudjanak látogatni. Így végülis pocakosan bementem a kórházba, 6 nap múlva meg hazamentem egy bébivel. Azóta is hiányérzetem van. Valahogy most olyan más volt.

2011. aug. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 A kérdező kommentje:
Jaj de örülök, hogy azért más is van így vele:) Írjatok még mindkét oldalról, csak a statisztika kedvéért:)
2011. aug. 8. 15:15
 9/43 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek veled, engem borzasztóan zavarna. Én szóltam előre, hogy nem szeretném, ha bárki ott lenne, és mégis megjentek az anyósomék. Tudom, hogy csak izgultak, meg jót akartak, de engem annyira idegesített a tudat, hogy még ki tudja meddig tart, ott vagyok kiszolgáltatottan, és különben is, ez a mi élményünk, szóval én hazaküldtem őket. Volt is sértődés, de nem baj, szerintem ez intim dolog, nem tartozik másra.
2011. aug. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:
Nekem csak a férjem hiányozna nagyon, ha nem lenne ott. Szerencsére ebben egyformán gondolkozunk, ő is szeretne ott lenni az összes gyerekünknél, és én is szeretném, hogy ott legyen, még akkor is, amikor vajúdok. De olyan is van, aki teljesen egyedül akar szülni, vagy épp a férj nem akar bemenni, köztetek is van ilyen?
2011. aug. 8. 15:19
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!