Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Létezik, hogy az egyik mellemb...

Létezik, hogy az egyik mellemben több tej termelődik, mint a másikban?

Figyelt kérdés
Babám lassan 3 hetes, csak szopizik 2-3 óránként. Egyelőre 2 mellből eszik, mert abban nem vagyok biztos, hogy egyből jól lakna, bár amikor átrakom az egyikről a másikra, még mindig van benne tej. A lényeg, hogy a bal mellemmel nincs gondom, az mintha beállt volna a gyerek igényeire, de jobb folyamatosan fel van keményedve, és ha 3 óra elteltével még nem szoptatok, akkor durván elkezd ereszteni. Fejni nem akarom, mert akkor még több termelődik, de így félek egyáltalán elkezdeni a váltott mellből etetést, mert 6 órát nem bírna ki a jobb mellem. Ez normális? Más is van így ezzel? Mit lehetne tenni?
2009. márc. 1. 12:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, miért baj az, ha fejni kell??

De a kérdésedre válaszolva: természetesen létezik. Szerintem nincs olyan anyuka, akinek egyforma mennyiségű tej van mindkét mellében. Persze kivételek lehetek. Kinek a jobb a "jobb", kinek a bal.

2009. márc. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a balban sokkal kevesebb van. Este szoktam fejni, mikor lányom már alszik, hogy reggeleig ne durranjak el. A balban 50-70 körül van, a jobban pedig 120 körül. Úghyogy létezik. Az elejétől fogva sokkal kevesebb volt a balban.
2009. márc. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
62%
Amelyiket gyakrabban "használjátok", abban több termelődik. A kevésbé igénybevettebben kevesebb termelődik.
2009. márc. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az utolsó válaszolónak nincs teljesen igaza, mert én pl. csak fejtem mind a kettőt 10 hónapig, és hiába fejtem tovább azt, amelyikben kevesebb volt, mindig is kevesebbet termelt. Pedig terhesség előtt az a cicim volt egy kicsit nagyobb. Most meg a második babámnál fordítva van, bár a különbség most nem 100-asokban mérhető, csak 20-40 ml-ekben (sajnos kevés a tejem, pedig az elsőnél rengeteg volt).
2009. márc. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Nem baj, ha fejni kell, de én inkább nem szeretnék. A babám még nem ismeri a cumisüveget, így egyelőre értelmét sem látom a fejésnek.
2009. márc. 2. 10:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!