Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Két szoptatás között mindig...

Két szoptatás között mindig csöpög a mellem. Éjszaka pedig hiába rakok be betétet, biztos, hogy átázik. Ez normális?

Figyelt kérdés

Ennek ellenére a baba nem akar többet enni. Próbáltam kifejni a maradékot, de nem volt benne sok. Nem értem, hogy ha nincs benne akkor miért csöpög.

Nektek nincs ilyen problémátok?


2011. ápr. 13. 09:18
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Gondolom, nem régen szoptatsz még. Túl erős a tejleadó reflex, emiatt csöpög. Ez el fog múlni, türelem, de ehhez idő kell. Az állandó csöpögés néhány hónap alatt leáll, de még utána is meg fog esni, hogy csak rágondolsz a babára vagy elkezd sírni, esetleg közeleg a szoptatás ideje és átnedvesedik a pólód... ez reflex, enyhülni fog, de amíg szopik a babád, megszűnni teljesen nem fog.
2011. ápr. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Normális. Nemsokára be fog állni, és csak annyi fog termelődni, amennyire a babának szüksége van.
2011. ápr. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Ezek szerint nem a mennyiséggel van összefüggésben?

Mert ugyanakkor a tejem kevés (elvileg), de már kezdtem emiatt arra gondolni, hogy lehet, hogy mégsem, csak valamit rosszul csinálunk.


Igen, még csak pár hetes a babám.

2011. ápr. 13. 09:25
 4/22 anonim ***** válasza:

6 hetes a kisfiam.

Szopi után kb. 5-10 perccel (ugye, amikor elvileg "üres" lenne a cicim) ha ingert kap a cicim, elkezd spriccelni, belövell, ami érezhető is. Inger alatt értem, ha baba újra megszívja, ha meleg vizes zuhany éri, ha kicsit szorosabb a melltartó vagy póló. Ha nem szabadon van, hanem lefogja mondjuk melltartó, póló, akkor bizony elkezd csöpögni.

Van, hogy elég, ha 10 éves kisfiam megölel és megnyomja, hozzáér, vagy fekvésnél oldalt kissé összenyomódik a mellem, rádőlök stb. Ez mind olyan inger lehet, amitől a még hátrébb levő tej "kiszabadul" vagy agyalapból elkezd telítődni, ami pedig nem egyszerre történik. Folyamat.

Minden rendben és türelemjáték.

2011. ápr. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Nekem is kevés volt a tejem, max.50 ml-t tudtam lefejni a két mellből,szülés után két héttel.De ennek ellenére ez a kevés is csöpögött.
2011. ápr. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló: meddig volt tejed? Azért kérdezem, hogy tudjam, hogy kb. mire számíthatok. Nekem is hasonló mennyiség van
2011. ápr. 13. 12:42
 7/22 anonim ***** válasza:
Én soha nem tudtam fejni. Egyszer sikerült 50,másikból 10 ml... Mai napig szopizik a lányom. 22én lesz 1 éves. Ja és mai napig csepegek.
2011. ápr. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Figyelj! A 4. babámnál nem fejtem, csak ha nagyon sokat hagyott a mellemben, akkor se sokat, csak, hogy ne feszítsen... állandóan átázott az összes betét... A lányom elmúlt 2 éves és még javában szopik. Hogy mennyi jön ki fejéssel, nem mérvadó. Van, aki egy cseppet se tud fejni, mert csak a babája tudja kiváltani nála a tejleadó reflexet és mégis akár 2 évig tud szoptatni. Ne félj, annyi nem fog elcsöpögni, hogy az hiányozzon a babádnak, főleg, hogy a szoptatás alatt folyamatosan termelődik a tej, a melled soha nem üres.
2011. ápr. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

11:32 vagyok. 2.hetes volt a babám,mikor észrevettem,hogy éhes a kisfiam.Na ekkor fejtem le ezt a "nagy mennyiséget".Tápszert kezdtem adni a babának,de ekkor már egyáltalán nem akart szopizni,így fejtem neki 8 hetes koráig,de ekkor már 5ml-t sikerült csak szó szerint kipréselni,kb 20-30 perc alatt.Iszonyú volt,mert már nagyon fájt a végén.

Megtettem mindent,ittam szoptatós teát,alkoholmentes sört,homeós bogyót,rengeteg üdítőt ásványvízzel hígítva,óránként fejtem,de hiába volt minden sajnos.

Mennyi idős a babád?Lehet,hogy írtad,de nem tudtam végigolvasni a kommenteket,válaszokat.

2011. ápr. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm Nektek a sok választ.

3 hetes a babám, sajnos már a belövellés óta nagyon kevés tejem van. Tudom, hogy nincs összefüggés, de valami talán mégis lehet: Nagyon kicsi mellem volt előtte (70A-t hordtam, tehát a legkisebb melltartót) és most se ugrott a mérete számokat. 75-ös a szoptatós melltartóm (nem találtam kisebbet) és bő rám. Ezért gondolok arra, hogy elképzelhető, hogy fizikailag kevés tejmirigyem van. Ekkor pedig fejre is állhatok, a helyzet javulni nem fog.


Az az érdekes, hogy (lekopogom) kezdetektől pótlást is kap a babám, de a szokásos mennyiséget (20-30 milliliterek) kiszopja előtte. Eddig, hála Istennek, elfogadja.

2011. ápr. 14. 08:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!