Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Két szoptatás között mindig...

Két szoptatás között mindig csöpög a mellem. Éjszaka pedig hiába rakok be betétet, biztos, hogy átázik. Ez normális?

Figyelt kérdés

Ennek ellenére a baba nem akar többet enni. Próbáltam kifejni a maradékot, de nem volt benne sok. Nem értem, hogy ha nincs benne akkor miért csöpög.

Nektek nincs ilyen problémátok?


2011. ápr. 13. 09:18
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Még mindig ugyanaz a helyzet sajnos. Várok még tapasztalatokat ha olvassa valaki.
2011. ápr. 29. 11:53
 12/22 anonim ***** válasza:

Szia!Kislányom is a kezdetektől kapott tápszeres kiegészítést.Bár én jobb aránnyal indultam(kb. 70 ml egy ciciben),de ez kevés volt,illetve lusta volt a kisasszony kiszopizni.Így is sikerült 5,5 hónapos koráig szoptatnom(igaz a vége felé már csak éjszaka fogadta el a cicit,napközben fejtem).

Ne görcsölj rá,inkább legyen csak tápszeres a babád,minthogy ideges legyen az anyukája a tej miatt!

2011. ápr. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Ezen a rágörcsölés dolgon már, hála Istennek, túl vagyok. Az elején nagyon megviselt a dolog, de ma már 100%ban elfogadom, hogy ez van és nem keresek magamban hibát, hogy mi lett volna ha.

A baba szépen fejlődik, súlyra is és napról napra több dolgot tud - ezt nagyon jó látni és megnyugtat.

Köszönöm neked is a válaszod.

2011. ápr. 29. 12:58
 14/22 xStefix ***** válasza:

A tejmennyiséget a prolaktin hormon szabályozza, a tejleadást az oxitocin.

A tejcsöpögés az utóbbival van kapcsolatban, mert a szülés utáni időszakban termelődik a legtöbb, ill. ekkor a legérzékenyebb rá a szervezet. Ezt tapasztalod most te is. - És ettől függetlenül elvileg lehetne még elegendő tejed. Nem próbáltad meg visszavenni a pótlást?

2011. ápr. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Elvileg lehetne, de gyakorlatilag nincs. Fejni próbáltam szoptatások között, de akkor is csak 10-20 ml jött két mellből. A kórházban amikor belövellt a tejem, még mérni se lehetett a mennyiséget. Ez ahhoz képest már a többszöröse. De nagyon örülök annak, hogy legalább fent tudom tartani, ez is biztos nagyon sokat számít a baba immunrendszerének erősítésében. Köszönöm, ez új infó volt, hogy az oxitocin szabályozza a tejleadást. Ezek szerint ez nekem jól működik, míg a prolaktinnal valószínűleg lehetnek gondok. (vagy még ezernyi más dologgal)
2011. ápr. 30. 08:06
 16/22 A kérdező kommentje:
tudom,hogy nincs összefüggés, de nekem előtejem se volt.
2011. ápr. 30. 08:08
 17/22 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem rengeteg tejem volt-van-és ugyanígy volt kb 2 hónapig.Naponta többször cseréltem a betétet és még így is folyton pólót kellett cseréljek.2 hónap után kezdett beállni és elhagyhattam a betétet,most már itthonra a szoptatós melltartó sem kell/5 hónapos a kicsim/Az első 2 hónapban állandóan fejnem kellett,megőrültem szinte és napi 1 litert fejtem le plusszba.
2011. ápr. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

mi 9 naposak vagyunk és nálunk ugyan ez a helyzet, hogy reggel tudok fejni talán a kettőből 30-40-t

napoközben talán 20-at

és nekünk már a korházban elkezdték a tápszerpótlást és nagyon idegesít hogy csak ennyi tejemvan, ti mennyivel kezdtétek a tápszeres pótlást?? ennyi naposan?

2011. ápr. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
17.39-es vagyok, most mi 60 ml-t eszünk de ugy tűnik mintha kevés lenne a 20 anyatejjel együtt.
2011. ápr. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

nem kevés az. a legelején még napról napra változik a babák igénye. mikor megszületnek kb. cseresznye méretű a gyomruk és nagy iramban kezd kitágulni. egy hónapos korára már lehet, hogy 130-kat is megeszik majd, aztán ez marad még egy jó darabig és később megint lesz egy ugrás.

egysterűen figyeld a baba jelzéseit. ha farkaséhes, azt észre fogod venni, nem hagyják az ilyet szó nélkül :)

2011. máj. 2. 08:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!