Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit csináljak ha a 2 hetes...

Mit csináljak ha a 2 hetes babám állandóan cicin akkar lenni és ha nem teszem rá sír? De ha sokat van ott fáj a hasa.

Figyelt kérdés
2009. márc. 3. 17:48
 1/10 anonim ***** válasza:
81%

Az en babamnak is volt ilyen idoszaka,h reggeltol estig a cicin logott epp par percig birta csak,vagy mig aludt.Bizonyos idoszakokban ez termeszetes .Allitolag ilyenkor jobban serkentik a mellet h tobb tejcsit termeljen,mert nekik is nagyobb adagban van ra szukseguk.Vagy csak siman a kozelsegedet hianyolja.

Gratulalok a babahoz!

12 hetes kisfiu anyukaja

2009. márc. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
A pocija nem attól fáj, ne aggódj, amit pedig az első válaszoló írt, teljesen igaz!
2009. márc. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Nyugodtan hagyd cicizni. Ha igény szerint szopizik, hamarabb kialakul a kereslet-kínálat rendszere és egyre kevesebb időt lesz mellen. A hasa valószínűleg nem attól fáj. Az én 16 éves nagy fiam még nem ilyen rendszerrel volt szoptatva (szigorúan 3 óránként) és állandóan fájt a hasa. A többi gyerekemet már igény szerint szoptattam, mégsem volt soha hasfájás...nagycsaládos anyuka
2009. márc. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
33%
Hát, izé, persze mindenki azt gondolja, hogy az ő egyetlen (netán két) babájával szerzett tapasztalata mérvadó, de az igazából csak a mendemonda kategóriba esik bele. Ha a gyerek egyfolytában szopik, akkor bizony fájni fog a hasa, mert nem tud elég gyorsan emészteni hozzá. Nem azért van a 3 órás rendszer, hogy stopper szerint ragaszkodj hozzá, de azért az állandó szopás sem normális. Tedd le nyugodtan, egy kicsit sírhat, attól fejlődik a tüdeje. Ha sosem hagyod magában feküdni, mitől várod, hogy megszokja, hogy nincs állandóan kézben? Néha elég kicsit simogatni, vagy csak rátenni a kezed, hogy érezze, nincs egyedül.
2009. márc. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%

Én ugyanígy voltam a kisfiammal! Sajnos nekem nem vált be az igény szerinti szoptatás, pedig négy hétig azt csináltuk, végül pár napja az ügyeleten kötöttünk ki, mert úgy sírt szegény gyerek, mint akit nyúznak és nem tudtam mi baja történhetett. Végül kiderült, hogy ennyire fáj a hasa, mert túlette magát! Még meg sem emésztette az előző szopit, már újból ráevett! Úgyhogy mi most tartjuk a három órát (persze nem óramű pontossággal, ha fél órával előbb kér akkor kap), és úgy tűnik ez beválik, már megszokta! Persze ez nem törvényszerű, hogy nálatok is így lesz!

Jó babázást! :)

2009. márc. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%
5hónapos a lányom mindig igény szerint szoptattam! 1hónapos koráig szinte állandóan cicin logót sosem volt hasfájós! Nem mindig éhesek amikor cici kell nekik szomjas vagy csak kell neki a közelség!
2009. márc. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%

mi az a 3 oras rendszer? az en babam akkor kapott mindig enni, amikor ehes volt. kiegyensulyozott baba, sose volt gondunk a szoptatassal se, a hasfajast is gyorsan kinottuk. Ha kizarolag 3 orankent adna az ember enni a babanak, a tejtermelodes nem tudna kovetni a novekedesi ugrasokat. olyankor a kicsinek tobb tejcsire van szuksege, amit csak gyakoribb mellretetellel lehet elerni. Aztan nyulhat az ember a tapszerhez, azzal az indokkal, h nincs eleg teje, pedig lenne, csak hat valahogy ezt jelezni kell a szervezet fele, h tobbre van szukseg.

Szinte minden ujszolottnek faj egy picit a pocija. Nekik meg kell tanulniuk, h kell kakilni, mert hat az anyamehben erre nem volt szukseg. Kemeny munka:-)

A kicsi beleinek meg szokatlan ez az uj allapot.


Nincs olyan, h tul gyakran tesznek egy babat a cicire. Olvastam, h termeszeti nepeknel gyakran naponta !!!60-80 szor is szopiznak a babak. Egyebkent a cici nem csak szopizasra van kitalalva. Megnyugtatja a picit, ha az anyu szivhangjat hallja, biztonsagot nyujt neki. Lehet, h csak azert ker szopizni mert szomjas, lehet ehes, v csak egyszeruen rad van szuksege! 9 honapig ott volt veled vegig, ebben a hatalmas vilagban csak te vagy neki a biztos pont.

2009. márc. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
85%
Én azt olvastam hogy az anyatejes babákat nem lehet túl etetni és maguk tudják mennyi kell neki!Nálam is vannak időszakok mikor többet lóg a cicin!
2009. márc. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%

Hát ez tiszta káosz! Az én babám is ezt csinálta az első 6 hétben, de én próbáltam tartani a 3 órát, mert nagyon fájt a szoptatás. A védőnőm is azt mondta, hogy tegyem mellre, ha sír. Viszont én is azt olvastam, hogy túl lehet etetni.

A kórházban a csecsemőosztályon is is azt mondták nekem, hogy haragszanak az igény szerinti szoptatás tanításáért, mert így lesznek a hasfájós babák. Hát én nem is tudom. Azért a másfél órát próbált meg kivárni, állítólag ennyi kell nekik, hogy megemésszék a tejet, nem pont 3 óra.

2009. márc. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!
2009. márc. 5. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!