Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 1 éves kislányom miért akar...

1 éves kislányom miért akar újabban megint állandóan cicizni? Leginkább persze alváshoz.

Figyelt kérdés
Teljesen kétségbe vagyok esve. Másfél hónapja már csak reggel, este és az éjszakai felkeléseknél szopott, de most már a napközbeni alváshoz is cicit kér. Nem erőszakos, de addig nem alszik, amíg nem kap. Így is csak 2xfél órát alszik nappal. Mi lesz így velünk? Nagyon aggaszt, hogy ha még ovis korában is így lesz, akkor hogy fog ott aludni, meg mit fognak szólni az óvónők? Még jó, hogy bölcsibe nem kell beadnom... :( De ha be kéne, akkor még parásabb lennék... Mondjuk csak 1 foga van, lehet, hogy jön a többi, és az a baj? Ja, és persze nem cumizik a világért sem... :(
2011. szept. 1. 15:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Lehet hogy jön a foga, ha 10 hónaposan még csak egy bújt elő, akkor meg tuti hogy az lesz a "bűnös". Az enyém is ezt csinálja újabban (15 hónapos), és valóban, tegnap megláttam a bal alsó kis őrlőjét. Éjjel-nappal a cicin lógna, közben nyűgös, rengeteget felsír álmában is. Túl kell vészelni, majd ha elmúlik a fájdalom, akkor abbahagyják. :)
2011. szept. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggasszon.Enyém kezdi az ovit és cicizik még.És ,hogy más mit mond.Hát leszarom.
2011. szept. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 xStefix ***** válasza:

1 éves és már az ovin aggódsz? Nemár... ;)

A fogán túl lehet szeparációs szorongás is, sőt, én az írásodból inkább erre tippelnék, hacsak nincsenek tényleg fogzós tünetek is. És/de mindkettőre a szopizni hagyás a lehető legjobb megoldás.

2011. szept. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát, azért hamar elmegy az idő... ;) Csak az a szar, hogy az egyik barátnőm pont most mondta, hogy ő 10 hónaposan abbahagyta a szopit, mert éjjel már csak "nyammogott" rajta, én meg belegondoltam, hogy újabban nekem már nemcsak éjjel nyammog... :( De én úgy érzem, hogy ha szüksége van rá, akkor legyen, csak olyan szar érzés, hogy mások le tudják szoktatni, és mégis kiegyensúlyozott a babájuk. Én meg itt szenvedek, mondván, "ha erre van szüksége, ám legyen", pedig lehet, hogy semmi baja nem lenne, ha elvenném tőle (kivéve a pár napos sírást - amit mondjuk persze én nem bírok hallgatni)....?! Nem tudom, érthető voltam-e?! :((
2011. szept. 5. 11:08
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én már a kérdésedben éreztem,hogy mi a gond nálad,mielött még leírtad volna az utolsó hozzászólásod.De csak azért ,mert én is átmentem ezen.Mert jön a barátnő,aki hiper-szuper anya,aki megtette amit te nem,mert elmondod valakinek,mert jólesik,hogy elmond mennyire kivagy már,erre jönnek az okoskodók,hogy hát van megoldás,válaszd el.Tanulj az én storymból,és ne engedd befolyásoljanak.Én késön jöttem rá sajnos,és szenvedtem a környezetem okoskodása miatt.

Nem én mondom,hanem okosabbak,hogy a gyereked érzi,hogy "leakarod rázni" és annál jobban akar téged.Én amikor rájöttem,hogy hülyeség stresszelnem magam,megnyugodtam,jólesett az érzés,hogy megadom neki azt,amit ö annyira akar,elmondtam neki,hogy addig szopizhat ,ameddig akar,láss csodát,ritkulni kezdtek a szopik.

Én elhiszem neked,hogy nehéz,mell legyen az,ami bírja az állandó igénybevételt.

Irtad,hogy nem lesz baja,esetleg sír egy hétig.Na pont attól lesz baja,lelkileg.

Már írtam egy párszor,annyi kellemetlenséget elvisel az ember,akkor ez miért ne férne még bele.

Nem tudom eléggé elmondani neked,hogy mennyire megéri.Ha hagyod,az ö ritmusában, kiegyensúlyozott lesz késöbb.Ez az az időszak ,amit a gyerek életében SOHA nem tudsz pótolni semmivel.

Jaj ,és az ovi messze még nektek.Megnyugtat az ,ha azt mondom,enyém kezdi az ovit és szopizik még.De itthon sem alszik el cicin,az elmaradt lassan.Lefekvéskor kap kb 5 percet,magától engedi el,mondja elég,most aludjunk.

Bocs,ha hosszúra sikerült,nem meggyőzni akarlak,a te döntésed,te gyereked.De azért inkább attól fogadj el tanácsot,aki hasonló helyzetben van,és átérzi mi zajlik le benned.

Part széléről nem tudom megítélni mennyire hideg a víz,csak ha bemész,mert akkor érzed.

2011. szept. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Dehogy baj, hogy ennyire hosszú lett, sőt, nagyon köszönöm!! Olyan jó vkivel erről beszélni. Én eddig abszolút azt vallottam, amit te (nem hagyom sírni, kap cicit, amikor csak kér stb.), de anyukám, meg egyik-másik barátnőm ellenérvei alatt úgy érzem, kezdek lassan megtörni. Ilyeneket mondanak (dehát olvasni is lehet ezeket itt a neten is bőséggel), hogy egy "kis" sírástól nem lesz baja, meg elkapatom, meg ugyan mi baja lesz nagyobb korában, ha 1 évesen most elválasztanám? És tényleg, nézem az embereket, annyi normális felnőtt van, pedig biztos, hogy nem mindenkit szoptattak sokáig. :) Tudom, hülyén hangzik, de ezen filózok mostanság. Olyan jó lenne vmi kutatás, ami bebizonyítaná, hogy a több évig tartó szoptatás ebben és ebben válik egy felnőtt ember előnyére a későbbiekben. Mert így csak azt látom, hogy a barátnőm kétévese egy cuki, aranyos normális kisgyerek, pedig 10 hósan elválasztotta, mert már csak "nyammogott"...
2011. szept. 5. 15:47
 7/10 anonim ***** válasza:

Túl hosszú lenne leírjam az előnyöket,neten mindent megtalálsz.Valójában látszólag sok a normális felnött.De példa rá a férjem,hogy ez nem így van.És nem én találtam ki,pszihológusnál derült ki.Sokat síratták gyerekkorában,sírva tanult meg aludni,mikor megszületett a huga,elpakolták otthonról nagyszülőkhöz.Ma egy lelkileg sérült felnött.

Nagyobbik gyerekem 9 hósan elválasztotta magát és látom a különbséget.Más kapcsolat alakul ki,ha hosszú ideig szoptatsz.Le lehet hurrogni most,persze,hogy jó anya aki csak egy évig szoptat.De a 3 év az egészen más történet.

Én nem a hosszú szoptatás híve vagyok,hanem a természetes elválasztódásé.Érted,nem?Az egy másik dolog,hogy nálunk elhúzódott,mert a lányom igényelte.

Ha cumis lenne,akkor az lógna a szájából,mert a szopás igényét ki kell elégítse minden gyerek.Nézz körül,valamit csinál mindenik.

Ha elválasztanád akkor sem lenne jobb,nem a cici miatt nem alszik.

2011. szept. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Még egyszer nagyon köszi. Ezen már én is tűnődtem, hogy végülis minden gyereknek van vmije, vagy cumi, vagy cici, vagy alvóállatka... És ilyen fogzós időben ők is biztos többször kelnek. 100 szónak is 1 a vége, én is megvárom, míg természetesen elválasztódik, de azt mindenképp, amíg a fogai kijönnek.
2011. szept. 6. 15:23
 9/10 anonim ***** válasza:

Az én anyaelméletem a következő

1.Olyan anyukák tábora,akik lazábban veszik a dolgokat.Hamar "elapad"a tejük,nem szoptatnak sokáig,könnyen hagyják a gyereket nagymamára,hirdetik a nemvagyokagyerekrabszolgája elvet.

2 agyonféltik a gyereket,sokáig szoptatnak,nem tápszerezenek,ennek ellenére van tejük,nem tudják a gyereket mással hagyni,nagyon lényeges a gyerek lelki nyugalma,nem siratják fölöslegese,együtt alszanak.

És ez kortól független.Amit az elöbb leírtak,a 28 évvel,nem értek egyet.Én szültem 23 évesen,és 33 évesen is.

2011. szept. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
jaj,ez egy másik kérdéshez kellett volna menjen,most mit csináljak,hogy lehet törölni?
2011. szept. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!