Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyit kell egy hetes babának...

Mennyit kell egy hetes babának szopnia alkalmanként, hogy szépen gyarapodjon?

Figyelt kérdés
2010. okt. 29. 11:26
 1/8 anonim válasza:
100%
Mi eleinte gondosan mértünk minden etetés után, aztán rájöttem, nem ez számit. Ha éhes, eszik, ha nem, alszik, hagyni kell, hogy a saját ütemében és igényeinek megfelelően éljen,nem kell erőltetni az etetést, bár biztos sokan másként gondolják.
2010. okt. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én fél évig mértem.Volt h többet evett,volt h kevesebbet.Hagyd addig a cicin amig el nem engedi.Akkor bizts jól fog lakni:)(most fél éves és 1hetes) Ma csak este mérjük már.
2010. okt. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

babája válogatja, az én kisfiam 1 hetesen 100-110 ml-t evett, aztán ez így is maradt 10 hetes koráig. utána 150et evett 5 hónapos koráig, aztán hozzátáplálás.

nekem 15 perc alatt megszopizta a magáét, utána elengedte.

de a mai napig hagyom rajta addig amíg jólesik neki(7 hónapos)

2010. okt. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg babája válogatja. Az enyém 30-60 között szopott az első három hétben, mégis olyan gyönyörűen hízott és nyúlt... Most, 7 hónaposan sem egy evőbajnok, és mégis akkora, mint más gyerek egy évesen.


A lényeg, hogy legyen elég pisis és kakis pelusa, és ne legyen kórosa aluszékony. Újszülöttnél még vigyázni kell, ha 4-5-6 óránál többet akarna aludni egyszerre, akkor fel kell ébreszteni, hogy szopizzon, nehogy kiszáradjon. A kiszáradt baba ugyanis aluszékony, azért nem ébred fel szopni.

2010. okt. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát pont annyit, amennyitől szépen gyarapodik. 1 hetesen ez lehet napi 8-10 szopi esetén, akár 30-40 gramm, de lehet 100 is, teljesen változó.

Egyen annyiszor és annyit, amennyit és ahányszor ő akar, fölösleges méregetni, mert csak tévútra vezet...

2010. okt. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Hasznos válaszokat kaptál, igazuk van, de mérni ne mérd, én csak akkor tudom hogy mennyit hizott ha a dokinál vagyunk. Az csak az ördögi kör lesz ha méred és nem hizik majd minden nap, stresszelni fogsz hogy miért, és még a tejed kárára is fog válni. Tudja ő hogy mennyit kell! :-)

3 gyerekes anyuka

2010. okt. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Hazaértünk a kórházból és az első pár napon én is ezen gondolkoztam. Azt hittem nem eszik eleget...De amint az előzőek is írták, tényleg az a lényeg, hogy legyen pisis, kakis a pelus. Én igény szerint etetem, illetve felkeltem, ha sokat akarna aludni. S nagyon szépen növekszik. Hetente egyszer megmérjük, abból pedig kiderül, hogy mennyire növekszik.
2010. okt. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

nagyon sok mindentől függ,hogy hogyan gyarapszik a baba, nem szabad kétségbe esni, és méregetni sem tanácsos állandóan:

[link]

2010. okt. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!