Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy megy a kórházban a...

Hogy megy a kórházban a szoptatási tanácsadás?

Figyelt kérdés

Amikor szültem, külön szobát kértünk, és naponta jött hozzám a tanácsadó, megnézte, hogy szoptatok, elmondta, mire figyeljek a táplálkozásban, adott kiadványokat meg ilyesmi. De legfőbbképpen azt nézte, hogy fizikailag hogy zajlik a szoptatás (meg volt vele elégedve, kezdettől nagyon ügyesen szopizott a fiam, de valahogy egyértelműnek vettem, hogy ha nem jól csinálnám, akkor segítene a laktációs tanácsadó).

Ugyanabban a kórházban szült nemrég egy ismerősöm, aki hazatérve sokat kínlódott a szoptatással kezdetben, és azt mondta, hogy semmit nem mutattak meg a kórházban, nem mondtak el semmit, nem segítettek semmit. Aztán mástól is hallottam, más kórházzal kapcsolatban.

Ezért felmerült bennem a kérdés, hogy tényleg nem segítenek, vagy csak az anyukák nem figyeltek oda? Hogy megy ez egy normál, több személyes szobában?


2011. ápr. 19. 12:00
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

xStefix, én eddig totál úgy gondoltam, hogy ha már itt, Egerben is van szoptatási tanácsadó, akkor mindenhol! Eszembe sem jutott, hogy nem "bababarát kórházi szükséglet"!

Így végülis az is lehet, hogy épp kifogtam azt a pár napot, amíg egy külsős a kórházban volt, az ismerősöm pedig nem. :(

2011. ápr. 19. 21:53
 12/17 anonim ***** válasza:
Jánosban is a csecsemős mindenkinek segít. Sokan szidják a kórházat, de a néni megmutatta, hogy hogy kell fekve, ülve, mit csináljon az ember a hólyaggal stb. Nem volt un. szoptatási tancsadó, csak gondolom évtizedek óta csinálja, nem kellett neki szopt.akadémia.
2011. ápr. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Szerintem ez éppen azon múlik, hogy aki szolgálatban van, mennyire lelkes. Meg én úgy éreztem, hogy tán azt hitték nem venném jó néven. Első gyerekemmel semmi gond nem volt. ott az elején elhadarta a védőnő a szokásos dumát, megkérdezte van-e kérdés, aztán otthagyott, simán szoptattam.

A másodiknál jött a nő, megkérdezte hányadik gyerek, mondtam második, kérdezte, hogy volt-e gondom a szoptatással az elsőnél és hogy mennyi ideig szoptattam, mondtam, hogy 15 hónapos koráig. Erre nagyon megörült, és otthagyott. Ennek ellenére a fiammal 3 hónapos koráig kínlódtam. A kórházban többször is megkérdeztem pedig, hogy jól teszem-e mellre, megnézték, azt mondták igen. Mégsem szopott...

2011. ápr. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Nekem első babám volt, császárral született, legyengülve 2500 grammal, nagyon nehezen indult az eleje. A második napon, mivel nem akarták fogyni hagyni, hozták a tápszert. A tejem kb. a 4. napon indult be, addig csak cumiztattam, aztán mikor beindult volna, nem tudtam kicsalni semmit, nem szívott elég erősen a babám. Nem ment a fejés sem. Reggel kértem segítséget többször is, estig rám sem néztek, a cicim meg csak dagadt. Na akkor akadtam ki, hogy senkit nem érdekel, hogy mit szenvedek itt a gyerekkel, az esti viziten a dokinak szóltam erről, utána a csecsemős megsértve jött, hogy miért nem nekik szólok. Kislányom egy hónapos volt, mire folyamatos fejések mellett le tudtuk tenni a cumisüveget.
2011. ápr. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Székesfehérváron konkrétan úgy zajlott, hogy írtak tápszert és aztán mindennek elhordtak, hogy nem akarom adni neki.

Egyik csecsemőorvos ismerősőm küldte fel kolleganőjét, hogy nézzen rá a babámra kell e tápszer és akkor persze ment a rizsa, pont akkor akartak ellátni szoptatási tanácsokkal, eszükbe sem jutott a tápszer.

Aztán elláttam magamat, pontosabban mivel bimbóvédővel szoptattam, leesett a bimbóvédő és anélkül is sikerült a szoptatás, minden rendbe jött. És volt pofájuk azt mondani, anyuka nem tudta, hogy bimbóvédővel nehezebben megy a szopizás a babának, mert kiszívja a mellből plusz a bimbóvédőből? És próbálgatni kell, hátha el lehet hagyni a bimbóvédőt? És mondtam, persze,hogy tudtam, csak hirtelen kiment a fejemből. Mai napig nem értem honnan kellett volna tudnom. és kb 10 másodperc volt elmondaniuk (utólag, bár akkor már magam is rájöttem)Úgyhogy még azt sem mondhatják, hogy nincs rá idő.


A másodiknál úgy zajlott, kihozták reggel 6-kor a babát, háromszor visszavitték, mert lehányta magát. Be sem kapta a mellemet, csak tekergett. Megállapították, nincs szopóreflexe, kéne egy cumi, hátha beindul. Na ez ment reggel 6-tól, este 8-ig. Este 8-kor, sírva vittem ki a csecsemősnek, hogy baj van. És rám nézett és kérdezte, hát nem szívták le a gyomrát? Mondtam nem, (viszont átöltöztették fél óránként) És az sem volt gyanús, hogy mit hány, ha nem szopik? Kérdeztem, nekem? Nem. Azt mondta a nő, tele van trutyival a gyomra, nem hülye, nem eszik rá, mert aztán nagy baj lesz belőle. Leszívta a gyomrát, véres, zöld trutyit, kb 5 másodperc volt az egész művelet és lám 30-at evett rögtön, a nem lévő szopóreflexével.


Úgyhogy Fehérváron kritikán aluli a csecsemősök szaktudása (bármit kérdeztem, semmire nem tudták a választ, csak annyit Hát anyuka, ahogy gondolja. Hiába mondtam, első gyerek, nem gondolom sehogy)és a hozzáállásuk is.

Első éjszaka elvitték a gyerekem, mivel még talán lábra sem álltam és azt mondták, töltse inkább bent) és azzal hozta a csecsemős, reggel. Hát, anyuka bár azt mondhatnám, hogy micsoda jó gyerek a Botond, de az igazság az, hogy borzalmasan rossz. és odament a másik gyerekhez, vitte fény alá, remélem te nem fogsz bömbölni, elegem van már a síró csecsemőkből.

2011. ápr. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 xStefix ***** válasza:
Ez kritikán aluli! :((((((((((((((
2011. ápr. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Őőőrület, mik történnek! :(
2011. ápr. 23. 14:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!