Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tápszeres anyukák, ti mind...

Tápszeres anyukák, ti mind császárosok vagytok? Én simán szültem de néha pótlást kell adnom a babócámnak. Baj ez? Bármit iszom, nincs tej.4 hós kislány anyukája

Figyelt kérdés
2009. márc. 4. 16:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia engem császároztak,de 4 hónapig csak szoptattam,nem kellett hozzá táplálni, csak 4hónaposan kellett elkezdenem hozzá táplálni, és még másfél hónapig szopizott.Én is hiába ittam tejtermelő teát nem lett több a tejem.Sajnos van ilyen.
2009. márc. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Én hüvelyi úton szültem, rengeteg tejem volt, aztán aznap, mikor a 3 hót töltöte a lányom, megjött mensim és teljesen elapadt a tejem. Két hónapig küszködtem, de nem sikerült visszahozni, pedig MINDENT megpróbáltam!!!

Két hétre volt elegendő a fagyasztott tejcsi, eleinte azt kapta, aztán mióta elfogyott, csak tápot kap, illetve mostmár sokféle gyümit is kipróbáltunk (5,5 hós)

2009. márc. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy mind tápszereznének akik császárosak. Én is szoptattam, pedig császáros voltam. Később aztán ott rontottam el, hogy erőltettem a 3 óránkéti szopit, amit a kisfiam nem így gondolt. Ezután csappant a tejem, kellett a pótlás. Majd aztán 2 és fél hósan nem akart tovább szopizni, tudta ő okosan, hogy az üvegből jobban jön. :) Most 5 és fél hós, majd most állok le a fejéssel mert már tényleg kevés a tejcim, csak chipsnek elég tv nézéshez :)

Üdv

ja és nincs baj a pótlással! Sajna ha kell akor kell, ettől nem leszel kevesebb

2009. márc. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
a csaszarosok is ugyanugy tudnak szoptatni, mint a huvelyi uton szulok. A tejtermeles a mehlepeny levallasaval indul be.
2009. márc. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is császárral szültem, a tej beindult rendesen, de két hétig csak fejtem, amíg a baba az intenzíven volt, így az elején kellett tápszer. Aztán kb. a harmadik-negyedik hónapban a legtöbbször kizárólag anyatejes volt. Később újra kellett táp, most pedig hat hónapos elmúlt, elkezdtem a hozzátáplálást, és bár szoptatom még, de napközben inkább csak nassol belőle, egy teljes kajára már nem elég, csak max. egy órát bír ki. Magunk közt szólva olyan nagyon nem is bánom: nekem annyi keserű pillanatot okozott ez az egész tejkérdés, h' szívesen magam mögött tudnám már. Egyébként a tápszerrel kapcsolatban sosem voltak averzióim, sokkal inkább megnyugtat, mert tudom, h' akkor legalább biztos jóllakik.
2009. márc. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, ha a babád nem tud megfelelően fejlődni, mert ragaszkodsz a szoptatáshoz. Ne érezd bűnösnek magad! A baba érdekeit nézd! Fontos az anyatej és meg is kapja tőled. Ezen kívül még kap egy kis segítséget is a gyarapodáshoz. Miért lenne ez baj?

Én mindhárom babámat hüvelyi úton szültem és mégis kellett tápszer. 4 hónapos a kicsi fiam Ő is most kezdte, mert nem fejlődött megfelelően. Most 2 hét alatt többet hízott mint előtte egy hónap alatt. És ez a lényeg!

2009. márc. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én császáros voltam és sajna nem is igazán jött meg a tejem, bár kipróbáltam én is mindent. Viszont a kisfiam csodaszépen, nagyszerűen fejlődik és ezért kezdek megbocsátani a természetnek, amiért én nem tudtam kizárólag anyatejjel táplálni őt ;)
2009. márc. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én hüvelyi úton szültem, olyan természetesen, hogy attól természetesebben már nem is lehetett volna, szerintem álom szülésem volt. Magától indult be kiírt dátum előtt három nappal, három órát vajúdtam, nem volt idő fájdalomcsillapításra sem, semmilyenre, gátvédelemmel bújt ki a közel négy kilós fiam, szülés után néhány órával már szó szerint olyan voltam és úgy mozogtam, mint terhesség előtt. A baba jó étvágyú volt, még el sem volt vágva a köldökzsinór, már akkor cicire került és ott is maradt.

Szóval ilyen szempontból minden indokolta volna, hogy legyen tejem, mégis tápszeres a babám az első pillanattól fogva, ugyanis nem indult meg a tejem. A méhlepénnyel volt gond, nem vált le teljesen, a nagyobb része leszakadt és megszültem, egy tenyérnyi darab bent maradt és nem vették észre, két héttel később vált le. Azt mondják, hogy emiatt nem indult meg a tejem, mert nem termelt a szervezetem egy bizonyos hormont. Öt hétig próbáltam tejet csinálni, nem kevés időbe és pénzbe telt, mert még rántott égi mannát is vettem volna, ha azt mondják, hogy attól beindul.

Ahhoz képest, hogy azt mondják, az első három napban a gyerek el van tej nélkül is és hogy diónyi gyomruk van, az én fiam erről nem hallott, mert reggel született és estig volt csupán ébren, akkor már úgy ordított az éhségtől, hogy sehogy sem tudtuk megvigasztalni, tehát már akkor pótlást kellett neki adnom, ráadásul a diónyi gyomorról annyit, hogy a 30ml nem volt neki elég első evésre sem, 60 ml-t lenyomott, majd azután aludt el, nem is bukta ki. Az pedig nem olyan kevés... Nem tudom elképzelni, hogy mit csináltunk volna vele, ha ragaszkodom ahhoz, hogy három napig várok a tej beindulására és addig nem adok neki tápszert, valószínűleg végig ordította volna a három napot.

Úgyhogy véleményem szerint egyáltalán nem baj, ha pótolsz, mert gondolom azért pótolsz, mert szükség van rá a BABA MIATT és már mindent megpróbáltál és nem tudsz több tejet csinálni. Személyes véleményem szerint nagyobb baj az, ha valaki hosszú napokig nem vesz arról tudomást, hogy a gyereknek nem elég az anyatej, megtagadja a tápszeres pótlást és akár hetekig éhesen tartja a babáját abban bízva, hogy talán több tej lesz.

2009. márc. 5. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!