Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A növekedési ugrás mindenképpe...

A növekedési ugrás mindenképpen nagyon látványosan elkülönül?

Figyelt kérdés
Mindenképpen a 3, 6 hét, és 3, 6 hónapra esik? Én úgy érzem, kb. 2 hetenként van olyan napunk (1-2), hogy szinte egyfolytában szopizna, mintha nem lenne elég, de tudom hogy nem éhezik.... max egy kicsit még enne... mérges hogy nem jön... aztán másnapra megint beáll, érzem hogy még több tejem van, és visszaáll a 3-4 óránkénti szopizás. Most 8 hetes a baba.
2011. okt. 3. 16:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem.A lányom 4 hónapos és már többször is csinálta ezt.A napokban is.Valószínű kevesebb a tej és így szaporítja.
2011. okt. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem ma 2 hónapos a kisfiam és pont úgy van nálunk is ahogy leírtad. Nem volt semmi drasztikusabb ugrás, pláne nem hosszú napokig. 1-2 napig folyton enne mintha nem lenne a tejem aztán meg csapkod és morog, mérgelődik... Aztán kb 1 óra múlva újra... Ilyenkor aludni sem hajlandó nap közben... De max 2 nap az egész és nem csak 3 és 6 hetesen fordult elő...
2011. okt. 4. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
nálunk ez kb 3 hetente van 10 hetes a kisfiam, az első fiamnál teljesen más volt, ott csak 6 hetesen volt egy ilyen időszak, se előbb se később nem csinálta ezt. A kisebbiknél 3 hetente veszem észre hogy kétóránként akar szopizni, éjszaka is, pedig előtte mondjuk csak egyszer ébredt fel aztán elkezd kétóránként kelni két napig, aztán megint csak egyszer
2011. okt. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 xStefix ***** válasza:
86%

A kifejezett növekedési ugrás (amikor jelentősen megnő a tejigény) akkor szokott lenni, amikor te is leírtad.

Az egyéb ilyen szopitúrákat más is okozhatja, mert lehet, hogy valamiért kicsit lecsökken előtte a tejed, pl. kevesebbet pihensz, alszol, kevesebbet iszol, melegebb van, bármi. Ezek az ismétlődő szakaszok nem növekedési ugrások, egyszerűen csak rugalmas a rendszer, szerencsére. :)

2011. okt. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!