Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Már 5 hetesen elkezdődne a...

Már 5 hetesen elkezdődne a növekedési ugrás? Vagy nem elég már a tejem?

Figyelt kérdés
Tegnap volt 5 hetes a lányom, nagyon nyűgös volt délelőtt, sokszor kellett cicire tennem és csak délután 1 felé tudtam elaltatni. Este minden rendben volt, 3 óránként evett, szokásos. Aztán most délelőtt kezdődött előlről csak sokkal durvábban! Szinte megállás nélkül szoptattam délután fél 5ig. Folyamatosan kérte a cicit, más nem nyugtatta meg, pedig szokott cumizni is, el sem tudtam altatni. Egy szoptatás kb. 45-60 percig tartott és fél órát sem bírt ki. Most sikerült elaludnia, de nagyon nyugtalan az álma :( Nem elég neki a tejem, vagy nem elég laktató? Esetleg más baj van? :(
2011. aug. 16. 17:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Front van...
2011. aug. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A front miatt szopizott volna 8 órán keresztül kisebb megszakításokkal? Akkor remélem többet nem lesz front...
2011. aug. 16. 17:41
 3/11 anonim ***** válasza:

De fejhetsz is szopi után kicsit, hogy lásd, jön-e rendesen, van-e még benne.

De ha nem minden nap ilyen, akkor én sem hiszem, hogy kevés lenne.

2011. aug. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Alkalmam csak most lenne fejni, mert alszik, de mivel egész nap csak szopizott, félek, ha most fejnék, akkor nem töltődne vissza rendesen mire felkel, és akkor az éjszakai alvásnak lehet, hogy annyi.
2011. aug. 16. 18:14
 5/11 xStefix ***** válasza:
100%

Lehet, hogy nála hamarabb van. Vagy épp később, mert 3 hetesen is van egy.

Ne aggódj, szoptass nyugodtan, ha most az kell neki. Elhiszem, hogy elég fárasztó, de ez a módja, tudod.

Próbálj meg sokat pihenni és eleget inni, ez is fontos, ha tényleg több kellene most neki.

2011. aug. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 alaszka ***** válasza:
Az enyém 8 hetes, de szinte minden héten van egy ilyen nap, mikor ezt csinálja, mint a tied. Ő a frontra, szélre is érzékeny, olyankor nagyon nyűgös, csak a cici jó neki. Szerintem elég a tejed, vagy épp azért csinálja, hogy picit több legyen. Az enyém jól gyarapszik, pedig a sok evéstől sokat is bukik, de van hogy bukás után máris újra szopizni akar...
2011. aug. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
És hogy bírod ezt kedves utolsó?
2011. aug. 17. 15:26
 8/11 alaszka ***** válasza:
Hát van, mikor nagyon kivagyok, pláne, hogy van nagyobb gyerek is. Ma pl. a kicsi szinte egész nap aludt, de van olyan nap, amikor csak 10 perceket alszik, és állandóan szopizni akar. Nehéz, de azért is írtam le, hogy vannak ilyen babák... :) Nekem az első is ilyen volt 4-5 hónapos koráig.
2011. aug. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy sokan nem értenek egyet velem, de szerintem nem biztos, hogy ilyenkor éhes a baba- a sírásnak több oka is lehet...azért írom ezt, mert az én babámnak is voltak hasonló napjai, időszakai, és az állandó szoptatás nem volt megoldás rá-és folytonos félelemben voltam, hogy nem lesz elég a tejem, ami csak ront a helyzeten, ő pedig sosem lakott jól. És ami a legfontosabb: semmit nem tudtam végezni mellette-amitől még fáradtabb, idegesebb lesz az ember. Tudom, hogy nem szabad órához igazítani a szoptatást, de valami rendszert muszály kialakítani, mert különben megőrül az ember. Szerintem mindenkinek kell főzni, takarítani, nekem pl egy óriási veteményeskertben dolgozni, állatokat ellátni is-és ezeket tényleg meg kell csinálni, nem tehetem meg, hogy elhagyom! Így keresni kezdtem, miért is sírhat a baba- a tejem elég volt, tudtam fejni is (minden szoptatés után, így hamar sokkal több tejem lett, eltenni is tudtam), tehát más oka volt. Végül kipróbáltam a hordozókendőt- és ta-damm! A baba megnyugodottm nézelődött picit, majd édesen aludt rajtam. Te tudod végezni a dolgod, vagy pihenhetsz (az is nagyon fontos!), a baba pedig elégedett, rajtad van, hallja hangod, énekelhetsz neki stb..tökéletes megoldás. Nem is tudom, korábban miért nem próbáltam ki. De szerintem a folyamatos, negyedóránkénti szoptatás nem igény szerinti szoptatás. Tudom, nem gépek a babák, de ha éhes, eszik annyit, amennyivel jóllakik, és ezt te látod rajta. SZüksége van a komfortszopásra is, de nem lóghat az emberen egész nap, így egyszerűen nem lehet háztartást vezetni, főleg, ha már van egy nagyobb gyerek is...
2011. aug. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen, ez a kendő nagyon jó dolog, de én pl nem merek úgy sütni, hogy velem van. Mi van, ha ráfröccsen az olaj, vagy bármi? Na meg így nyáron melege van neki is, nem? Ja és takarítani sem mernék úgy, hogy közben rajtam lóg. Persze egy felmosás, söprés az más. Ja meg nem nagyon járkálok a lakásban, egyelőre 1 szobánk van, nincs annyi dolgom, ebben a dögmelegben meg nem szívesen viszem le. Szóval talán más lesz majd a helyzet, ha hamarosan elköltözünk.
2011. aug. 19. 12:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!