Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit csináljak, ha háromhetes...

Mit csináljak, ha háromhetes babám sűrűn kér enni, mert keveset eszik egyszerre? Vagy kevés van bennem? 60-70-et eszik 2 óránként.

Figyelt kérdés
2011. máj. 3. 11:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
az gyönyörű mennyiség! szoptasd csak, lehet hogy pusztán inni szeretne, vagy csak simán anyázni :) majd ritkul a dolog, egy kicsit később :)
2011. máj. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
25%

Azért 3 hetesen 100t kéne inkább ennie,de ha hízik,ne aggódj.

De én a védőnővel vagy gyerekdokival(akiben jobban bízol)beszélnék h esetleg adj-e neki szopi után pótlást.Fejni tudsz még utána?ha igen,akkor valóban csak ennyit kér,de ha nem,akkor lehet még enne.

2011. máj. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Kedves előző válaszoló miért kellene 100 ennie 2 vagy akár három óránként hiszen még 3 hetes. Ha a te gyereked sokat evett nem eszik minden gyerek ennyit. A napi adag 100-150/kiló 24 óra alatt. 100al ez sokkal többre jönne ki, persze nem baj ha többet szopik sem de kedves anyuka felejtsd el a pótlást, biztosan nem az a probléma. Ilyen kisgyerekek sokszor esznek még másfél kétóránként, majd ahogy nő kibír majd többet, majd ő fog kevesebbet kérni. Ha elkezded pótolni az akár apaszthatja is a tejedet, de neked van bőven.
2011. máj. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Bocs,saját fiambol indultam ki aki a kórházban is 60at evett....
2011. máj. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
ez még nem gyakori, azt hittem fél órákat fogsz írni. mivel gyakran kér enni, szaporodni fog a tejed és be fog állni 3-4 órára. de lehet, hogy ez még hetekig eltart majd. kitartás!
2011. máj. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az én babám még 2-3 hónaposan is max 80-100 g-ot evett, de volt hogy csak 60-at. Többször szoptattam, így a tejem is több lett. Viszont az első hetetkben szinte egész nap a cicin lógott, mivel ha nem is volt éhes, csak cumizni szeretett volna. Most bezzeg 5 hónaposan alig tudom a szájába tuszkolni, minden más jobban érdekli.
2011. máj. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
akkor a te fiad tényleg sokat evett. nekem még frissek az emlékek: kórházban evett 30.40et. 2-3 hetesen 60-70-80at. most 6 hetesen 120 körül. remekül gyarapszik: 3800ról 5200re. nem hinném, hogy többet kéne ennie. kérdező: ez jó mennyiség, nem kevés
2011. máj. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

csajok az én kislányom 16 hósan is alig bír el 260ml-vel.

az tévedés, hogy ennyit meg annyit KELL ennie egy gyereknek. annyit kell ennie, hogy után a nyugodt legyen, pihenjen, később pedig játszon, ügyesedjen. ha állandó a súlyfejlődése, boldog és kiegyensúlyozott nem kell pusztán azért több kaja, mert kevesebbet eszik mint a tankönyv :)))

az enyém madárcsontú, vékony (9kg még mindig :D) de állandóan futkos, játszik, már motorozik, beszél, é smosolyog. ha éhes akkor jó hangosan kiabál érte mindegyik baba :)

2011. máj. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
még egy apró trükk: a védőnő nekem is szörnyűljödött, hogy csak 60-70ket eszik 2-3 hósan. viszont szépen fejlődött, szopizott, nem kellett tápszer, ezért kitaláltam, hogy mindig utánanézzek mennyit KELL ennie. na azt mondtam neki. igy ő is elégedett volt, a gyerekorvos is (aki egyébként sosem mondta, hogy pótlás kell, mert csk 400-500g-ot hizott) és én is, mert szépen szopizott és nagyon gyorsan kezdett mozogni. 4hósan már forgott, 7hósan állt, 10hósan szaladt!
2011. máj. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez tökéletesen jó mennyiség( védőnő vagyok). Én inkább azt tanácsolom, h ne mérd mennyit eszik a babád, hanem figyeld a jelzéseit. Ha két óránként kér enni, az is teljesen jó. Az anyatejet gyorsan megemészti és azért kér 2 óránkén, kb. ennyi idő kell h megeméssze az anyatejet.

Mindig a baba igényeit figyeld. Amúgy az én lányom még fél évesen is alig bírt ki két óránál többet, ki bélpoklos volt ,de én ezzel soha nem foglalkoztm, igány szerint szoptattam és nagyon szépen fejlődött a súlya. Ezáltal mindig nagyon nyugodt és kiegyensúlyozott baba volt és még a mai napig is az, már 15hónapos.

Rakd el a mérleget és nyugodj meg van elég tejed!

2011. máj. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!