Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A kicsi és pici szopizhat...

A kicsi és pici szopizhat egyszerre?

Figyelt kérdés
Vagyis ha a pici megszületik a nagyobbikat is szoptathatom tovább?
2011. okt. 10. 22:48
 1/5 anonim ***** válasza:
38%
A nagyot miért kellene még szoptatnod? A picit szoptasd, a másikat válaszd el.
2011. okt. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ezen én is gondolkodtam. A nagyobbal, aki most 1 éves, már fél éve tápszerezünk, mert így alakult (jobban örültem volna, ha nem, de ez most mindegy). Nemsokára meglesz a pici, és megfordult a fejemben, hogy ha vele kicsit jobban alakulnak a dolgok, akkor adok a nagynak is, mert az anyatej jó. Mondjuk én vissza már nem raknám cicire, hanem lefejt tejet pohárból gondoltam adni neki. Épp elég egyszerre egyet elválasztani úgy gondolom. Az elméletem csak akkor fog bukni, ha a picit is tápolni kell majd...
2011. okt. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
53%

Van ilyen, tandem szoptatásnak hívják. Nem mindenki szeretné csinálni - én pl. örülök, hogy nálunk nem ez lesz -, de ha Neked lenne hozzá kedved, akkor csak biztatni tudlak. Az egészségügyi előnyei mellett a testvérféltékenység is kevésbé jelentkezik ilyenkor.

Itt van egy kis olvasnivaló róla, de ezen az oldalon is vannak páran, akik tandemeztek, hátha megtalálják a kérdést. :)

[link]

[link]

2011. okt. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Szia!


Én pl tandemszopira készülök, feltéve, hogy a nagynak lesz még rá igénye! :)

Még csak 9 hetes terhes vagyok, a nagyobb 22 hós még szopik, és szeretném végig szoptatni, meg egyszerre is őket!Nyilván nem zárnámki a kicsi szoptatásából, hogy nem hogy egy új "betolakodó" érkezett de még a cict is lenyúlja...Persze lehet addigra már olyan okos lesz, hgy "nekiadja"...nem tudom,de nem zárkózom el a tandem szopitól sem!


Sőt csökkenti a testvéérféltékenységet ez már bizonyított!ÉS ha a terhesség alatt végig szoptatsz, akkor a kicsinek fenntartott mennyisége lesz mire megszületik, nem kell küzdenie a tejbelövellésért, így nem fog visszaesnia súlya a kórházban...


ÉS ha a nagyod kitart a terhesség végéig akkor már úgyis hozzászokott a picinek való tejhez mert a terhesség 16-20 hetétől már a pocakbabának való tej (más íz) termelődik!


Én csak pozitív visszajelzéseket kaptam olyan anyukáktól akik tandemben szoptatnak, remélem nekünk is menni fog!


22 hós kislány és 9 hetes pocakbabi anyuja

2011. okt. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a linkeket.
2011. okt. 11. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!