Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan szokatassam le a szopiról?

Hogyan szokatassam le a szopiról?

Figyelt kérdés
Kislányom 11 és fél hónapos, még reggel este szopizik, de már szeretném elválasztani,viszont nem fogadja el sem a tápszert, sem a tejet. Mit csnáljak?Hogy szoktassam át?Egyáltalán kell-e neki más a szopi helyett?
2009. márc. 9. 11:10
 1/6 anonim ***** válasza:
az én kisfiam 9,5hónapos Ő is inkább csak éjszaka esetleg korareggel szopizik én tejpépet adok neki reggelire vacsorára.nekem éjszaka ha esetleg felkel nem fogadja el a teát.amíg még van tejcsim bár nem túl sok adig azt adok neki.
2009. márc. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az én második lányom sem fogadta el soha a tápszert, egyik fajtát sem. Bár én mindkettő gyerekre "rábíztam", hogy mikor hagyják abba a szopizást. Az első egy éves kora körül elhagyta, ő úgy fogadta el a tápszert, hogy tettem bele egy kevés Nesquik kakaóport. A második lányom pedig nagyon sokáig szopizott. Szerintem bízd rá, ha nem kéri, akkor vegyél neki pépeket, korának megfelelő tejtermékeket, mást nem tudsz csinálni. Lehet, hogy később elfogadja majd.
2009. márc. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A kakaót én is próbáltam, de azt sem issza meg. Tejpépet szokott kapni néha, de azt sem nagyon szereti. Ha nem adok neki semmit a tejcsi helyet csat teát az baj?Mert annyira már nem is igényli a szopit, csak nem issza a tejet, tápszert és azért szopiztatom még...
2009. márc. 9. 11:26
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerinted miért nem issza a teát, tápszert, kakaót? Mert még szopizni akar. Erre van szüksége, csak figyelj a babádra, ne te döntsd el, meddig szopizzon, hiszen ez egy elég erős lelki kötődés is, nemcsak arról van szó, hogy jól lakott-e vagy sem! Szüksége van még rá, hát had szopizzon még.
2009. márc. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A harmadik válaszadónak: a kommentben írtam, hogy már szopizni sem nagyon akar!Úgy kell többször rátennia a mellemre, hogy végre elfogadja!
2009. márc. 10. 13:21
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor egyszerű a válasz: ne adj neki, ha nem kéri. Ügyesen leszokik magától. Csak akkor kínáld meg, ha kéri. Egyébként már adhatsz neki forralt tehéntejet, kakaót.
2009. márc. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!