Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Elítélsz egy olyan anyát, aki...

Elítélsz egy olyan anyát, aki azt mondja, hogy 9 hónapos babáját most már le szeretné szoktatni a szopiról?

Figyelt kérdés
Vagy legalább csökkenteni a szopikat. 6-8 szopiról van szó egy nap, és el kéne érni, hogy csak 2x szopizzon egy nap. Vagyis tápszerrel pótolni. Már nem elég a tej, mert fogzik, és nem hajlandó mást enni, csak szopizni már pár napja, és emiatt fel is ébred éjjel. Ezért kéne tápszer pótlás, de annyi, hogy reggel és este legyen csak szopi. Reggel 1 óra hosszát rajta van. Félek, nem issza meg az elegendő tej mennyiséget naponta. Így inkább napközben adnék neki tápszert és éjjel meg szopi. Nem hinném, hogy leszokna ettől a ciciről, ha nem akarom, mert eléggé cicifüggő.
2011. ápr. 16. 13:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Fél éves korig nagyon fontos az anyatej, utána már elég tápanyagot vesz magához ahhoz, hogy ne legyen probléma, hogy már nem szoptat.

Egyébként miért érdekel mások véleménye? Inkább tégy a saját jó belátásod szerint. Ez már nem olyan dolog amiben számítana bárki véleménye is a tiéden kívül.

2011. ápr. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
10%
A gyerek legtáplálóbb étele az anyatej. Ettől megfosztani bűn. Az enyémek egy éves korukig szoptak, és akkor mi van? Semmi nyavalyát nem kaptak el eddig és nem sokára 4 évesek lesznek.
2011. ápr. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Nem,nem szoktam itelkezni.Tedd ahogy nektek jo.
2011. ápr. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
66%

Nem ítéllek el, de a gondolatmeneteddel nem értek egyet.

Ugyanis, ha csökkented a szopik számát nem lesz több tejed, inkább kevesebb és még lehet annyi sem lesz , h reggel este elég legyen neki. Szerintem, ha 6-8x szopik, akkor ott van elegendő tej, és akkor minek fizetnél a drága tápszerért.

Pont fogzás idején ne akard tőle elvenni, neki az nagyon nagy megnyugvás, ha cicizhet.

Én a helyedben továbbra is igény szerint szoptatnám, egyen tejtermékeket és akkor biztos bekerül annyi amennyi kell, de nyugi az anyatej is fedezi a szükségletét.

2011. ápr. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
30%

Azért ez elég nagy kamu, hogy a legtáplálóbb étele.

Jah, kb fél éves korig. De hol van az anyatej tápanyag tartalma mondjuk egy csirkétől? Arról nem is beszélve, hogy ha nem használja a fogait, csak folyamatosan iszik akkor igen kis gyengus fogacskái lesznek.

Csak annyira hasznos, hogy egyben benne van minden, de egy idő után amúgy sem elég. Fél éves kor után pedig immunitás szempontjából sem ad semmi újat.

Ha nem akarsz már szoptatni nem dől össze a világ.

2011. ápr. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
köszi szépen csajok, csak tudjátok lelkiismeretfurdalásom van, de már a saját testemmel is szeretnék foglalkozni. Fogyni például.
2011. ápr. 16. 14:13
 7/20 anonim ***** válasza:
én csak reggel, este szoptatom babámat, és én éjfélkor adok neki 150 tápszert,h tudjunk aludni, így reggel 7-8ig alszunk, és éjfélkor pontosan kel, h egyen. a többi étkezés mind "rendes" kaja... szerintem nekem sincs már sok tejem, éppenhogy egy picike...mert reggelire is kap + kaját (amit én eszek), illetve vacsira is főzi, förcsi, és cicin alszik el. 10hós
2011. ápr. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
48%
Ha szépen szopizik,azaz nem harap,s egyéb probléma sincs cicivel,én biztos nem venném el tőle.Azonban,ha te úgy gondolod elég,ezért senkinek nincs joga elítélni.
2011. ápr. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Az enyhén obszcénnek:ha ennyit tudsz reagálni,inkább ne fitogtasd éles elméd.Az anyasággal bizony sok mindenről le kell mondanunk,egyéb más háttérbe szorul,de ki-ki maga dönti el mely dolgok,meddig hanyagolhatók.Mindenkinek van értékrendje,önképe.Anyák vagyunk,de nők is,s legfőképp emberek.Így nem bánhatsz senkivel!!
2011. ápr. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
16%
Pontban 14 órakor adtam egy rendes választ. A komment viszont felhúzott. Sajnálom. Azt hittem más áll a háttérben, nem az ilyen Annácska féle szösszenet, hogy jaj, mi lesz az alakunkkal ha lesz gyerek?
2011. ápr. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!