Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan tudnám leszoktatni a 4...

Hogyan tudnám leszoktatni a 4 hónapos kisfiamat a bimbóvédős szopiról?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A kórházban kisebesedett a mellbimbóm, ezért ott javasoltak, s ott is vettem meg a bimbóvédőt (persze, később kiderült, hogy sebes mellre nem a bimbóvédő a gyógymód). Minden rendben ment, egészen 3 hónapos koráig, amikor is visszaesett jócskán a gyarapodása, pedig erre semmi ok nem mutatott (betegség, gyógyszer, stressz, stb.) Azóta tápszeres pótlással próbáljuk meg a lemaradást behozni, no meg a megcsappant tej mennyiséget.

Rengeteg helyen kérdezősködtem, mígnem az LLL oldalon kaptam rá tanácsot. Ez azonban sajnos nem vált be (pótlás kanállal vagy pohárból, 2 napig ne adjak cicit, aztán bimbóvédő nélkül adjam újra). Ugyanis a kanalat és a poharat gyűlölte, én meg 1,5 nap után feladtam, hisz nincs cumizavara, nem ez volt a gond. Ráadásul a drágám, - okos kis kölök, az biztos! :)), - nem esik kétségbe, ha csak pótlás van, jóllakik ő azzal is. Persze szeretgetve nagyon van, s sokat is bújunk!


Van valaki, aki már szoktatott le pár hónapos, bimbóvédős szoptatás után babát? Ráadásul úgy, hogy nem csak kizárólag szoptatás volt, hanem pótlás is, s az cumisüvegből?

Hálás köszönet előre is!

4 hónapos csicseriborsó :)) mamája


2009. márc. 9. 13:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Na most nem értem mi a kérdés?Vagy miért baj ha védővel szoptatod..én szoptatta, védővel is, cumisüvegből is (anyatejet fejtem azt adtam)mindent elfogadott.

De sztem úgy csináld ahogy nektek jó.

2009. márc. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hasonló problémánk volt nekünk is, szintén a kórházban kezdtük és nem ment a leszokás. 2.5 hós volt, mikor szépen sikerült elhagyni. Ő teázik cumisüvegből. Avent minit használtam, csak azzal volt hajlandó szopni. Aztán vettem Chicco minit, latexet, ami teljesen más alakú. Folyton váltogattam őket volt, hogy szopás közben cseréltem, nem mondom, hogy nem volt kiborulás, de végül úgy bekavarodott /egy nap kellett hozzá/, hogy amikor levettem a bimbóvédőt bekapta a cicit és hajrá :-D Ezután még néha kérte, egyre kevesebbszer. Néha én raktam fel, mert sajnos minden fájdalom kezdődött elölről, szóval mi sem ússzuk meg a dolgot. Kb 3 hét alatt hagyta el tejesen. Azóta csak ciciből szopik, el is felejetette a bimbóvédőt. Ja, a tejem is több lett!!!

Szóval hajrá, kavard be kicsit a borsót:-))

2009. márc. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ja és még valami: ha eddig nem minit vagy S-est használtál volna, akkor olyat vegyél.
2009. márc. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ez nagyon jónak hangzik, kipróbálon! :)))

Köszi

2009. márc. 9. 17:05
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem a kórházba a csecsemős ajánlotta a bimbóvédőt,mert nem tudta bekapni a cicimet.Most 2hetes a kislányom de használok bimbókiemelőt és semmi eredménye.Nekem is ilyen nehezen fog majd menni a leszoktatás ha sikerül is hogy kiemelje a bimbómat?
2009. márc. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hát ezért jó ez az oldal, mert jól kitűnik, hogy nincs egy tutti recept. Ahány apróság = személyiség /+ mama/, annyiféle verzió: az első válaszoló mamának minden könnyedén ment, jómagam is ismerek olyan anyukát, aki 1 évig szoptatott bimbóvédővel, minden gond nélkül. Olyat is ismerek, aki könnyen át tudott váltani bimbóvédőről sima cicire.

Sajnos, nálunk ez nem jött össze. Én küzdök, mert nekem sem a bimbóvédő ténye a gond (hisz 3,5 hónapon keresztül használtuk), hanem hogy közben jelentősen lecsökkent a tejem, mert nem ingerlődik úgy a mellem, hogy elegendő termelődjön. Bimbóvédő nélkül ennek nagyobb esélye lenne. Hát ez a gond!

Remélem, hogy neked nem lesz semmi problémád ezzel!

2009. márc. 11. 13:03
 7/7 anonim ***** válasza:
mi lett a leszoktatás eredménye??? Én most kűzdök azzal, hogy kevesebb lett a tejem.
2011. febr. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!