Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 3és fél hónapos a kisfiam, és...

3és fél hónapos a kisfiam, és úgy veszem észre, hogy egyre kevesebb a tejem. Elkezdhetek már adni neki gyümiket vagy várjak még? Inkább tápszer kellene?

Figyelt kérdés
2009. márc. 9. 14:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én gyümit adnék, meg hipoallergén tejpépet.
2009. márc. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%
Mindenképpen várj a hozzátáplálással! Anyatejes babáknak (ha doki másként nem rendeli) 6 hós korig várni kell. Ha tényleg kevés a tejed, akkor irathatsz ki tápszert. De szerintem próbáld meg előbb a tejed növelni.
2009. márc. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
36%

Hogy mien mánia ez,hogy 6 hónapig várni kell a hozzátáplálással?.Utánna meg írják,hogy nem akar a gyerek enni.


Nyugodtan kezd el a hozzátáplálást.Anyi tejed lessz ami kell neki.Nálunk is így volt.

Kapott gyümiket,sa´rgarépát,stb...Mellette szoptattam,és még mindég szoptatok.(a lányom 13 hónapos,gyönyörü fejlett lány,4 hónaposan ült,6 hósan felállt,mára egyedül jár,szalad.Ezt csak azért írom ne hogy az jöjjön le,hogy a gyerek nem fejlödik rendesen)

Tejpépet is adhatsz majd neki,ha bírjaa gyomra.Elözször csak 1-2 kanállal ízleltesd.Mindég korának megfelelöt vegyél.

2009. márc. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem is hülyeség, hogy 6 hónapos koráig várni KELL. Nem lehet minden baba egyforma. Szerencsés az, aki 6 hónapig tud szoptatni. Az én fiam 4 hónapos, de annyira kevés már a tejem, hogy tápszert kell adni neki. A héten mi is elkezdünk kóstolgatni, mert inkább adok neki gyümölcsöt meg zöldséges, mint a szintetikusan előállított tápszert. Ha nem akarja, akkor ugysem fogja megenni, de ha szívesen eszik mást is akkor miért ne?

Nagyon nagy divat ma a szoptatás (és azért írom, hogy divat, mert annak tartom), bezzeg amikor én voltam kicsi anyukámnak kifejezetten megtiltották, hogy éjszaka szoptasson és akkor meg szorgalmazták a korai hozzátáplálást. Mégis felnőttünk.

2009. márc. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat. Akkor holnap megpróbáljuk. Mivel érdemes elkezdeni, mert erről is annyi mindent hallani?
2009. márc. 9. 14:27
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia.3.vagyok.

Mink pár kanál almapürével kezdtük.Ha a babád finnyál töle várjpár napot és próbáld újra.

Eközben próbálhatod a sárgarépapürét.Egyszerre mindég csak 1 ízt kóstoltass.Aztán ha megszokta kobinálhatod öket.

2009. márc. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A 4. vagyok. Én is úgy tudom, hogy az almával érdemes, de a répa és a sütőtök is befutó lehet. Én ezeket tervezem első körben, aztán majd meglátjuk.

Sok sikert :)

2009. márc. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!