Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Másnak is elapadt a teje,...

Másnak is elapadt a teje, amint megjött a menzesze?

Figyelt kérdés
Amúgy sem volt sok, de mióta megvan, nem feszül a cicim, és nincs tejem. max 30 ml.
2009. márc. 10. 15:21
 1/7 anonim ***** válasza:
77%

Szia!Nekem nem apadt el 10 hónapja szoptatok 3 hónap után jött meg és nem lett kevesebb a tejem(a babámnak nem kelett annyira)most terhes vagyok és még mindig tudom szoptatni a babámat, ugyhogy nem tudom van-e a 2 egymáshoz köze!?

Remélem azért meg fog indulni a tejecske!

2009. márc. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Nekem akkor teljesen elapadt, de közrejátszott az is, hogy a fiam nem is volt hajlandó elfogadni.7,5 hónapos volt akkor
2009. márc. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%

Nekem császárral született a kisfiam. Nagyon nehezen indult meg a tej, de aztán annyi lett, hogy még a papucsom orrán is folyt :-)))

Szülés után kb. 4 hónapra jött meg a menszeszem, előtte való napokban érzékelhetően kevesebb volt a tejem, de aztán újra beindult. Én úgy csináltam, hogy gyakrabban cicire tettem a babát, mert ez inspirálja a tejtermelődést. Azóta már kétszer megjött (tartja a ciklust) és nincs gondom a tejjel.

Olvastam viszont a témához kapcsolódóan, hogy ilyenkor másabb az íze a tejnek és vannak babák, akik nem szívesen fogadják el, ezért aztán el is apad.

Én tanácsolnám, hogy gyakrabban tedd mellre a babát (ha elfogadja és csak játékból szopizik, a tejtermelődésnek az is jót tesz.), és próbálj meg sokkal több folyadékot bevinni, mert a menstruáció alatt a szervezet visszatartja a folyadékot, lehet azért is termelődik kevesebb tej.

Ja! És ne idegeskedj!

Szorítok neked, sok sikert.

2009. márc. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%

nekem nem lett kevesebb a tejem, viszont a fiam egyáltalán nem fogadta el utána a cicit.

Egyik napról a másikra lettünk tápszeresek, és még 1 évet kínlódtam, mire el tudtam magam valamelyest apasztani.

Talán újból megindul a tejed, bár ha napi 30 mili, akkor már kevés esélyt látok rá.


2 gyerekes.

2009. márc. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek,nagyon kedvesek vagytok!
2009. márc. 10. 16:04
 6/7 anonim ***** válasza:
51%

A verveszteseg miatt van, hogy kevesebb a tejed. Ilyenkor abban a par napban a baba tobbet fog mellre keretozni. Utana viszont minden visszaall, sot mivel par napig tobbet volt mellen, meg tobb is lesz, mint elotte. Ne aggodj, ez teljesen normalis. Nem apadt el vegleg, csak ezt a par napot kell kibirnod, utana minden megy a regiben.

Nekem rogton szules utan megjott, es minden honapban igy volt. 7 honapos koraig tisztan anyatejes volt a lanyom, es 13 honapos koraig szopizott.:)

2009. márc. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2009. márc. 10. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!