Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Elment a tejem lehet valahogy...

Elment a tejem lehet valahogy vissza csalogatni?

Figyelt kérdés
fejjek 3 óránként? akkor is ha 10 milit sikerül 2 mellől vagy? mit tegyek
2011. máj. 10. 12:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a babád?


Pozitív gondolkodás mindenképpen!!!

2-3 óránként fejés vagy szoptatás.

Milupának van szoptatós teája (kék fedelű doboz, benne piros granulátum), nekem bejött.

2011. máj. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem a homeopátiás urtica urens nevű bogyók jöttek be.
2011. máj. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
7 hetes
2011. máj. 10. 13:24
 4/11 anonim ***** válasza:
75%

Minden evést szopival kezdjetek, ha kell akár 1 órát is lehet mellen, nem vagyok híve a méregetésnek, de most érdemes lenne. Max 1 órát cicizzen, közben mérheted ,mert lehet hamarabb is eszik annyit ami neki elég, aztán ha végzett a szopival és nem elég a mennyiség akkor adj neki pótlást, h meglegyen a 100g. Aztán kezdődhet a fejés, minden evés után még éjjel is.

Igyál édeskömény teát és vegyél homeós szereket. Első körben urtica urens, napi 3-4 x5 golyót szopogass el nyelv alatt. Ha 2-3 nap alatt nem tapasztalsz eredményt, akkor ricinus communis ebből is napi 3-4x 5 golyó. Pihenj sokat 3-4 napig, ne csinálj házimunkát, igyál legalább 2 liter folyadékot. Ha kb. 1 hét alatt nem jön vissza a tej akkor már nem tudsz mit tenni.De ha ezeket megpróbálod, akkor szerintem sikerülni fog, csak ne rágódj rajta. Én is végig csináltam, ezért tudom mit jelent ez az egész, nekem miután a kórházból hazajöttünk ment el a tejem,pedig a kórházban napi 1 litert is le tudtam fejni. Nekem a babám is nehezen szopizott mert sárga volt, és még ideges is voltam, de a homeós szerek és a rengeteg fejés segített így végül 15 hóig szoptattam és 5 hóig még egy másik babát is elláttam tejcsivel.

Sok sikert és ha van kérdésed írj privit, ha tudok szívesen segítek. vnő

2011. máj. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 xStefix ***** válasza:
(Nemcsak 1 hétig lehet visszahozni a tejet.)
2011. máj. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 xStefix ***** válasza:

Kérdező, mit jelent az, hogy elment a tejed?

Ha nem tudsz fejni szoptatás után, az (leggyakrabban) nem jelent ilyesmit.

És az sem, ha kb. 1 hete hirtelen többször kér(ne) szopizni a babád és/vagy nyugtalanabb, mint korábban.

2011. máj. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

nem, szopi nélkül se jön belölle semmi.

szotatni már rég nem tudok mert eleudt rajta azt tanácsolta a védőnö h fejjem és cumisüvegből ajam neki de egyre kevesebb lett 2 hete és mára szinte semmi nem maradt:(

2011. máj. 10. 18:41
 8/11 xStefix ***** válasza:

Hát gratulálok a védőnődnek, hogy ekkora gondot csinált neked a hülye tanácsával! :(((

Az üveg miatt vélhetően cumizavarotok lett és/vagy - mivel a fejés nem olyan erős inger, mint a szopizás - valószínűleg tényleg le is csökkent a tejmennyiséged.

Nem túl szerencsés a helyzeted, de még nincs veszve minden! Mivel viszont összetett a dolog, szerintem keress fel egy szopis tanácsadót, mert itt nagyon hosszú lenne leírni, mit hogyan kellene csinálnod. Először lesz egy adag kérdés, hogy kiderüljön, hol és milyen hibák vannak, aztán pedig megbeszélitek, hogyan kellene változtatni. Ezeken az oldalakon találhatod őket: www.lll.hu www.ibclc.hu

2011. máj. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szoptanít (SNS) - nekem ezzel sikerült, most 19 hónapos, és még szopik
2011. máj. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

mivel fejsz? az sem mindegy! Kézzel vagy melyik kézivel / gépivel?

A leginkább a Medela Swing alaklmas szerintem arra, hogy minél tovább fenntartsa vagy meghozza a tejet. Persze erre sincs garancia, így a helyedben nem venném meg (40 000Ft) hanem inkább kölcsönöznék. Amellett sok folyadék és nyugalom.

2011. máj. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!