Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Vissza lehet valahogy hozni a...

Vissza lehet valahogy hozni a tejtermelést?

Figyelt kérdés
3 hónapos a kislányom, és úgy veszem észre, hogy elfogyott a tejem, vagyis nagyon kevés van már. Az előbb csináltam szaporító fejést (7-7-5-5-3-3-1-1percig), és ez idő alatt kb 20ml-t tudtam csak lefejni. Valamivel be tudom indítani újra a tejtermelést? Ezt a szaporító fejést meddig kell csinálnom, hogy legyen hatása?
2011. jún. 4. 19:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Igaz, én csak hallottam róla, de a rokonságban a barnasör, vagy alkoholmentes sör csodákat tett.
2011. jún. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Volt egy idő, hogy minden este megittam egy dobozos sört, de semmi változást nem vettem észre... :(
2011. jún. 4. 19:27
 3/8 anonim ***** válasza:
Miből gondolod, hogy fogy a tejed? A babád éhes marad szopi után vagy csupán nem érzed annyira teltnek a melledet, mint eddig? Ha a2. igaz, akkor ez normális dolog, nem lesz végig kemény minden szopira a melled, nem fog úgy bedurranni, mint az első hónapokban. A fejés meg nem mindenkinek megy... van, akinek nem is indul be a tejleadó reflexe, csak a babája sírására, közelségére, ha ő szopizik...
2011. jún. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Milupának van tejelválasztást serkentő granulátum, nekem jó volt.

Amúgy meg NYUGALOM, PIHENÉS és DERŰ!

2011. jún. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Tapintásra is kevesebbnek tűnik, meg nem azt mondom, hogy éhes marad, mert nem sír, de 1,5-2 óra múlva ismét kér. De egyértelműnek tartom abból ítélve, hogy ennyi fejés után is csak ilyen keveset tudtam fejni. Korábban sokkal többet le tudtam fejni, szinte ömlött belőlem a tej. Folyamatosan melltartóban voltam, melltartóbetétet kellett használnom éjjel-nappal, most már erre sincs szükségem.
2011. jún. 4. 19:33
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ácsi :) 3 hónapos korban fejlődési ugrás van. Ilyenkor szinte minden baba hirtelen elkezd nőni, így több táplálékra lesz szüksége, amit a tejelválasztás nem tud azonnal követni, ezért a babák maguk "CSINÁLNAK MAGUKNAK több tejet azzal, hogy az eddig megszokottól eltérően sűrűben kérnek enni. Ha követed a babád igényeit, néhány nap alatt újra elég lesz a tej, mert a szervezeted követni fogja a keresletet. Szóval semmi gond nálatok, csupán a babád igényei nőttek meg hirtelen. Ne pótolj, hanem szoptasd őt sűrűbben, ahogy ő igényli. [link]
2011. jún. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Az előfordulhat, de akkor is nagyon keveslem, amit lefejtem. Ettől szerintem sokkal többet kellett volna.

Mindenesetre megpróbálok valamit tenni az érdekében, hogy több legyen.

2011. jún. 4. 22:09
 8/8 anonim ***** válasza:

Nálunk kb havonta előfordul ilyen, ugyanis a fiam egyik héten eszik a következő héten meg nem, aztán mikor megint többet enne, ugye kevesebb a tej, gyakrabban kér enni, pár nap alatt megint több lesz. Ne fejd, hanem hagyd, hogy a baba szívja, hagyd cicin ameddig meg nem unja a semmi szívását. :)) Én soha nem fejtem , és még pótlás sem kellett soha, még fagyóban levő tejet sem kellett kiolvasztanom, és éjjel is alszik, mint a kisangyal.

Most 5 hónapos a manó!

Kitartás, kicsit küzdeni kell érte, de megéri. Pláne ha a baba nem marad éhes utána. Az is lehet, hogy a meleg miatt nem is igazán éhes, hanem szomjas azért kér sűrűben.

2011. jún. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!