Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért rohan ennyire mindenki...

Miért rohan ennyire mindenki a babák táplálásával? Miért jó az, ha már 9 hósan "azt eszi, amit mi"?

Figyelt kérdés

Nem értem, hogy ha egy baba anyatejes, szeret szopni, és van elég tej, miért kell ennyire sietni? Egész életében ehet kenyeret párizsival, de szopni csak az első években szophat, nem? Olyan egyedülinek érzem magam ezzel a nézettel. Nem a hozzátáplálás ellen vagyok, sőt, az én babám is nagy főzelékes, gyümölcsös, de egyelőre csak ennyi (8 hós), a többi anyatej.

Azon is gondolkodtam, hogy amíg nincs foguk, a természet ezzel is mintha azt sugallná, hogy szopjon, nem? Nem véletlenül van ez így "kitalálva".


2011. máj. 14. 17:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

azért 9 hónaposan már általában van foga.

ha megnézed a természeti népeket,akkor 1 évesen a gyerekekmár ott is azt eszik amit a szüleik. ÉS szopnak.

Ahogy az állatvilágban szintén.

Nem rohanás ez,ha kér a gyerek,kapés általában kérnek,hiszen szeretnek ízeket megismerniés meg kell tanulniuk akeményebb falatokat "kezelni" a szájukban,mozgatni a nyelvükkel.

(hány olyan kérdés van itt, hogy a gyerek nem eszik darabosat 2 évesen. Bizony,nem kezdte el 6 hónaposan tanulni. és később nehezebb)

tehát egyik véglet sem ideális. Ideális az lenne, ha enne amit mi, ÉS szopohatna. De ha nincs tej és már nem tud szopni,akkor sincs katasztrófa, kaphat tápszert.

2011. máj. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Ne haragudj, de az én gyerekeimnek 3 hónaposan jött már a foga - ezek szerint akkortól nem "jogos", hogy meg tovább is szoptak?
2011. máj. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%

nem vagy egyedül :) az én lányom is 8hós ,egyenlőre csak ebédel (hús nélkül) és utána inni is csak anyatejet kap.

pedig 2foga van

engem is bolondnak néznek, de nem érdekel :)

2011. máj. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
41%

7 hós kisfiam anyatejes, szopizik rendesen, mellette kap gyümt, főzeléket és kenyeret is reggelire vajjal,paradicsommal, kőrözöttel, nagyon szereti!Nagyon szépen rág az ínyével, még 1 foga sincs!Én örülök, hogy mikor pici volt hozzászoktattam a darabos textúrájú ételekhez, mert most semmitől sem öklendezik!Mindent szépen megrág!

De mindenki úgy csinálja, ahogy neki és a babájának jó

2011. máj. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Kedves második. Nem haragszom.
2011. máj. 14. 22:22
 6/13 A kérdező kommentje:
Amúgy a jövő héten lesz 9 hós, és még nincs foga.
2011. máj. 14. 22:47
 7/13 anonim ***** válasza:

első vagyok.

Mindenki úgy etet,ahogy szerinte a legjobb a gyereknek.

Egy dologban látom tényleg csak a gondot, hogy nehezen fogod tudni megtanítani darabosat enni.

Itt is nagyon sok kérdést találsz,ahol erről van szó. Próbáld a gyümölcsöt darabosan adni, és a főzeléket is. Nem a rágás a fontos,hanem, hogy megtanulja navigálni a falatot a szájában.

2011. máj. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én sem kapkodtam el a hozzátáplálást. 6 hónapig csak szopott, utána adtam neki mást is, de szigorúan csak azt, amelyeket a kiskönyvvben ajánlanak. Szopott tovább 22 hónapos koráig, utána már nem kérte. Én a főzelékeit még a mai napig sem a miénkkel együtt készítem, sokkal kevesebb fűszert rakok a kicsiébe, és nem liszttel sűrítem. A tejjel is várok még, és sok olyan dologgal amit mások sokkal sokkal hamarabb adnak már. Én így látom jónak.
2011. máj. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
43%
Teljesen egyetértek veled.Babám 5,5 hónapos,csak szopik.2 hete itt kerestem olyan anyukát,akinél 6 hónap után is csak szopizott a baba,milyen tapasztalatai vannak,mert én is úgy gondolom,nem kapkodunk,bőven elég a tejci neki,gyönyörűen fejlődik és nem igényel mást.Hát mindenki csak lehülyézett,volt aki fanatikusnak nevezett,én is meglepődtem.Van már egy lányom,így tapasztalatom is bőven,és tudom,hogy nem szabad kapkodni,vele sem tettem és nagyon jól működött.Sosem érdekelt,hogy a szomszéd gyereke mit eszik,mi bizony későn tápláltunk hozzá és megérte várni!De az elszomorított,hogy a szoptatás témában tettem fel a kérdést és butaságokat kaptam,pl.hogy adjak vizet,mert a fiam sosem fogja megismerni azt.Igazad van,így van kitalálva.A lányom 8 hónaposan evett főzeléket,előtte 6 hóstól pici gyümilé,gyümi,semmiről nem késtünk le,11 hósan lett csak foga és 1 éves koráig szopizott/elválasztotta magát/de még kapott anyatejet utána is.Makkegészséges,se allergia,se ekcéma,lassan 11 éves.A kicsim csak szopik,és lassan kezdhetném a hozzátáplálást,de...?Bőven van tejem,imád szopizni,gyarapszik a súlya/7,5 kg/és nem látom rajta,hogy érdekelné más ezen kívül.Lehet,hogy pár hét múlva megkóstoltatom majd alma levével,de csak akkor,ha úgy látom,hogy sűrűbben enne,mint most./3-4 óra/Úgy lett megalkotva,hogy egy olyan táplálékot kaphat,ami természetes,egészséges és nem kell érte fizetni és ez nagyszerű,hát én bizony kihasználom,amíg csak lehet!
2011. máj. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Kedves utsó! És a darabos ételek bevezetésénél sem volt gond? Mert ugye a legtöbb ellenérv (mint ahogy fent olvashatod) ilyen korban már ez, hogy ha még nincs is foga, adjak neki darabosat, hogy megszokja stb. Én viszont nagyon félek a félrenyeléstől, kétszer már félrenyelt, háát, ha nincs itt a párom...., nagyon megijedtem, tiszta piros volt a kis feje.
2011. máj. 15. 18:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!