Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mindenki véleményét várom....

Mindenki véleményét várom. Mitől lassulhat le egy napon a tejtermelés és mitől gyorsulhat? Az alábbiak közül.

Figyelt kérdés

Takarítás, nagy séta, alvás, olvasás, netezés, fürdés, vasalás, főzés, stb. stb.


Gondolok itt arra, hogy ha nagyon aktív vagyok egy nap, akkor estére érezhetően kevesebb a tejem, mintha egész nap csak úgy lazulnék. Mik azok a tevékenységek, melyektől lassul és mik azok a tevékenységek, melyek segítik a tejtermelést, ami nem igényel nagy fizikai igénybevételt és marad a testnek energiája tejet termelni.


Köszönöm szépen a válaszokat, nem pontozok le senkit.


2011. jún. 14. 09:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Magamon úgy vettem észre, bármit csinálhatok, ha du sikerül a gyerkőcökkel aludnom, tutira volt bőven tejem este is!
2011. jún. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta a gyerekorvos, ha nagyon kifárad az ember attól lehet kevesebb. Szerintem törekedj a mértékletességre, ne akarj mindent egy nap megcsinálni osszd el magadnak és például hétvégenként csak a babának élj.

Én ezt szoktam csinálni hétvégén csak pihenek és hétközbe igyekszek mindent megcsinálni.

2011. jún. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
A pihenés mindenképpen jót tesz, de azért ha néha végzel egy kis házimunkát, vagy a sok séta nem árt. Délután már kevesebb a tej, így én eleinte mindig aludtam, vagy legalábbis pihentem. Aztán pár hónap után én pl. tornáztam is, és nem befolyásolta a mennyiséget, szerintem amúgy leginkább agyban dől el ez is. És a sok folyadék, ami viszont tényleg nagyon számít!
2011. jún. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

az a gond, hogy napközben nem tudok együtt aludni a gyerkőccel, mert nekem kb. 40 perc míg elalszom (sajnos rossz alvó vagyok) és addigra ő már kel is fel, mert a pici babám sem alszik napközben többet 40-60 percnél.

Akkor hogyan tudnék pihenni?

2011. jún. 14. 12:34
 5/15 A kérdező kommentje:

Végzek házimunkát folyamatosan, férjem is besegít. Iszom rengeteget, már szinte rosszul vagyok, annyit.

Egy hete érzem, hogy kevesebb, és már nagyon stresszelek, ha csak sétálni megyünk, mert egyből arra gondolok, hogy most kevésbé van energiája a testemnek tejet termelni.

:(

2011. jún. 14. 12:40
 6/15 anonim ***** válasza:

első vagyok. Igazuk van a többieknek. Tényleg fejben dől el. Nehogy stresszelj!!!!!!!!!!!!!!!!!

Hidd el, hogy van elég, menni fog. A legmostohább körülmények között is képesek a természeti népek szoptatni a gyermekeiket! De az biztos, hogy nem paráznak rajta!

Hidd el, hogy annyi tej termelődik, ami a babának kell, főleg ha igény szerint szoptatod... Ha úgy érzed, hogy mégsem elég, pár napig megpróbálod mindig mellre tenni, amikor hajlandó, biztos h emelkedni fog a mennyiség. Nálunk legalábbis működött. A délutáni pihi pedig akkor is segít, ha aludni nem tudsz. Elég ha becsukod a szemed, lazítasz.

És mégegyszer: a szopival kapcsolatban CSAK POZITÍV GONDOLATOKAT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2011. jún. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Pihenni azzal is lehet amit te szeretsz és kikapcsolsz. Ez lehet, hogy egy kicsit lefekszel és becsukod a szemed és lehet az is, hogy olvasol.,

Ne idegeskedj a tejed miatt mert az tényleg árt.

Mennyi idős a babád?

2011. jún. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

3,5 hónapos a babám és eddig volt sok tejem, most meg egyáltalán nem feszülök és valahogy nem érzem a tejtermelést sem. Nem csinálok semmit másképp, csak a héten a babám nem sokat evett, nem volt étvágya, a meleg miatt, rossz idő miatt és szerintem emiatt lecsökkent a mennyisége.

Nem tudok másra gondolni.

2011. jún. 14. 13:50
 9/15 anonim ***** válasza:

Az meg tök normális, hogy nem feszülsz, attól még tejed lehet bőven , sőt... Hat hónapos korra már elfelejtheted a melltartóbetéteket is:-D

Attól még tejed több lesz, mint valaha!

2011. jún. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
iiigen? Hát nem tudom, szokatlan ez a semmilyen cici
2011. jún. 14. 16:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!