Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Heló mindenki! Ha valaki...

Heló mindenki! Ha valaki anyatej mellett tápszert adott a picinek, vissza tudott térni csak anyatejre?

Figyelt kérdés
Ma volt a védőnő az egy hónapos babámnál. Megmérte és ugyanannyi volt a súlya, mint 2 hete. Tápszert íratott fel anyatej mellé. Visszatudok térni valahogy, hogy megfelelő hízás mellett csak anyatejet kapjon? Kérném a véleményeteket. Köszi.
2011. aug. 3. 15:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen.Én az első pillanattól kezdve kellett,hogy adjam,mert csak két hét után indult be a tejem.Gyakori mellre tétel a kulcsa az egésznek,így egy hónapos korában elhagyhattam a tápszert,és a mai napig tudom szoptatni(1 éves).
2011. aug. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen! :) Nekem kevés volt a tejem az elején, így kapott tápit is pótlásnak (mindig szopizott és utána tápszer ). Ez így ment 1 hónapig, majd rászántam 2 napot és gyakorlatilag csak szoptattam (volt, hogy óránként, tápszert nem kapott) + laktoherb vagy kecskerutafűtea + homeos bogyó+fejés. Szépen beindult a termelés, a fagyóba is jutott. Teljesen elhagytuk a tápszert azóta. Szerencsére nem lett cumizavaros,egy hátránya lett (hogy ettől-e?) ,hogy 2 óránként kéri a cicit. Estéket átalussza. Most 5 hónapos a fiam.Sok szerencsét és kitartást!
2011. aug. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Este 8 körül kap szopit fürdés után, majd a következő éjjel 2-3 körül de volt olyan is,hogy csak hajnalba 4 kor kelt fel először. Ébresszem fel kétóránként éjjel is vagy fejjem le? Mi a véleményetek?
2011. aug. 3. 16:14
 4/10 A kérdező kommentje:
Mármint úgy értem,hogy aznap éjjel.
2011. aug. 3. 16:15
 5/10 anonim ***** válasza:
nekünk nem ment sajnos.de ez nem jelent semmit
2011. aug. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Akiknek sikerült, hogyan csináltátok? Mind a két cicit adtátok neki és utána a tápszert, vagy csak az egyiket és utána a tápszert.
2011. aug. 3. 20:14
 7/10 anonim ***** válasza:
Mindkettőt próbáltam,de kezdettől az egyiket nem fogadta el,így csak a másikból szopizott,és utána a tápszer.Én nem ébreszteném semmiféleképpen éjjel.
2011. aug. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem felejtsd el a tápszert. Ha nyugodt a baba, van pisis-kakis pelusa, tök fölösleges. Az hogy 2 hét alatt nem hízott szerintem nem akkora idő, hogy szükség legyen a tápra. Te egyél jó sokat, hogy kalóriadús legyen a tejed. És nehogy fölkeltsd éjszaka! Föl fog kelni ha éhes, ha meg nem, akkor csak nagy sírást fogsz kapni az éjszaka közepén.
2011. aug. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 xStefix ***** válasza:

Én se adnék még tápszert, inkább a szopira feküdnék rá, de nagyon! Aztán ha ígyse változik semmi pár hét alatt, akkor már tényleg szükség lehetne a pótlásra.


Ha alszik, szerintem ne ébreszd fel, hacsak nem sárgulós baba. (???)

Amikor ébren van és a legkisebb jelét adja annak, hogy szopit kér, akkor pedig gyerünk! Ha egy melled kiürült, jöhet a másik, ha az is és még kér, akkor újra csere. Tessék szopitúrázni, ha arra van szükség.

Próbáld meg addig hagyni egy mellen, amíg tényleg ki nem ürül a tej vagy ő el nem engedi a melled (így fog hozzájutni a hízlaló hátsó részhez). Ha elalszik rajtad, az se baj, akkor próbáld finoman ébresztgeteni. Ha sikerül, akkor folytassátok a szopit, ha nem, akkor alszik egy kicsit és majd utána tovább, ha újra kérni fogja.

Arra mindenképp készülj, hogy ez nagyon időigényes és fárasztó is lehet, úgyhogy most egy darabig ne tervezz más programot. De hidd el, nagyon megéri, ha most alaposan rádolgoztok, később annyival könnyebb lesz a folytatás!


Egyébként mi is vegyesről jöttünk vissza csak anyatejesre, nagyrészt a fenti módszer segítségével. 40 hónapig ment összesen.

2011. aug. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Az a lényeg,hogy gyakran szoptasd a babát,és utána fejd. kicsit melós így az elején,de megéri:-)
2011. aug. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!