Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » SOS nem lesz holnap áram, mit...

SOS nem lesz holnap áram, mit csináljak a lefagyasztott tejekkel?

Figyelt kérdés
2011. máj. 15. 11:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hmmmmm......kérdés, hogy mennyi ideig nem lesz áram. Azért a fagyasztó még egy jó darabig képes hűteni a benne levő dolgokat. Csak nálatok, egy adott részen nem lesz áram, vagy az egész településen ahol élsz? Megoldható esetleg ismerős fagyasztójába tenni, ahol lesz áram? Kár lenne veszni hagyni, főleg ha jó sok van eltéve, jó szolgálatot tehet még.
2011. máj. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
hát igen,kell az még nekem nagyon.8-15ig lesz,az elég sok idő:( az egész lakótelepen lesz,ismerős messzebb van.de hogy szállíthatnám oda?hűtőtáska?
2011. máj. 15. 11:37
 3/12 anonim ***** válasza:
Hát sajnos Te is úgy jártál, mint Én. Ráadásul nálunk már ez a 2. egész napos áramszünet (1 hete volt az első). Én inkább kidobtam, mert nem akarom megkockáztatni, hogy a kicsinek legyen valami baja! Igaz az csak vésztartalék volt, így nekünk nem okozott különösebb gondot, mert szerencsére van utánpótlás! :D (Elhiheted, hogy fájó szívvel vettem tőlük búcsút, mert 50db nagy Avent-os pohárral volt!)
2011. máj. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szerintem el kellene vinned ismerőshöz, és úgy ahogy írtad, hűtőtáskában.

Nem akarok hülyeséget mondani, mert nem tudom, hogy a fagyasztó képes lenne e ilyen hosszú ideig fagyasztva tartani, és mivel egy baba táplálékáról beszélünk, ezért kár lenne kockáztatni, hogy vagy felenged-vagy nem, vagy oda adod neki- vagy nem, vagy megromlott-vagy nem, vagy lesz tőle baja-vagy nem. A lefagyasztott anyatej pedig kincs, kár lenne kiönteni.

2011. máj. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
jesszus,az nagyon sok!Sajnálom!nem vagyok egy fejőgép,úgyhogy nekem azok aranyat érnek!meg kell mentenem őket
2011. máj. 15. 11:41
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha van hűtőtáskád, miért vinnéd át ismerőshöz? Pakold tele jégaksival, csavarj köré plédet. Hidegen fogja tartani.
2011. máj. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy átlagos fagyasztó, ha nem nyitod ki 24 óráig biztosan tartja a hőmérsékletet, nem olvadhat ki benne semmi.

Csak arra figyelj, ne nyisd ki, akkor kizárt, hogy leolvadjon.

De egy modern jó márkájú 2-4 napot bír.

2011. máj. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen fagyasztóban vannak. Ha a hűtő fölötti kis fagyasztó részben, akkor szívás, mert az könnyen olvad. Viszont ha a fagyasztó ládában, vagy szekrényben van, akkor nincs gond.

Tegyél a hűtőbe egy hőmérőt. Nézd meg, hogy alap járaton, mikor be van dugva, akkor hány fok van bent. Hagyd bent a hőmérőt, csukd vissza az ajtót és az áram szünet alatt ne nyitogasd. Ha visszajött az áram, azonnal nézd meg, mennyit mutat a hőmérő.

Ha még megfelelő a hőmérséklet, akkor nincs semmi gond. Nálunk is volt áramszünet 12 órán keresztül, és még a hűtő fölötti fagyasztó rekesz sem olvadt le, mert nem nyitogattam az ajtót, és raktam be előző nap zacskókban vizet, megfagytak, és azok tartották hidegen a hűtőt.

2011. máj. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Így van ahogy írták! A fagyasztó 24 órán át BIZTOSAN fagyasztva tartja ha nincs áram akkor is, csak ne nyitogasd! Semmi baja nem lesz ebben a 7 órában.
2011. máj. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
többrekeszes nagy fagyasztószekrényben van,de nem mai darab.vajon bízhatok benne?csak mini hűtőtáskám van,még a jégakku sem fér bele:( de átviszem a szomszéd házba gyorsléptekkel abban a táskámban biztos ami biztos.de megcsinálom a hőmérős tesztet is,hátha legközelebb nem kell hurcolkodni
2011. máj. 15. 14:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!