Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kislányom ma 7 hetes és pár...

Kislányom ma 7 hetes és pár napja 3-4 perc szopi után sír. Ismerős valakinek a probléma?

Figyelt kérdés
Ennyi idő elteltével többet már nem hajlandó szopizni:( Először azt hittem,biztos jóllakott,de 2 napja mérem és alig eszik pár gr-ot :( (30-40gr-ot) Amint megint próbálnám mellre rakni,csak ordít... Egy óra múlva persze megint éhes. Tejem még lenne,mert amikor elfordítja a fejét és sírni kezd,megnyomom és még jön tejcsi. Csak szívni nem hajlandó. Aggódom!! Segítsetek légyszi! Előre is köszönöm
2009. márc. 12. 18:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nincsen szájpenésze?

Az szokta "csípni" a kis szájukat néha.

2009. márc. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg lusta. Az elejét könnyebb kiszívni, a hátsó, zsíros tejhez meg erő kell. Próbáld átmasszírozni a melled, vagy meleg vízzel kicsit borogatni, akkor talán könnyebben jön. Kitartás, ha nem nyúlsz cumisüveghez, rövid időn belül rájön, hogy szopcsizni kell. De a szájpenész is okozhatja, nézd meg, hogy nem fehér-e a szája belseje, nyelve.


Remélem hamarosan megoldódik a probléma!

2009. márc. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hú de gyorsak vagytok:) Köszönöm szépen! Szájpenész?? Csípi?? Ó szegény!! Ez miért nem jut eszébe a gyerekorvosunknak/védőnőnknek? Na mind1. Hááát, fehéres a nyelve,de belül oldalt a szája nem. Másik kislányomnak volt anno szájpenésze,de neki oldalt is fehér volt,nem olyan mint a bébinek most.

Biztos,hogy lusta is,de ki tudja mióta eszik ilyen keveseket,csak eddig elvolt vele. Most viszont kéne több neki,de ha nem szívja nem lesz több,nem? Fejek is,de egyre kevesebbet tudok:(

A melengetést,"megdolgozást" szopi előtt csináltam ma minden etetés előtt. De azért köszönöm. Most evett 50et!!,de csak sír,nem hajlandó többször bekapni:( közben meg nem mondanám,hogy nyugodt,vagy hogy elvan....

Várom további ötleteiteket....és a csodát!:)

2009. márc. 12. 19:21
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
nem biztos hogy szájpenésze van mert fehér a nyelve, lehet hogy csak tejlerakódás, vizez be egy kis gézlapot, vagy egy tiszta textil pelust és picit ovatosan töröld meg a nyelvét, ha nem jön le a fehérség akor szájpenész, ha lejönn akor nincs szájpenész. Amugy az én picim is lusta volt, hagytam hadd szopizon amig kedve van ez kb 2-3perc volt, majd mellszivóval megfejtem a mellem kb egy 20ml-t és utána tettem mellre, nekem ezt tanácsolta a védőnő, szerencsére bevált, mostanra le se lehet vnni a ciciről. :)
2009. márc. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
szia! az en fiam ugyanezt csinalta. Kiderult, h tul eros volt neki a tejado reflexem. Omlott a szajaba a tejcsi, es ez zavarta. Ha cuppog a babad ( megszakad a vakum a tul sok tej miatt), vagy hallod, h nagyon intenziven nyel a siras elott, ez is lehet a problema.
2009. márc. 12. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
nálunk a böfi volt a gond, volt egy időszaka amikor percenként kellett neki, aztán evett tovább
2009. márc. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm,hogy írtatok! Reggel sajna már el kellett vinnem dokihoz,mert tegnap este 7óta reggel 7ig semmit nem evett!! Szörnyü volt...Elkeseredettségemben üvegből is próbáltam etetni,úgy sem kellett:( kanállal se,gyógyszeradagolóval se sehogy nem kért enni:( Teát sem,vizet sem!! Vérvételre küldtek,mert már kezd kiszáradni:( Szájpenésze nincs!!

Ma reggel a nagy sztrájk után evett 2 ciciből 120at!!!! 5percig szopizott,kezdett ficánkolni,gyorsan áttettem a másik mellre és még onnan is evett!!! A kórházban is evett amíg vártunk a vérvételre,de megint csak 5percet. Igaz már több mint a 3-4perc:)

Igen szokott cuppogni is 1-2 perc után,és olyan mintha levegő jönne tej helyett,mert hallom ahogy bugyog a pocija!

A büfi is nehezen szokott kijönni...

Jaj remélem nincs komoly baja!!!

Köszönöm a segítségeteket!!

Üdv: Móni

2009. márc. 13. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!