Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tehetnék? Kislányom 20...

Mit tehetnék? Kislányom 20 hónapos, a probléma kb.4-5 hónapja kezdődött. Azóta nem hajlandó semmit enni. Max.1 virslit futtában, de azt is estefelé. A székbe sem akar beülni. Ha modnom megyünk hamizni, mondja nem és nekiáll hisztizni.

Figyelt kérdés
2010. szept. 15. 09:40
 1/9 anonim ***** válasza:
hogyhogy nem került még kórházba?!
2010. szept. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

ilyen korszaka a fiamnak is volt, 2 évesen. próbálj olyanokat adni neki, amit szívesen megeszik. nálunk ez a joghurt, gyümölcs volt. szinte ezeken élt és oltári hisztit csapott, hha etetni akartam. mostmár jobb a helyzet. tejet sem iszik? v babatejet? a fiam pl. akkoriban a kakaót itta szívesen, reggel és este majdnem 3-3 deci lecsúszott belőle. de. kapott 1 gyümölcsjoghurtot, az ebéd katasztrófa volt, mire rájöttem, h az üveges kaját szívesen megeszi. ette azt. megkérdeztem az orvosát, azt mondta, h semmi baj, most a szervezetének erre van szüksége. du. kapott gyümölcsöt. mikor már idáig eljutottunk nagyon örültem, de ehhez hónapok kellettek. aztán ahogy jött, el is múlt az a dolog, mostmár ha keveset is, de eszik főtt kaját és vacsorát is, már néha szilárd reggelit is kér a kakaó után.

szóval próbálgasd, h mit enne meg szívesen. kitartás!

2010. szept. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Gondolom napközben van azért nasi mert nem hiszem el hogy egy virslit eszik naponta és csak este????Valószínűleg eltelik azzal amit futtában adsz neki mert másra nem lett rászoktatva.Neki naponta 5* kell ennie és rendesen neked kell erre rászoktatni lesz még pár hiszti de igenis bele kell ültetni a székbe vagy az asztalhoz és etetni kell.Esetleg szopik még???Az is bezavarhat.Legyél türelmes vele.
2010. szept. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

na ez jó nagy hülyeség, h ültesd a székbe és igenis ennie kell. akkoriban én is írtam ki erről kérdést és én is kaptam ilyen "okos" választ. hát kipróbáltam. mindketten csurom vizesre izzadtunk a nagy hadonászásban, a fiam ordított, öklendezett, visított, bepisilt, amit már régóta nem és a kimerültségtől elaludt a székben. mikor már nem volt ereje hadakozni, beletettem 1 kanál levest a szájába, rögtön ki is hányta... ennyit a "csak azért is úgy lesz, ahogy én mondom" dologról és enned kell, minden áron. azóta is lelkifurdalásom van, hha arra az "ebédre" gondolok. próbálgasd, h mit fogadna el szívesen, etesd esetleg pár napig máshol...

2. voltam

2010. szept. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Már nem szopik, tejet szívesen issza és édességet sem kap
2010. szept. 15. 12:01
 6/9 anonim ***** válasza:

Akkor min él???Muszály a rendszeresség álva eszik vagy hol???Nem gondolnám hogy hülyeség a csak azért is mert nekem sikerül az én gyerekem nem csinált ilyeneket hogy örjöng stb.Ennek is van oka.Nem kellene lenézni a másik anyá

t aki segíteni szeretne.

2010. szept. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

szia, sztem ez nem normális helyzet. az lehet hogy kis étvgyú, és elég neki a kevés, adsz még a virsli mellé ezt azt neki, egy két falat keksz stb, és elég neki. ez egy dolog. a másik, hogy enni nem futtában kell. gondolom otthon ti sem futtábanesztek, hanemleültök az asztalhoz, meg van terítve stb. na ezt viszont 20 hónaposan már kellene tudnia érteni, mi az hogy evésidő van. ha nem akar beülni a székbe, ne tegye, de akkor enni sem kap. nem kell erőszakkal beültetni, csak kedvesen, nyugodtan közölni, hogy rndben kicsim, de akkor nem ehetsz, mert enni itt az asztalnál ülve szoktunk, apa is itt ül, anya is, maikro ezsünk....vsz az elején lesz hiszti, miért ne lenne, de majd meg fogja tanulni, méghozzá igen hamar, hogy enni z asztalnál. ui. az óvodában is így megy, ott sem lehet rohangálni. ez egy alapvető szociális norma, és neked kell megtanítanod rá. kedvesen, de határozottan. most akkor én nem pelenkázhattam volna ét a kicsimt, amikor bekakált, csak mert hisztizni kezdtett? megmondtam neki, hogy jó, nem kell, de akkor nem is megyünk ma sehova addig, amíg ez meg nincs. volt hiszti, de aztán beadta a derekát. nem erőszakoltam , nem fogtam le, nem kiabáltam, csak nyugodtan, kedvesen ismertettem vele a tényeket. mint minden hisztinél.

most 21 hós lesz.

2010. szept. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat

Igazából inkább nem is eszik semmit, csak issza a tejét, nehogy be kelljen ülnie.

A bölcsiben csak néztek, hogy mit művel :(

2010. szept. 15. 14:24
 9/9 anonim ***** válasza:

nem néztelek le. de gondolom, hha kb. másfél éves koráig ez a kicsi is jól evett, akkor az anyukája igenis megtanította az étkezési szokásokra, normákra. csakh vmi megváltozott, ahogy anno akkor az én fiamban is és amíg nem tudtam orvosolni higgadtan és erőltetés nélkül a dolgot, addig nem is tudtam megoldani. egyszerűen csak ezt szerettem volna megértetni, ill. azt, h nem minden kisgyermek egyforma. és még vmi: nem biztos, h azért, mert nem lehet "betörni" és ezért akár hányásig hisztizik, az annyira elítélendő. a fiam 28 hónapos, ezidő alatt csak tőle többet tanultam az emberekről mint a születése előtti 25 évben. egyszerűen csak azt szerettem volna érzékeltetni, h ha nem akar enni, annak oka van. nem éhes, nem ízlik, nem ott akarja megenni, bármi. és az okot kell megtalálni, akkor megoldódik a dolog.

2.

2010. szept. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!