Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hány hónapos korig ajánlott...

Hány hónapos korig ajánlott adni a tápszert vagy (akinek van) anyatejet?

Figyelt kérdés
2009. márc. 12. 22:06
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Szia,1 éves korig,napi 500 ml.
2009. márc. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%
szia,én úgy tudom,hogy fél éves korig kizárólag csak anyatej, a tápszeres babák meg 5hónapos kor körül kezdhetik a hozzátáplálást!
2009. márc. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
12 hónapos korig kell fél liter!
2009. márc. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
En ugy tudom,hogy feleves korig csak tej es feleves kortol lehet kostoltatni a szilard etelt es lassan egy-ket etetest lehet helyetesiteni szilard etellel
2009. márc. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a védőnő, hogy fél éves korig csak tej, aztán a szoptatás után kell kóstoltatni, de nem elhagyni a szoptatást. 1 éves kortól lehet elhagyni igény szerint. Ott még nem tartunk, de nálunk az igény szerint a fél óránként lenne, nem tudom mi lesz. Akár 2 éves korig is lehet szoptatni, ha a baba igényli.
2009. márc. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ez babafüggő. Mi 3 hónaposak vagyunk, de gyümölcspépet és gyümölcslét már kap a kisfiam. Nagy súlyú baba (7kg most), neki már kevés a tápszer. Napi egy adag gyümölcsös tejpépet is kap. A védőnő és a dokinő azt javasolta, hogy 4 hónapos korától el lehet kezdeni főzelékezni, 5 hónapos kortól pedig óvatosan husikázni. Úgy tudom, hogy reggel ébredés után és este lefekvés előtt kell tápizni, a többi kaja kiváltható mással, ha bírja és szereti a kölyök. Nekem nem volt tejem, 0. naptól tápisak vagyunk. 4kg-val született Lackó és nagyon szépen fejlődik. A gyümis és tejpépes hozzátáplálás pedig segíti az emésztését. Semmi gondunk nincs vele. Csak privát vélemény, hogy ez a ma divatos "1 évig csak anyatej" meg "fél évig csak tápszer" egy marhaság. Aztán meg lesnek a szülők, hogy a gyerek semmit nem szeret és nem akar megenni. De ez csak az én véleményem. :)
2013. febr. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!