Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kislányom ma 3hetes4napos....

Kislányom ma 3hetes4napos. NYugodt, eszik alszik.3000g jottunk a kórházból most 2980g 1 hét alatt 100ghizott. Nem akar hízni. DR. Azt mondta adjak neki napi 2xer tápot. Ha elkezdem tápozni nem fog át állni, vagy várjak még egy hetet?

Figyelt kérdés
2011. máj. 25. 10:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát... nagyon nem jó, hogy a babád nem hízik, hanem fogy...

A doki megvizsgálta a picit? Amúgy egészséges, szervi oka nincs a fogyásnak? Ha igen, akkor keresnék egy szoptatási tanácsadót (SOS sürgősen, ha lehet személyesen!) és átbeszélném vele a szoptatási gyakorlatodat. Hányszor, hogyan szoptatsz, miből veszed észre, hogy éhes, milyen és mennyi széklete van, pisil-e eleget, te hogy vagy szülés után, nem volt-e gond a vérzéseddel (sokszor azért nem indul meg rendesen a tej, mert nem távozott teljesen a méhlepény pl.)stb.

1-2 napig megpróbálnám hatékonyabb módszerrel szoptatni (tovább, gyakrabban, éjszaka is ébreszteni esetleg...vagy ahogy a tanácsadó javasolja) Figyelni a babára, ha pozitív változás van, akkor tovább folytatni a szopit. Ha nincs eredmény, vagy a tanácsadó is úgy látja, hogy most nektek bizony tápszerre is szükségetek van, akkor szopibarát módon kiegészíteni tápszerrel. Lehet, hogy ha megerősödik, akkor el is tudjátok hagyni a tápszert, de az is lehet, hogy mindig is szüksége lesz egy kis pótlásra.

2011. máj. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A fogyás veszélyesebb mint a tápszer!

Ezt nem szabad hagyni!

Ennek biztos, hogy van valami oka, a dokinak el kellett volna küldeni valamilyen vizsgálatra!

Az én lányom 4 hónaposan fogyott, és kiderült, hogy refluxos, aztán kapott ő is gyógytápszert, meg sűrítőt stb.

Szóval a fogyásnak oka van. Utána kell járni, még mielőtt nagyobb baj lesz, főleg, hogy még olyan picike a babád!

Kérdezz meg egy szoptatási tanácsadót, és egy másik gyermekorvost!

2011. máj. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia! Remélem, hogy meg tudlak nyugtatni.

Nálunk is ugyanez volt, amit te írsz. A Kisfiam csak fogyott az elején, elmúlt 3,5 hetes, amikor visszanyerte a születési súlyát. Nem tudjuk miért, minden rendben volt vele. Szerencsére engem nem paráztattak, soha nem merült fel tápszer. Mondjuk nem Magyarországon élek, itt bíztak abban, hogy csak ilyen típus a Fiam, nehezen indul be a dolog nála. Rengeteget sírtam, mert nem akartam tápszert adni neki.

Ha nyugodt, elégedett a babád, akkor minden rendben van. Milyen sűrűn eszik? Nálunk az is gond volt, hogy néha aludt napközben 4-5 órát, nem keltettem fel enni. Aztán mikor láttuk, hogy nem hízik, már mégis felkeltettem. Rengeteget ittam, ettem és sokszor mellre tettem. Beindult szép lassan a hízás. 3,5 kilóval született, 4 kiló volt 6 hetesen. Aztán olyan hízásba kezdett...Most fél éves és már 8,5 kiló, pedig csak anyatejet kapott.

Ne adj neki tápszert, minden rendben van vele! Maradj nyugodt, ez a legfontosabb!

Remélem segítettem, vagy legalább kicsit biztattalak.

2011. máj. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!